Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sowa - naszyjnik

1235719

Komentarz

  • Nasz synek miał chodzić na terapię biofeedback, usprawniającą koncentrację i pamięć. Co o nich myślicie?
    Trzymałbym z daleka.
  • Uwaga! Drastyczne: sowa z bursztynu z zatopionym motylem (?)

    image


    :))
    @Maciejko, ale Ty odważna jesteś 
    =))
  • Savia, nie chce cie martwic, ale dzieci na wf-ie wykonuja zawsze jakies cwiczenia (na poczatku, czy na koncu) i tak z polowa jest zywcem wzieta z jogi ( wystarczy ksiazke ze zdjeciami pozycji przekartkowac).
  • Nasz synek miał chodzić na terapię biofeedback, usprawniającą koncentrację i pamięć. Co o nich myślicie?
    Konsultowałam się osobiście z R.Tekielim w tej sprawie.I ks Posodzkim.
    My zrezygnowaliśmy...

  • Mam w ogóle wrażenie, ze rozciąganie ma swoje źródło w jodze... Ja bym z tego wf jednak zrezygnowała.... ;)
    Ja bym uważała, coby się nie przeciągać zbytnio po przebudzeniu ;)
  • A tymczasem błagam o modlitwę! Bardzo jej teraz potrzebuje!!!
  • @Anka: proszę o komentarz do mej ostatniej wypowiedzi. Jak to widzisz? Zabawa w okultyzm, czarne msze i darcie bibli dla zabawy jest ok,jeśli tylko nadam temu cel zabawy. Tak rozumiem Twoją postawę.
  • Nie martwię się wf-em.
  • Uwaga! Drastyczne: sowa z bursztynu z zatopionym motylem (?)

    image
    Propopnuję--zróbcie listę ,najlepiej w osobnym wątku,tych rzeczy/miejsc/lekcji/dyscyplin sportowych/gestów/artykułów spożywczych/zabawek/itd. -które są złe.
    A potem powiedzcie jak żyć,unikając tego wszystkiego i nie popadając w paranoję.
    Forum by się zawaliło, za dużo tego.
    Lepiej zrobić króciutką listę, tego co jest dobre ;)
  • matko, kto takie bzdety wymyśla?

    Nie ja. Tylko gdzieś w necie wyczytałam czy na jakimś serwisie dla rodziców nie pamiętam już, że właśnie niebezpieczne są rysunki motyli czy tatuaże bo związane z anoreksją, ja tu tylko dla jaj wrzuciłam temat motyla a tu proszę Savia jak z rękawa wyciągnęła argument, że wizerunek tego owada ma jednak związek z diabłem. Czasem nie wiem czy faktycznie wszystko jest już zagrożeniem duchowym czy świat wariuje?
  • edytowano październik 2012
    Forum by się zawaliło, za dużo tego.
    Lepiej zrobić króciutką listę, tego co jest dobre

    Nie bo się okaże, że nawet kotek czy szczeniaczek jest zły bo podobno kto na facebooku lajkuje kotki i pieski ten jest aborcjonistką i wrogiem życia. W takim razie ja zgodnie z tą filozofią muszę mieć na sumieniu wielkie ilości skrobanek tylko, że nic o nich nie wiem....






  • Mi się wydaje, że taka sówka zawieszana sama w sobie nie jest zagrożeniem ale nie podoba mi się opis wystawiającego mający zachęcić do jej kupna czyli, że jest symbolem tego i tego, że ma jakieś moce itp. Dlatego bym nie kupiła.
  • edytowano październik 2012
    ANKA: @Greg, jesteśmy na szermierce :). Ale trzeba robić naprawdę bardzo dużo ćwiczeń korygujacych, karate jest dużo bardziej ogolnorozwojowe (ja trenowalam).

