Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

konferencje z egzorcysta (ks. Piotr Glas)

13

Komentarz

  • czy do tych dobrych owocóe należy opuszczenie jedneo z duszpasterzy
    Medj. stanu kpałanskiego i związanie sie z kobietą. Tak szatan potrafi
    wiele. Patrz Garabandal.
    --------------------
    To jest jego osobisty grzech. Czy to "zjawa" w M. namówiła tego kapłana, aby porzucił kapłaństwo i związał się z kobietą?
  • @Aniela

    "Stolica Apostolska nadal uznaje za miarodajne stanowisko episkopatu
    byłej Jugosławii z 1991 r., w myśl którego nie można potwierdzić
    nadprzyrodzonego charakteru zjawisk
    zachodzących w Medjugorie. Jak z
    tego wynika, duchownym i wiernym świeckim nie wolno brać udziału w
    spotkaniach, konferencjach, czy uroczystościach publicznych podczas
    których autentyczność takich "objawień" traktowana byłaby jako pewna."

    Pogrubienie moje

    źródło: ekai, GN


  • i jeszcze Kongregacja Nauki i Wiary : "Dla uznania nadprzyrodzonego charakteru objawienia nie wystarczają
    nawrócenia, pomimo, że mają swoje znaczenie <<trwałe i obfite
    owoce duchowe>>"

    źródło: http://gosc.pl/doc/1162338.Watykan-Publikacja-norm-ws-badania-objawien-i-wizji
  • edytowano październik 2014
    Sugeruję,
    że diagnozowanie przez egzorcystę czyjejś sytuacji duchowej na 
    podstawie "opowieści dziwnej treści" przekazywanej na spotkaniu typu 
    "100 pytań do" jest nadużyciem duszpasterskim.
    -------------------
    No chyba mam prawo sobie zdiagnozować swoją sytuację, bo kto zna moją sytuację lepiej niż ja?

    ---

    Czytaj ze zrozumieniem i nie "po łebkach".

    Piszę o diagnozowaniu, przez wskazanego księdza, duchowej sytuacji dotyczącej ewentualnego zniewolenia, tylko i wyłącznie na podstawie pytania z widowni, i o sugerowaniu słuchaczom, że diagnoza jest prawdziwa.

    Miałem styczność z diagnozowaniem z plotek albo diagnozowaniem przez internet i z publicznym linczem diagnozowanych przez kapłana "egzorcystę". Nie przynosi to absolutnie dobrych owoców. Wprost przeciwnie.

    Sama sobie diagnozuj co chcesz. Ale nie diagnozuj np. czyjejś sytuacji tylko z opowiadań osób trzecich. Tym bardziej publicznie i jeśli jesteś traktowana jako autorytet w rozeznawaniu duchowym.
  • edytowano październik 2014

    Sama
    sobie diagnozuj co chcesz. Ale nie diagnozuj np. czyjejś sytuacji tylko
    z opowiadań osób trzecich. Tym bardziej publicznie i jeśli jesteś
    traktowana jako autorytet w rozeznawaniu duchowym.
    --------------
    Przecież nikogo nie diagnozuję i to jeszcze publicznie. Dobre sobie. Nic z tego nie rozumiem.

    e: poddaję się!
  • "nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru zjawisk"
    ------------------------
    To mówią wszyscy, nawet ten egzorcysta, bo nie skończyły sie jeszcze te zjawiska.
  • Przecież nikogo nie diagnozuję i to jeszcze publicznie. Dobre sobie. Nic z tego nie rozumiem.

    e: poddaję się!
    ---
    Wstawaj i walcz! ;-)

    No właśnie bardzo dobrze jeśli nie diagnozujesz itd. Czyli mówimy o tym samym :-)

    W jednym z podlinkowanych filmów z ks.Glasem on jednak tak robi. I ja osobiście uważam, że to nadużycie, tym bardziej, że ze złymi skutkami takiego typu postępowania się spotkałem osobiście.
  • No w sumie też mnie to zdziwiło, ten fragment.
  • edytowano październik 2014
    A propos babć , które mówią wnukom, że ich matka nie chciała, to może w tym przypadku opisywanym przez siebie ksiądz ma rację ale , znam taką jedną babcię, która sama żeby zrobić na złość synowej nakłaniała ją do antykoncepcji, potem robiła wszystko żeby ta poroniła, dokuczała w ciąży ( ciążach) a potem potrafiła powiedzieć , że synowa to szmata, która chciała zabić dziecko. Nie jest to odosobniony przypadek, bo takich ,,kochających" babć jest na pęczki. Mojej znajomej teściowa powiedziała jej synowi a było to dziecko poczęte wbrew planom babci, która nie chciała aby jej ukochany syn babrał sie w pieluchach- no więc powiedziała temu chłopakowi jak miał głupi wiek buntowania sie przeciw rodzicom, że to ona tj. babciunia uratowała mu zycie bo jak sie tylko urodził to jego matka chciała go zarąbać siekierą. Oczywiście winą można obarczyć starczą złośliwość, oraz stwierdzoną później odmianę schizofrenii ale jednak taka informacja nieprawdziwa jest dla nastolatka wstrząsem.
  • "ale tylko te gdzie nie stwierdzono ani jednego niczego niewłaściwego"
    -------------------
    tego nie da się w przypadku M. wykonać, bo objawienia trwają.
  • Moja dobra znajoma tam była z czystej ciekawości-powiedziała ,że tam się nawróciła .
  • edytowano październik 2014
    A ten kawałek o opętaniu kobiety z powodu  wykorzystywanie seksualnego przez jej własnego ojca potem też wuja itd, to należało by temu p....u Hartmannowi zadedykować.
  • @Aniela da się. We wczesnych "objawieniach" zjawa bezpośrednio twierdziła coś przeciwnego dogmatyce katolickiej.
  • "Aniela sęk w tym że wiele tych nieprawidłowości JUŻ zaistniało w przypadku M."
    -----------------------
    Jakie konkretnie nieprawidłowości?


