Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaka patelnia?

2»

Komentarz

  • Szukam na indykcję, babcia mnie nie poratuje ;-)
  • Ja używam żeliwnej na indukcji.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Mam garnki i patelnie Florina - te w kolorze grafitowym.
    poluje na kolejne -bywają w promocji w E.leclerc. 
    Świetne, nic nie przywiera. 
    Maz często skrobnie widelcem i śladu nie ma 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • A co myślicie o tytanowych?
  • ja kiedyś zainwestowałam w patelnie Moneta dwie sztuki razem ze 250 kosztowały, ale powiem wam, że zwykła z ikei jest lepsza do rzeczy typu jajka sadzone czy naleśniki, do tamtych po kilku latach niestety takie rzeczy nieco przywierają i jest to wkurzające bardzo.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Nie znam Moneta ale z Ikei kiedyś dostałam jakąś niby bardzo dobrą. Była bardzo dobra ale baaaardzo krótko. Teraz mam chyba od roku wielką ceramiczną Gerlach. Była rewelacyjna. Ale syn mi ją konkretnie przypalił i mimo, że długo i zgodnie ze sztuką ratowana to teraz już chyba ciut gorzej się spisuje. Z tym, że to nie jej wina. Raczej chodzi mi o to, że jesli w kuchni działają "przygodni kucharze" to trzeba się liczyć ze stratami i może nie pakować się w najdroższe rozwiązania bo boli potem bardziej. Mam też ambition z powłoką ILAG. Na pewno znacznie tańsze, a bardzo lubię. I w razie czego wymiana bez większego bólu. Do naleśników od circa 10 lat używam z niskim rantem Tefala - rewelacyjne, choć z czasem dno się odkształca i trzeba wymienić bo nie przylegają idealnie do płyty. Trzecią albo czwartą mam teraz.
  • Niezmiennie polecam patelnię że stali węglowej firmy De Buyer. Trochę trzeba się jej nauczyć ale potem jest wieczna i nieprzywierająca.
    Podziękowali 1NC500
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A co myślicie o tytanowych?
    Dość droga.
    Jak gorącą patelnię polejesz wodą, zwł. zimną, to się wybrzuszy i wtedy już będzie się nadawała tylko do palników gazowych, na płycie ceramicznej nie będzie działała. Lekka, dobra na wyjazdy (nawet do plecaka!), można szorować stalowym druciakiem. 
    Przywiera normalnie.

    OlaOdPawla powiedział(a):
    Szukam na indukcję, babcia mnie nie poratuje ;-)
    Musi mieć w dnie wkładkę która się grzeje na kuchni indukcyjnej, sam tytan to za mało. W sklepach mają taką płytę do sprawdzania czy to jest do kuchni indukcyjnej.
  • Mam Ambition Granite i jestem z niej bardzo zadowolona. Ale do smażenia naleśników nadaje się niezbyt dobrze, albo nie potrafię tego robić. Tłuszcz się przypalił i przy nagrzewaniu czuć taki sobie zapach. Poza smażeniem naleśników - super.

    https://www.google.com/search?q=ambition+granite+patelnia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjT-quQtaveAhUlhqYKHRGfBe0Q_AUIDigB&biw=1280&bih=634

  • I jak rozumiem te patelnie są długo takie fajne bo ich nie myjecie w zmywarce?
  • Elunia, sądzę że chińskie powłoki są nieco mniej zdrowe. Ale mogę się mylić - tzn jedne i drugie mogą być tak samo szkodliwe.
    Podziękowali 1NC500
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A co myślicie o tytanowych?
    My mamy wielką 28 cm o ślubu jeszcze i cały czas spisuje się należycie. 
  • Chyba też zainwestuje
  • Nie myję w zmywarce. No, ta do naleśników się nie wybrzuszyła, mimo intensywnego użytkowania, a Tefal, który kiedys miałam, owszem.
  • Elunia powiedział(a):
    Ja do naleśników kupuję na bazarku albo w markecie za dychę. Moim zdaniem niczym nie różni sie od tefala, tak samo z czasem się wybrzusza. Naleśników jakoś często nie smażę i starcza mi na 2 lata.
    Teflonowe jak rozumiem? Bo taka "zwykła" to wystarcza na kilkadziesiąt lat :)
  • Zwykła czy teflonowa, za dychę to raczej nie do indukcji. A jeśli do gazu to minimalne wybrzuszenie nie robi różnicy, czyli wymieniać nie ma potrzeby. Plus nawet firmowa do gazu zwykle nie jest zbyt droga. Natomiast chińskich teflonów o innych powłok niewiadomego pochodzenia bym unikała, szczególnie, że to wysokie temperatury są.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano listopad 2018
    W temacie patelni czym myjecie ceramiczne? Moja mama postanowiła w niej swiezynke zrobić i jest tragedia boki całe pomarańczowe od przywartego tłuszczu i on nie chce zejsc, a jak potraktuje drucikiem to poza czystością zyskam też ekstra przywieranie 
  • edytowano listopad 2018
    @Agmar octem, sodą i CIERPLIWOŚCIĄ. Kilka dni zajęło ale konkretne przypalenie zeszło.
  • ola_g powiedział(a):
    Spróbuj zamoczyc na noc albo dłużej z tabletką do zmywarek
    A nie zniszczę przez to powloki nieprzywierajaca?
  • Dlatego dawałam do zmywarki bo nie trze, i tym sposobem ostatnio już nawet nie starałam się myć tylko wrzuciłam prosto w kosz;-)
  • Spróbowałam obu sposobów bezskutecznie
  • up
    https://healthy-cookware.com/
    Zamierzamy pozbyć się teflonowych patelni i garnków, a także garnków aluminiowych. Niestety bałem się promieniowania elektromagnetycznego z kuchni indukcyjnej, dlatego mamy z płytą ceramiczną, trochę dużo prądu schodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.