Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

13468934

Komentarz

  • Brzozowe okienko z ptaszkiem, to jest to, czego brakuje na mojej wolnej ścianie :)
    Niech tylko się trochę przejaśni, wybierzemy się z dziećmi po gałęzie i popełnimy sobie podobne :D

    Dzięki za wspaniałe inspiracje!
    O- to samo pomyślałam:)

    I również czuje sie zainspirowana i ...pocieszona skutecznie przez MonisieN  
    @};-

    Co prostsze pomysły-zgarniam:)
  • a z czego zrobić główki tym aniołkom z patyczków po lodach ?  :-?
  • a z czego zrobić główki tym aniołkom z patyczków po lodach ?  :-?
    Kupuje się drewniane kulki. Ja bym jednak pokombinowała z... kulek po dezodorantach.
    ;;)
  • Brzozowe okienko i ja będę popełniać ;)
    Ino brzozy brak, ale coś znajdę co lekko pobielę.
    Myślę o okienku na drzwi - jakaś odmiana od okrągłych stroików i na kuchennym oknie .
    Muszę tylko przelecieć sklepy ( wszystko po 2,90 zł i wszystko po 5 zł, pepco itp ) za jakimiś ozdobami.
    Wcześniej królowała biel, zieleń . W tym roku zmiana :)
  • Brzozowe okienko z ptaszkiem, to jest to, czego brakuje na mojej wolnej ścianie :)
    Niech tylko się trochę przejaśni, wybierzemy się z dziećmi po gałęzie i popełnimy sobie podobne :D

    Dzięki za wspaniałe inspiracje!
    Przeczytałam :GOŁĘBIE
    =))
  • Okienko już wisi. Nie jest tak ładne, jak z obrazka, ale za to duże.
     I nie ma ptaszka. Gołębia nawet.
  • prosimy o zdjęcie !
  • Savia proszę napisz jak robi się takie piękne karczochy?


  • Savia proszę napisz jak robi się takie piękne karczochy?

    Masz tu pierwszą lepsza instrukcję. Moje doswiadczenie ;) mówi: bombka średnica 6cm, tasiemka szerokości 2,5cm i najlepiej jak nie jest super śliska dopóki sie nie nabierze wprawy.

    http://swiatpasji.pl/kreatywny/bombka-ala-karczoch/
  • @Savia ;
    a ile Ci metrów tej tasiemki/wstążki poszło na jedną bombkę ?
  • Moje dzieci bardzo lubią robić bombki z papierowych kółeczek. Na jedna bombkę wychodzi 20 kolorowych kółek - z wpisanym w środek trójkątem. Bardzo ładne, jeśli są kolorowe. Poszperam w necie - może znajdę te, o które mi chodzi. O mam:

    http://tenia-wczorajdzijutro.blogspot.com/2011/12/bombka-papierowa-z-koek.html

    Nie kleimy - używamy zszywacza, bo tak wygodnie. Naprawdę ślicznie wyglądają na rustykalnej choince.
  • edytowano listopad 2012
    @Savia ;
    a ile Ci metrów tej tasiemki/wstążki poszło na jedną bombkę ?
    Nie mam pojęcia.
    Czekaj, czekaj... zaraz Ci oszacuję ze zdjęcia.
    :-?

    edit: lekko ponad 4metry.
  • U nas tradycyjnie jak co roku, najwięksi cukiernicy świata przygotowywują najlepsze przysmaki.
    W tym roku brak motywów z bajek i filmów ( chyba dlatego że większości są kobiety)
  • Niektórzy podjadali przed pieczeniem ;). Super zdjęcia @Piotrze i @Kasiu :).
  • Kurcze, już macie zrobione?! Przypomnij ile mają być w piekarniku i ile stopni?
    Musimy też zrobić :)
  • Kurcze, już macie zrobione?! Przypomnij ile mają być w piekarniku i ile stopni?
    Musimy też zrobić :)
    To zadzwoń, wiesz że ja w kuchni jestem gościem.
    Piotr
  • Św Rodzina i  Aniołki jako postacie z Szopki :)
  • Sylwunia śliczne
  • Sylwunia, można taką św. Rodzinę u Ciebie zamówić? Napisz, że tak!
  • edytowano listopad 2012
    Sylwunia, można taką św. Rodzinę u Ciebie zamówić? Napisz, że tak!
    @katarzyna s. 

    pewnie że można :) żaden problem :) 

    tyle ze realizacja juz w grudniu , moze byc?

