Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

145791034

Komentarz

  • Cieszymy się że doszła, cało doszła
    ;;)
  • Mam pierwsze udane "kup to sam".
    Przecudnej urody frywolitkowe zawieszki na choinkę - tej sztuki dziergania JESZCZE nie posiadłam.

    widziałam w castoramie "ręcznie robione" szydełkowe gwiazdki przeokropnie tanie made in china

    a takie ładne były jakby je ktoś w Polsce dziergał :/
  • żarówki - super hiper :D Emilia dzięki :D
  • Ja naprodukowałam małych choineczek na szydełku ;) I trochę serwetek, podkładeczek - będzie na prezenty dla cioć-babć:)
  • Szydełko, moje niespełnione marzenie, eh.
  • Dzięki za pomysły! jestem w szoku, nawet nie miałam pojęcia o drzewie Jessego, bobki do samodzielnego wykonania i szopki!!! Cud miód!
  • Dzięki za pomysły! jestem w szoku, nawet nie miałam pojęcia o drzewie Jessego, bobki do samodzielnego wykonania i szopki!!! Cud miód!
    Po dłuuugiej chwili pojęłam,że chodzi o bombki.
    Dzięki, że napisałaś, bo do mnie nie dotarło. Zastanawiałam sie, co to za bobki do samodzielnego wykonania. 
    :\">
  • edytowano listopad 2012
    A my co roku robimy "Naszą Własną Kartkę Świąteczną", czyli zdjęcia dzieci: z dzwoneczkiem, jako Maryja i Józef, jako Trzej Królowie... już sporo było. Ostatnio - z adwentowymi lampionami, zrobione w pierwszą niedzielę Adwentu (bo trzeba to jeszcze rozesłać, więc robimy wcześniej). Wcześniej było przy robieniu pierniczków.

    Musimy coś wymyślić na ten rok - jakieś podpowiedzi?
  • Kolędnicy:

    image

    image
  • Savia, dzięki za piękne zdjęcia.
    Szkopuł w tym, że nie chcemy przyspieszać Świąt z powodu kartki.
    Drugi szkopuł - że kartkę trzeba odpowiednio wcześnie przygotować, żeby doszła (większość wysyłamy pocztą).
    Dlatego ostatnio było adwentowo. Ale może w tym roku zrobimy jakąś przymiarkę do strojów bożonarodzeniowych przed Świętami.

  • A jak już zaczną napływać kartki świąteczne, to można je na takiej tablicy poprzypinać

    image

    Dużo pomysłów na świąteczne dekoracje tutaj:
    http://www.marthastewart.com/christmas

    pomysły na ręcznie robione prezenty:
    http://www.marthastewart.com/275134/handmade-gifts-for-her/@center/307035/santas-workshop

    image
  • a na stronach Canona wiele szablonów do wycięcia z papieru i sklejenia, m. in. takie pudełeczka.

    http://cp.c-ij.com/en/contents/2011/list_45_2.html

    imageimageimage
    Pierwsze i ostatnie pudełeczko sprawdzone, robi sie bardzo łatwo.
    Są bardzo efektowne!

  • Pudełko w kształcie choinki, też ze strony Canona:

    image
  • Savia, dzięki za piękne zdjęcia.
    Szkopuł w tym, że nie chcemy przyspieszać Świąt z powodu kartki.

    Można się przebrać tylko do zdjęcia. :-)
  • A może zoologicznie: wołek i osiołek, robaczek Jakub... ;)
  • ja szyję, ale jeszcze nie zaczęła ;) jak skończę to się pochwalę. Chwilowo choroba mnie powala więc tylko koncepcję obmyślam.
    @Agnieszka3 jaki masz pomysł? ja chcę z filcu uszyć, nawet już leży i czeka.
  • spodobało mi się więc tu sobie zapiszę:
    image
  • Przyszedł mi do głowy pomysł na kalendarz adwentowy (niestety, dalej nie będzie się rymować ;) )

    W sensie zawartości, nie formy. Może by tak zaznajomić potomstwo z adwentowymi świętymi? Fajni są. Barbara, Ambroży (patron piekących pierniki! :D ), Juan Diego, Łucja, Jan od Krzyża, Wenancjusz Fortunat (to dla młodych erudytów ;) ), że o Mikołaju nie wspomnę. No i uroczystość Niepokalanego Poczęcia - warto by nauczyć za młodu, co to znaczy - tylu dorosłych nie rozumie :(

    A dla bardzo leniwych/dwuleworęcznych/zapracowanych - kalendarz autorstwa dzieci. Duży arkusz papieru z - powiedzmy - kwadracikami. Pustymi, tylko daty. Dla każdego dziecięcia jeden kalendarz. I niech rysują swoje adwentowe dokonania. Roraty - świeczuszka, dobry uczynek - serduszko itd.

  • Marzy mi się wyprodukowanie wieńca na drzwi domy, z naturalnych gałązek, tylko nie mam pomysłu na konstrukcję. Robiliście kiedyś? Może ktoś podpowie patent?
  • ale w necie czy "na mieście" ten sklep?
  • z gałązek, to poporstu bierzesz jedną długą, giętką gałązkę i robisz z niej okrąg (łączysz drutem) a potem owijasz następnymi gałązkami, albo dookoła tej jednej głównej, albo dobierasz
    no to Ci wytłumaczyłam :)

    a reszte trzeba googlać np tu:
    http://www.tulka.pl/archives/tag/z-witek-brzozowych
  • hmmmmmmmmmmmmm, u naskilka brzóz na działce jest.............

  • A ja dzis kupiłam taki wieniec ze słomy .Bedziemy ozdabiać .Mama nadzieje że do niedzieli sie wyrobimy.

    :)
  • Tylko do wienca z prawdziwej choinki konieczne sa grube gumowe rekawice robocze :)
  • w temacie świątecznym ostatnio zdziałałam 3 komplety świeczników

    image
    image
    image

  • To i ja się pochwalę moimi świecznikami. Przeznaczę je na świąteczny kiermasz w szkole. Ten pojemnik obok to też moje decouoage'owe dzieło. Ale najbardziej podoba mi się coś, czego nie pokażę, bo wylosowany przeze mnie forumowicz nie miałby niespodzianki. image
  • Piękne! A z czego te świeczniki? Zaraz tu opowiadaj! :-*
  • IrenaB - powiedz,że sierotka wylosowała mnie dla Ciebie, bo bardzo mi się podobają Takie cudeńka, a sama jeszcze nie potrafie zrobić

    No, nie Ciebie. :-/
    Ale to nie jest trudne. Ja w sumie też początkująca.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.