Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

konferencje z egzorcysta (ks. Piotr Glas)

24

Komentarz

  • co nie chroni go od wpływu złego.
    -----------------
    Oczywiście, że nie chroni, ale jednak egzorcysta to trochę lepsza jakość.
  • @Aniela: Nie znam go. Pisałem ogólnie o księżach egzorcystach.
  • @Aniela bo ja wiem, najbardziej znany watykański egzorcysta wierzy w zjawę w Medj.
  • Nie znam go. Pisałem ogólnie o księżach egzorcystach.
    ---------------------
    Nie powinno się jakis negatywnych jednostkowych zachowań przypisywać  odgórnie całym grupom. :D
  • najbardziej znany watykański egzorcysta wierzy w zjawę w Medj.
    --------------------------
    To, że to jest zjawa to m.in. tylko opinia m.in. Twoja, która nie musi być zgodna z rzeczywistością. Ja np. uważam inaczej.
  • Nie powinno się jakis negatywnych jednostkowych zachowań przypisywać  odgórnie całym grupom.
    ---
    Nigdzie nie pisałem, że wszyscy i zawsze. Napisałem, że dziwią mnie tacy którzy postępują tak a nie inaczej. Tyle.
  • No tak sobie piszesz lekko w wątku, w którym słuchamy konkretnego egzorcysty, piszesz o negatywnych zachwaniach bliżej nieokreślonych egzorcystów. Przecież to rzuca cień na tego konkretnego. Po co to robisz?
  • Dla mnie zastanawianie się nad działaniem szatańskim, jego strategiami itd. jest absurdalne. Poznanie szatańskie jest nieporównywalne z ludzkim. Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy strategię, to on i tak wie, że my ją znamy i bierze poprawkę. Innymi słowy - gówno wiemy.

    Wg mnie dobrym rozwiązaniem problemu jest żyć w łasce uświęcającej i wierzyć w Bożą Opatrzność, która działanie szatańskie jakoś dopuszcza. 

    Tylko, że jestem stronniczy, bo przeżyłem kiedyś paraliżujący strach przed szatańskim działaniem. Nie miałem wtedy ochoty brnąć w pompowanie sobie uczuć: "Bóg jest większy"; wolałem zaorać zagadnienie i nie wracać.

    A ludzie słuchają egzorcystów, bo działanie szatańskie zdaje się być bardziej spektakularne, niż działanie Boże. Nawet widać to w samej pracy egzorcystów. Egzorcyzmowany robi figle migle i łubudu; a Bóg uzdrowi/uwolni człowieka zwykle po latach. 
  • @Aniela nie to nie jest moja opinia, to jest opinia Stolicy Apostolskiej. 
  • edytowano wrzesień 2014


    Aniela ten konkretny egzorcysta mówi że to w sumie nie ważne czy
    objawienia w M. są prawdziwe czy fałszywe. Trochę dziwne słowa jak na
    egzorcystę.
    ------------------
    Tak? Ja słyszałam jak mówi, że on jako kapłan przejrzał na oczy w Medjugorie i stał się gorliwym i poboiżnym księdzem. Czyli dla niego sa najbardziej prawdziwe, bo on tam przeżył pozytywną realną przemianę.
  • Dla mnie zastanawianie się nad działaniem szatańskim, jego strategiami
    itd. jest absurdalne. Poznanie szatańskie jest nieporównywalne z
    ludzkim. Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy strategię, to on i tak
    wie, że my ją znamy i bierze poprawkę. Innymi słowy - gówno wiemy.
    ----------------
    @Anawim, od razu widać, że nie słuchałeś tego egzorcysty. Najpierw wysłuchaj, a później wygłaszaj swoje opinie.
  • @Aniela nie to nie jest moja opinia, to jest opinia Stolicy Apostolskiej.
    ----------------------
    Nie znam jej, nie słyszałam, żeby St. Ap. mówiła o objawieniach jak o zjawie.
  • @Aniela Stolica Apostolska już od dawna mówi jasno, że w Medj. nie ma żadnych objawień. Zatem jeśli ktokolwiek twierdzi, że coś tam widział, to mogla być to tylko zjawa.
  • No tak sobie piszesz lekko w wątku, w którym słuchamy konkretnego egzorcysty, piszesz o negatywnych zachwaniach bliżej nieokreślonych egzorcystów. Przecież to rzuca cień na tego konkretnego. Po co to robisz?
    ---
    Żeby się nie podniecać "bo to egzorcysta, który zawsze ma rację". Do niczego dobrego to nie prowadzi.
  • Sugerujesz, że on nas okłamuje mówiąc o tym, co przydarza/przydarzyło mu się w życiu? Wymyśla te historie?
  • "Stolica Apostolska już od dawna mówi jasno, że w Medj. nie ma żadnych
    objawień. Zatem jeśli ktokolwiek twierdzi, że coś tam widział, to mogla
    być to tylko zjawa."
    -------------------
    Jak była sprawa o ks. Natanku to czytany był w kościółach komunikat, w przypadku M. nic takiego się nie zdarzyło. Poza tym znam osobiście sporo ludzi, którzy zmienili swoje życie na lepsze po pobycie w M.
  • @Anawim posłuchaj jego konferencji "