  • @katarzyna s. 

    pewnie że można :) żaden problem :) 

    tyle ze realizacja juz w grudniu , moze byc?
    jasne, że tak! 
    dzięki :D
  • Może sie przyda na swieta-ja dzis zrobiłam ciasteczka chlebowe-poezja po prostu,posypalam ziarenkami sezonu i rozpuszczona ciemna czekolada polalam- są suuuper!!!
    Mozna dać na prezent ,zrobic do kawy itd,przepis z Moich wypiekow:
    Składniki na około 60 ciastek:

    1 szklanka tahini (pasty sezamowej)*
    3 szklanki mąki pszennej
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    1 szklanka cukru pudru
    200 g masła, w temperaturze pokojowej
    opcjonalnie: ziarna sezamu do dekoracji
    Wszystkie składniki włożyć do malaksera i zmiksować. Można również wyrobić ręcznie lub mikserem.

    Z ciasta formować kulki wielkości niedużego orzecha włoskiego, układać na blaszce (wyłożonej matą teflonową lub papierem do pieczenia), lekko spłaszczać dłonią. Uwaga: jeśli ciasto będzie zbyt suche można dodać 2 łyżki wody (ja tak zrobiłam). Ciasteczka oprószyć delikatnie sezamem, przyklepać.

    Piec w temperaturze 180°C przez około 13 - 15 minut. Po upieczeniu pozostawić chwilę na blaszce (będą dość miękkie), następnie przenieść na kratkę do całkowitego wystudzenia.

    * Tahini

    Jest to pasta na bazie nasion sezamu. Można ją kupić w specjalistycznych sklepach (np. w sklepie arabskim), lecz łatwo przygotować ją samemu, w domu.

    Składniki na około 2 szklanki tahini:

    4 szklanki ziaren sezamu
    2/3 szklanki oleju rzepakowego lub słonecznikowego
    Sezam wysypać na suchą dużą blaszkę i włożyć do piekarnika rozgrzanego do 200ºC na około 10 minut. W trakcie można sezam zamieszać. Powinien się lekko zarumienić, nie może zbrązowieć ani się przypalić. Wyjąć, odstawić do ostudzenia (sezam można również uprażyć na suchej patelni).

    Po tym czasie sezam zmiksować z olejem za pomocą malaksera lub blendera na gładką masę (zajmie to kilkanaście minut). W masie nie powinno być widocznych ziaren sezamu.

    Tahini można przechowywać w zakręconym słoiku, w lodówce, do 2 miesięcy.
  • a tu wieniec adwentowy :)

    i kilka zbliżeń :)


  • no napracowałaś się
    piękny !

    tylko....

    le nie obrazisz się?
    .........















    jakby miał trochę żywsze kolory (albo bibuły, albo zdjęcia) :)

    ale i tak jest piękny :)
  • edytowano listopad 2012
    @uJa
    pewnie, że się nie obrażę :):)


    no własnie nie ma zielonego innego, żeby bardziej iglasty był ;)
    a dodatki miały być czerwone, z białym akcentem :)


    poza tym , muszę go za dnia obejrzeć i zdjecie zrobić . :)

  • @Emilia_K podaj przepis na piernik!
  • Pamiętam, ale muszę go odnaleźć. W sobotę spróbuję.
    A Ty masz piekarnik czy pieczemy u mnie? :)
  • Mam świetny (stary) piekarnik, co się w mig do 300 stopni rozgrzewa :D przetestuję go jeszcze trochę. Można stół w pokoju wykorzystać aby więcej miejsca było, no i po weekendzie powinnam mieć kuchnię :)

  • Mam pierwsze udane "kup to sam".
    Przecudnej urody frywolitkowe zawieszki na choinkę - tej sztuki dziergania JESZCZE nie posiadłam.

    I...
    da-daaam! najpiękniejszą szopkę! Anno i Lechu dziękuję, dziękujemy!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.