Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1235742

Komentarz

  • To jak tam te pączki macie? :)
  • z pora najfajniejsza jest zupa! Wg @IrenyB :D 


    To ile się org oczyszcza z jajka?!
  • Ile z jajka nie mam pojęcia, bo z glutenu czy kazeiny od 3-6 miesięcy.  Z glutenu w ciężkich przypadkach podobno nawet do 9 miesięcy. Byłam w sobotę na warsztatach dla osób na diecie bezglutenowej. 
  • Dziękuję za przepisy ale napiszcie też jak same będziecie robić pączki, który przepis wybrałyście, który sprawdzony :)
  • Postpalatum, ja przypadkowo kiedyś zrobiłam tak pączki: zostało mi troszkę ciasta drożdżowego (które robię na mleku kokosowych lub innym roślinnym, słodzę miodem, dodaję trochę kurkumy na kolor), było tego za mało na pieczenie osobno. Wzięłam rondelek, wlałam olej, tak chyba na 3 cm i brałam kawałki ciasta i wrzucałam na wrzący olej. Robiły się fantastyczne podłużne "pączki", w sumie wyglądały jak racuszki, ale smakowały pączkowo. Ponieważ ciasto zawsze u mnie długo wyrasta (daję b. mało drożdży, ciasto rośnie długo), to pięknie puchły one w tłuszczu. Dzieci i mąż byli zachwyceni. Wielki plus to też to, że nie musi to jeszcze rosnąć, że nie trzeba bawić się wałkowanie i robienie pączków. Od lat robię ciasto drożdżowe bez jaj, wychodzi doskonałe.
  • Zrobilam ostatnio dwa desery dla mojego bezcukrowca (ale sa bez mleka i glutenu, wiec podaje)

    1.Zmiksowalam orzechy wloskie z podprazonym sezamem, dodalam kakao i stevie (pewnie miod bylby lepszy). Na cala noc dalam do lodowki. Zrobilam kuleczki, ktore obtoczylam w mielonych orzechach laskowych. Wyszly calkiem dobre trufelki.

    2. Zrobilam galaretki kokosowe ze "smakoterapii", tylko w przyplywie weny tworczej uzylam tez odpadow (wycietych gwiazdek). Wrzucilam je do foremki na muffiny i zalalam galaretka malinowa. Galaretka byla zrobiona z soku malinowego z agarem. Pierwszy raz uzywalam go w kuchni i bardzo mi sie spodobal - tezeje w duzo wyzszej temperaturze niz zelatyna, wiec deser bardzo szybko sie robi.

  • No tak, niby bezcukrowe, ale slodzone np. daktylami, a to u nas odpada. Ale bede uzywac, jak skonczymy diete ( jeszcze gdzies z miesiac chce ja pociagnac).
  • A taka margaryna np. palma. Sprawdziłam skład (ok rewelacji to tam nie ma) ale nie ma krowizny... czy mi sie rzuciło na oczy i przeoczyłam? używacie takich margaryn?
  • ja używam :/
    napewno krowy nie ma biedronkowa i zwykła z kruszwicy

    palma i kasia miały - jak sprawdzałam rok temu
  • Masło klarowane lepsze i też nie ma białka krowiego
  • taaa ale masła mi czasem szkoda... 
  • no właśnie
    cena masła klarowanego kilka razy większa niż margaryny

    a i masy do ciasta z klarowanego chyba nie da się zrobić?

  • @AB

    napisz mi prv plisssss jak wklejać swoje zdjęcia.
  • Mniam,co to za pychotka AB?

  • @chabrówka - musisz wrzucić swoje zdjęcie na jakiegoś fotosik.pl a następnie linkować jak do zdjęć z netu
  • @Jadwiga czy trzeba parzyć kaszę?
  • zrobiłam ciasto @Jadwigii tylko z 3 razy mniejszej porcji składników :) za mało jabłek miałam.

    A ja mam pytanie: jakich używacie przypraw???
    na wszystkich jest napis "może zawierać śladowe ilości..." niezależnie od firmy jak patrzyłam - a może się mylę? Gdzie kupować przyprawy?
  • Wegetę robię sama: kupuję mix warzyw suszonych (ale bez selera), dodaję czosnek (suszony) i kurkumę oraz sól - mixuję i mam :D
  • Moja znajoma jesienią suszy włoszczyznę w suszarce do grzybów, potem wrzuca do melaksera, dodaje odrobinę soli i pakuje do słoiczków. Vegeta suuper. Chyba muszę sobie zafundować suszarkę do grzybów. 
  • no tak byłoby najlepiej ;) ale chyba musiałabym się mocno spiąć żeby jeszcze suszyć włoszczyznę :( 

  • Nie śledzę wątku, wybaczcie pytanie dyletantki: czy na bezmlecznej i minimalnie jajecznej mogę sklepowego pączka?
  • kiedyś pączki z biedronki były bez mleka i jajek - tak wyczytałam na opakowaniu :/


  • A kto do masowej produkcji dodaje jajek  :D  Mamy znajomego cukiernika, mówi, że pączki które są sprzedawane w dyskontach, marketach to chemiczny wynalazek, za taką cenę nie da się zrobić pączka, więc pewnie jaj i mleka tam brak.  
  • A z cukierni będzie bezmleczny?
  • @wiesia nie liczyłabym na to, ale możesz pytać o skład. Tylko pamiętaj, że oni mogą drożdże robić w mleku lu czym podbnym! Także też zapytaj o sposób robienia drożdzy :( 

    Możesz sobie sama zrobić jak mocno chcesz... na smakoterapii (blog) jest chyba przepis...
  • @wiesia - bardzo odradzam kupnego pączka. Jak chcesz, to przyjedź do nas, będziemy mieli dziś pączki bezmleczne.
  • @Katarzyna a bez glutenu i jaj też? bo jeśli tak to się pakuję i jadę ;)
  • @Namorowa, u mnie są. Co prawda wczoraj smażyłam, ale jeszcze 4 są. 
  • Cztery powinny mój apetyt zaspokoić ;)
  • @Namorowa - jak mi obiecasz, że przyjedziesz, to zrobię, specjalnie dla Ciebie, bez glutenu i bez jaj. :-D Jeszcze masz parę dni do ostatków ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.