    Żadne z moich dzieci nie poszło w sztuki walki, pomimo mojego namawiania (tylko szermierka i tenis)


    Joga i karate działają ogólnorozwojowo, łacznie z duchem. Ducha tez rozwijają, niestety, w niewłaściwym kierunku
    ja mam nadzieję , że jazda np. konna i siatkówka nie są zaliczane do złych sportów, bo pływanie to chyba dzięki Brawariu stało się be.
  • Savia, specjalnie dla Ciebie przykladowe pozycje z jogi:

    imageimageimageimageimageimage
  • edytowano październik 2012
    Na WFie grałem w nogę lub kosza (wolałem kosza) albo skakałem przez kozła. Żadnej z obrazowanych pozycji nie było.
  • Maciejka - nie znam się na subtelnościach. Jak usłyszę od moich autorytetów (egzorcystów , charyzmatyków) że jest problem z wf-em to zabiorę dzieci z wf. Ich dusza jest dla mnie cenniejsza niż sprawność fizyczna. Na razie walczę i o jedno i drugie, ale jak przyjdzie mi wybierać to system wartości mam jednoznaczny.

  • @Maciejko ;
    Przyczynisz się do masowych zwolnień z zajęć w-f ;)
  • I myślę, że nie chodzi tu o zbieżność jakiś ćwiczeń, tylko o cały arsenał który jest na jodze i o regularne powtarzanie konkretnego ruchu. Jednak nie znam się na tym, więc ufam tym, którzy się znają.
  • Savia jestem pewna, ze Twoje dzieci przyjmuja pozy z jogi na wf- ie. To co wkleilam, to tylko maly wycinek. Autorytety mowia, ze joga zla, wiec nad czym sie zastanawiasz? Zabieraj dzieci szybo z wf-u zanim zly je opeta!
  • Maciejka, sorry, ale nie rozumiesz istoty problemu. Przeczytaj kilka książek o zagrożeniach duchowych związanych z jogą, posłuchaj trochę wywiadów z egzorcystami na ten temat, módl się o rozeznanie a po roku pogadamy.
  • edytowano październik 2012
    No i zabronić jazdy na rowerze, wszak pedały to nazwa i symbol wiadomo czego.
  • skorektoja: można by to uogólnić: nieświadomy nergal dla zabawy podarł na biblię a ci fanatyczni katole nie wiadomo o co sie obrażają. Przecież nergal się przy tym dobrze bawił i setki innych razem z nim.
  • @Marcelina: negatywne zdania x. Sergiusza i sostry Michaeli na temat judo Cię nie przekonały?
    Greg, masz coś nagrane lub na piśmie? O judo wciąż szukam. Ja wiem, ale inni nie wierzą.
  • @Savia, dobre rozciaganie, zakłada niestety powtarzał ościennych pewnych ruchów, oraz wytrzymania w danej pozycji min 20-30 sek.
    Nie zamierzam chodzić na joge, do centrum jogi, tylko na ćwiczenia z jogi do naszego klubu sportowego. To jest taka dynamiczna joga, jakoś sie nawet nazywa, całkowicie obdarta ze wszelkiej duchowości.

    @Greg, wybacz, ale opisana przez ciebie nijak się ma do tego co ja napisałam.
  • Tak samo jak szkoleniowcy jogi wmawiaja ci tylko walory "ćwiceń kregosłupa" choc doskonale wiedzą, że to coś więcej

  • O, jak milo mni podsumowalas :) Ogladalam, czytac ze zrozumieniem tez potrafie. Widzisz, w tej calej dyskusji chodzi o przekonanie, ze cos moze mna bez mojej wiedzy, intencji itp. zawladnac. Pokazuje tylko absurd takiego rozumowania. Tak, joga jest zla, jesli uzywam jej jako zamiennik religii, wspomaganie przeplywu energii, czy inne bzdury. Ale ruchy same w obie zle nie sa, mozna wykonywac cwiczenia bez tej calej otoczki.
  • edytowano październik 2012
    Widzisz, w tej calej dyskusji chodzi o przekonanie, ze cos moze mna bez mojej wiedzy, intencji itp. zawladnac.
    Może, przeczytaj Nowy Testament z uwagą. Tam masz pierwsze przykłady.
  • @Anka - prosze posłuchaj wpierw konferencje ks. Cyrana. (jest 5 części)



  • Widzisz, w tej calej dyskusji chodzi o przekonanie, ze cos moze mna bez mojej wiedzy, intencji itp. zawladnac.
    Może, przeczytaj Nowy Testament z uwagą. Tam masz pierwsze przykłady.

    Greg no mowie: nie puszczajcie dzieci na wf!
  • Maciejka: fajnie, że się podśmiechujesz ze słów Zbawiciela. Czyżby pierwsze oznaki wpływu jogi? Ja bym się zastanowił
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.