Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komuś krówkę z przepowiednią?

edytowano październik 2012 w Arkan Noego
Znacie chińskie ciasteczka z przepowiednią? Mamy "katolicki" odpowiednik. :)

Komentarz

  • Cudowna woda, cudowne krówki...
  • Proszę nie siać wrażej propagandy.
    W tych krówkach są "złote myśli" bł.Jana Pawła II, a nie przepowiednie.
    Poza tym - cudowna woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. :)
  • Ja miałam krówki, w których każda kartka oświadczała: "A miała być ostatnia" czy coś takiego.
  • A my rozdawaliśmy krówki gościom w czasie składania życzeń po naszym ślubie. Każda krówka miała jakiś mądry cytat + nasze mini zdjęcie. W dodatku zawijaliśmy je sami, bo takie zamawiane za dużo kosztowały, a poza tym lubimy handmade
  • Ciekawy pomysł na kalendarz adwentowy- w tym roku się pokuszę o "hand made"
  • edytowano październik 2012
    A my własnie wrócilismy z Leśniowa ( Błogosławieństwo Rodzin). Uwielbiamy to miejsce i tam ładujemy "akumulatory duchowe". Dla nas to błogosławiony czas.

    Nie wiem, czemu ma służyć taka przekłamana informacja...
    Nie potrafię znaleźć w podanym linku, nawet miedzy wierszami, gdzie te tytułowe przepowiednie? Były krótkie opowiesci z morałem (kiedyś). Te dziś zjedzone miały na papierkach np.: 
    Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana;
    Zło nie ma naprawde innej siły jak niemoc dobra;
    Utrapienia są gatunkiem łaski;  ;) 
    Nie chciałbym wierzyć w takiego Boga, którego potrafiłbym ogarnąć rozumem;
    Każda rzecz wielka musi kosztować i musi byc trudna.Tylko rzeczy małe i liche są łatwe;

    :-/
  • Takie same widziałam w Kodniu i w Licheniu (tylko odpowiednio: Kodeńskie i Licheńskie :) )
    A my naiwniacy kupiliśmy w Kodniu, licząc że to jakieś krówki regionalne :)
  • Ja miałam krówki, w których każda kartka oświadczała: "A miała być ostatnia" czy coś takiego.
    ooo takie by mi się przydały
    :-))
  • edytowano październik 2012
    Ja miałam krówki, w których każda kartka oświadczała: "A miała być ostatnia" czy coś takiego.
    Jeśli to te, o których myślę, to: "chyba nie będę ostatnia?" No to sięga się po następną, a ta muuuuuwi to samo ;))
  • Jadłem te krówki. Najlepsze jest to, że w składzie w ogóle nie ma wody :D
  • Jak dla mnie śmieci po krówkach stanowią kiepskie miejsce na wypowiedzi papieży. Chyba że "złote myśli" dotyczą kremówek.

    A moją uwagę zwróciło faktycznie całkowicie komercyjne potraktowanie "cudownej wody". Gdyby nie ona to bym i złote myśli przebolał.
  • A co w cudownej wodzie jest przepowiadającego? :-??
    Nadal nie kumam tytułu....może już późno i jestem zmęczona....
    A a propos cudownej wody, to tam ludziska maja ją w kranie. I w wc.... Profanacja? ;)

  • Ale hotele nie reklamują się: "u nas możesz cudowną wodą umyć ręce, a nawet spłukać swoją kupę!", a jeśliby to robiły, oburzyłbym się jednako.
    W papierkach przepowiadającego nie ma nic (mam nadzieję...). Ale teksty tzw "naszego" papieża pełnią tu funkcję przepowiedni z chińskich ciasteczek (które w wersji oryginalnej z resztą, o ile dobrze wiem, też zawierają po prostu mundre sentencje).
  • Juz sie nie martw. Chyba ktos ich naprostował, bo na miejscu nie mozna juz kupić krówek, czy innych ciastek z "cudowna wodą". Od czasu skażenia cudownego źródełka, woda jest mniej "chodliwa" ;) ....


  • No i będzie trafiony prezent dla Babci i Ciotek na święta. Tego jeszcze nikt nie widział ;)
  • @Haku a chcesz takie same tylko z Łagiewnik? ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.