    "Duchowe zerwanie z przeszłością" on właśnie mówi to co i Ty o szatanie i chorej ekscytacji nim, i mówi dlaczego w dzisiejszych czasach egzorcyści mają tyle pracy. Właściwie dobry spowiednik powinien wystarczyć i trwanie w sakramentach, tylko zwykli ludzie nie doceniają częstej spowiedzi, odsyła też ludzi po pomoc do zwykłych księży, tylkko trzeba wiedzieć jak ważne by uleczyć rany z dzieciństwa i jak się spowiadać. Ty może wiesz, ale wielu ludzi nie potrafi się spowiadać. Warto też posłuchać aby wiedzieć co robić by nie otwierać ran w naszych dzieciach i przerwać pokoleniowe traumy.
  • Z tego, co mi wiadomo, to Stolica Apostolska nie wypowiada się ostatecznie na temat objawień, które jeszcze trwają, dlatego też objawienia w Medjugorie nie mogą być na razie zatwierdzone przez Kościół. 
    Pzn Jezus mówił "po owocach poznacie". Czy może pochodzić szatana coś, co przynosi dobre owoce w ostatecznym rozrachunku?
  • @Zuzapola

    Kiedy ja naprawdę odczuwam lęk przed takimi sprawami. :) co do traum, to oprócz sakramentów i modlitwy, trza iść do psychoterapeuty/psychiatry. 
  • Małżeństwo znajomych było w rozsypce, pojechali do M. i już od czterech lat wszystko jest takie jak być powinno, nie trzeba czekać na ostateczny rozrachunek, bo cuda dzieją się na bieżąco.
  • W tym linku ktory podalam gdzies w miare na poczatku do konferencji ks. Jana Gierlaka mowi on, ze dopatrywanie sie wszedzie zlych mocy tez jest dzialaniem szatana, bo powinnismy moc dostrzegac dobro, gdyz swiat jest Bozy a nie szatanski. Tzn moge przekrecac, ale sens zachowany.
    ...
    Czy poza ks. Glasem mozecie polecic cos innego wartego obejrzenia w tej tematyce?
  • @Aniela wskazać ci wiele komunikatów stolicy apostolskiej na temat M, które dokładnie mówią to co napisałem? Czy dalej będziesz negować rzeczywistość, tylko dlatego, ze Twój proboszcz (i nie tylko Twój) jest zbyt leniwy aby ostrzegać swoje owce? 
  • @Aniuszka czy do tych dobrych owocóe należy opuszczenie jedneo z duszpasterzy Medj. stanu kpałanskiego i związanie sie z kobietą. Tak szatan potrafi wiele. Patrz Garabandal. 
  • "Czy poza ks. Glasem mozecie polecic cos innego wartego obejrzenia w tej tematyce?"

    Ks.Jana Pęzioła polecam http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/audio.html
  • @Aniuszka pragnałbym też zauważyć, iż Stolica Apostolska od 1999 jasno twierdzi, ze w przypadku Medjugorie NIE WOLNO mówić, iż są tam jakiekolwiek objawienia.
  • Poza x Glasem, polecam wykłady ś.p. x. Piątkowskiego. Choć mocno związany z OwDŚ, bardzo szanowałem go i miałem okazję poznać.




  • edytowano październik 2014
    Sugerujesz, że on nas okłamuje mówiąc o tym, co przydarza/przydarzyło mu się w życiu? Wymyśla te historie?
    ---
    Sugeruję, że diagnozowanie przez egzorcystę czyjejś sytuacji duchowej na podstawie "opowieści dziwnej treści" przekazywanej na spotkaniu typu "100 pytań do" jest nadużyciem duszpasterskim. Miałem nieprzyjemność spotkać się z czymś takim osobiście, łącznie z "ofiarami" tego typu diagnoz z kapelusza. Po prostu zalecam dystans. Tyle.
  • IdaIda
    edytowano październik 2014
    Dokładnie. Mam takie samo odczucie po wysłuchaniu tych wykładów ks. Glasa.

  • @Aniela
    wskazać ci wiele komunikatów stolicy apostolskiej na temat M, które
    dokładnie mówią to co napisałem? Czy dalej będziesz negować
    rzeczywistość, tylko dlatego, ze Twój proboszcz (i nie tylko Twój) jest
    zbyt leniwy aby ostrzegać swoje owce?
    -----------------------
    Tak, wskaż te komunikaty.

    Ostrzegać przed czym?
  • Sugeruję,
    że diagnozowanie przez egzorcystę czyjejś sytuacji duchowej na
    podstawie "opowieści dziwnej treści" przekazywanej na spotkaniu typu
    "100 pytań do" jest nadużyciem duszpasterskim.
    -------------------
    No chyba mam prawo sobie zdiagnozować swoją sytuację, bo kto zna moją sytuację lepiej niż ja?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.