Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukiwany psychiatra dziecięcy - okolice Warszawy

edytowano listopad 2012 w Pomagajmy sobie
Znajoma moja poprosiła, abym rozesłała wici, może macie kogoś, kogo można polecić?

Ważne, żeby był to psychiatra. Szczegółów nie znam, także będę wdzięczna za wszelkie kontakty.

Komentarz

  • Miałam do czynienia z rozsądnymi ludźmi z psychiatrii dzieci i młodzieży w szpitalu na Litewskiej. Niestety, nazwisk nie pamiętam :-(
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego, ul. Dzielna 7. Warszawa.
    Są tam różni specjaliści: psycholodzy, psychiatrzy, logopeda itp
    Potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu  "do psychologa" na NFZ.
    Dobrze byłoby zadzwonić na Dzielną i zapytać czy droga do psychiatry jest przez psychologa, czy nie.
    Nie jestem w stanie polecić kogoś na 100 %. Można iść  z dzieckiem na NFZ i prywatnie- ma się wtedy dwie niezależne diagnozy.

  • dr Robert Naumiuk gdzieś przyjmuje - sensowny dosyć, leków nie daje od razu/mądrze dobiera, ma szerokie spektrum zainteresowań (np grywa w szachy i pisze wiersze)
    Radzę unikać dr. Witkowskiej-Ulatowskiej & Company z Zagórza i najlepiej całego towarzystwa stamtąd
    Fajny jest oddział dziecięco-młodzieżowy na Sobieskiego.
    Na Litewskiej złe opinie chodzą o dr. której nazwiska teraz nie pamiętam, ale sobie przypomnę.
    Znam dr Spik z Józefowa - sensowny lekarz (nieco szalona) tylko Józefów współpracuje z Zagórzem

    Znam fajną panią dr dla dorosłych - dr Sarol-Kulkę
  • Naumiuk kiedyś przyjmował na Dzielnej, może dalej przyjmuje. Na pewno też współpraował/uje ze stowarzyszeniem "Aslan" Radki Różyckiej - tam nie potrzeba żadnego skierowania, mają szeroką gamę psychoterapii- ale zajmują się depresjami, nerwicami, zaburzeniami jedzenia i osobowości, stawiają na terapię grupową raczej i mają dużą ofertę darmowych zajęć w ramach stowarzyszenia (i tanie wyjazdy)
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Dzięki Wam za wszelkie rady.

    Może ktoś jeszcze będzie miał ochotę się dopisać? ;)
  • a o jaki przedział wiekowy chodzi? To małe dziecko, czy raczej już takie "prawie dorosłe", bo do takich maluchów to specjalistów jest chyba znacznie mniej
  • Nie maluch, nastolatek.
  • Przyłączam się do pozytywnej opini na temat dr. Naumiuka - ja miałam z nim do czynienia, kiedy jeszcze pracował w Józefowie, też miałam bardzo dobre wrażenia: spokojny, rzeczowy i nie przylepiający "łatek". Niestety nie wiem, gdzie teraz przyjmuje. Z Dzielną mieliśmy kiepskie doświadczenia, ale wiem, że teraz się tam sporo zmieniło. Słyszałam też dobre opinie o dr. Włoczewskiej z Józefowa, ale nie mogę nic od siebie dodać, nie miałam z nią do czynienia. 
  • edytowano listopad 2012
    O Wandzie Urmańskiej ktoś słyszał? Jest we wspólnocie Emmanuel. Podobno świetna w tym co robi...
  • edytowano listopad 2012
    Jukaa, a daj ten Gdańsk, może ktoś kiedyś skorzysta.
  • Wandę Urmańską znam osobiście, potwierdzam, że jest fantastyczną osobą, przy czym ja znam ją raczej z pracy z noworodkami/niemowlętami... 
  • edytowano listopad 2012
    Wandę Urmańską znam osobiście, potwierdzam, że jest fantastyczną osobą, przy czym ja znam ją raczej z pracy z noworodkami/niemowlętami... 
    Miała ewentualnie wziąć w obroty naszego (dużego) syna ale może to tylko tak po znajomości.

    @Qrpikowa, na ostatnim MiPie Wandę poznałam. :-)
  • odgrzebię i podbiję temat- czy możecie kogoś polecić ? chodzi o 4latkę i diagnozę pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu
  • Jeżeli chodzi o zagrożenie autyzmem/zespołem aspergera itp. to polecam terapeutów metody krakowskiej, kontakty do znalezienia na stronie szkolakrakowska.pl 
    Gdybyś potrzebowała więcej informacji pisz na priv. 

  • Na Litewskiej był prof. Wolańczyk (Tomasz bodaj), ale ostatnio nie śledziłem.
  • A ja odradzam terapeutów metody krakowskiej do diagnozowania autyzmu.

  • polecam ośrodek wczesnej interwencji na Pilickiej 21,okolicde metra Wierzbno.  Trzeba poczekać na wizytę, ale potem jest psychiatra,  neurolog,  psycholog, logopeda i terapeuci oraz punkt przedszolny dla dzieci ze spektrum autyzmu.  Wszystko na NFZ.  Z tego co wiem diagnostyka w kierunku autyzmu wymaga współpracy kilku specjalistów,  nie tylko psychiatry.  Ew.  czekając na termin na Pilickiej zacząć diagnozę prywatnie, ale i tak warto byc na Pilickiej ze względu na terapię. . . 
    Podziękowali 2Ania_B zoja
  • i jeszcze pewnie można zapytać kogo polecają/z kim współpracują w Fundacji Synapsis
    Podziękowali 1Ania_B
  • Pilicka jest rewelacyjna, potwierdzam!
    Podziękowali 1Ania_B
  • bardzo Wam dziękuję- a czy macie jakieś doświadczenia z diagnozowaniem zaburzeń w ośrodkach: Scolar, Sotis albo Promitis ?
  • Wanda Urmańska ws. autyzmu bardzo poleca psychologa Diane Senator oraz psychiatre Dorote Prażmowska :-)
    Mój telefon nie lubi polskich znaków.
    Podziękowali 2Ania_B agga
  • Polecam dr Dorotę Prażmowską
    Podziękowali 2Ania_B agga
  • @apowojek a czy ta dr przyjmuje w jakiejś prywatnej placówce ?
  • Przyjmuje prywatnie na chomiczówce. Tam do Niej jeżdżę. 
  •  A czy mogłabyś podać namiar na priv ?
  • My diagnozujemy w Scolarze, miesiąc czekaliśmy na pierwszą wizytę, diagnozę mamy dostać 2 tyg po pierwszej wizycie. Diagnoza obejmuje 4 spotkania + 5 przekazanie i omówienie. Dziecko jest "oglądane" przez 2 pedagogów i 2 psychiatrów, wydają się bardzo profesjonalni. Całość kosztuje ponad 1000 zł niestety.
  • U Diany senator plus spotkanie z psychiatrą plus wywiad i opinia - 500 zl. Trzy wizyty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.