    "We wczesnych "objawieniach" zjawa bezpośrednio twierdziła coś przeciwnego dogmatyce katolickiej."
    ----------------------
    Co twierdziła przewciwnego dogmatyce katolickiej?
  • @Aniela @draconessa nawet podawała linka. Zjawia twierddzi, że wszystkie religie są równe i kazda prowadzi do zbawienia.
  • edytowano październik 2014
    Może Matce Boskiej nie chodziło tyle , że każda religia jest dobra tylko aby przestali sie mordować chrześcijanie ( katolicy i prawosławni) z muzułmanami bo przecież na terenie byłej Jugosławii był dosłownie tygiel wyznaniowy i wszyscy pamiętamy tą bezsensowną wojnę gdy wydawało by się cywilizowana ludność zaczęła się wyrzynać jak za czasów kamienia łupanego.
  • @skorektoja na razie nie wolno twierdzić, że w Medj. są jakiekolwiek objawienia. i tego się trzymajmy.
  • To dlaczego teolodzy nie wezmą tego pod uwagę, tych treści z tego linku? Znam wielu teologów, którzy twierdzą, że M. jest ok i do tego takich którzy tam byli. Dlaczego w tej kwestii ma słuchać tego co piszą ZW? Jak to zweryfikować?

    "Zjawia twierdzi, że wszystkie religie są równe i kazda prowadzi do zbawienia." - tak Zjawa nie powiedziałe wg ZW, ale powiedziała "Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii.".

    Przede wszystkim: to jest wyrwane z kontekstu, może chodziło własnie o ówczesną sytuację w b. Jugosławii jak pisałą @prowincjuszka.

    Po drugie: prawdą jest jest można osiągnąć zbawienie w każdej religii, bo jeżeli np. zaniedbanie katolików sprawiło, że ktoś nie usłyszał Dobrej Nowiny to już nie ma szans na zbawienie???
  • @Aniela Ty na prawdę my slisz, że NMP by odwodziła od swego syna? Toż to nieprawdopodobne.
  • Ty na prawdę my slisz, że NMP by odwodziła od swego syna?
    -------------------
    Nie, nie myślę tak. Skąd taki wniosek?

    Poza tym patrzę na tych którzy jeżdzą i nie widzę, żeby przez pobyt w M. byli odciagni od Pana Jezusa. Jest wręcz odwrotnie.
  • Jeszcze czepnę się tego artykułu z ZW.
     Dla mnie jest on mało wiarygodny z powodu prostego szczegółu. Mianowicie jest tam napisane, że "Polskie parafie organizują pielgrzymki, to samo czyni Radio Maryja." Akurat jeżeli chodzi o RM to jest to całkowitą nieprawdą. Słucham RM od 1993 r. i nigdy RM nie organizowało pielgrzymek do Medjugorie. RM organizowało pielgrzymki do Częstochowy, do Rzymu, do Kalisza, ale do Medjugorie nigdy. Dlaczego zatem miałabym wierzyć w to, co jest napisane na temat Medjugorie w tym artykule?
  • edytowano październik 2014
    Zjawia twierdzi, że wszystkie religie są równe i kazda prowadzi do zbawienia
    to jest wymyślone przez szatana bo czy
    modlitwa do księżyca prowadzi do zbawienia    

    http://apologetyka.com/swiatopoglad/islam/ksiazki/inwazja/ksiezyc
  • edytowano listopad 2014
    z angielskimi napisami








  • Znam takiego młodzieńca, który pod pretekstem, że tam szerzą M. zrezygnował z RCSu. Trochę szkoda.

  • Uprzedzenia przejęte od rodziców, którzy są tradi.
  • @Aniela ale akurat x. Glas wyraźnie siez zachwyca Medjugorie. I przeczy w tej kwestii Urzędowi Nauczycielskiemu
  • edytowano listopad 2014
    NO ciekawa jestem dlaczego jeszcze biskup trzyma go przy posłudze egzorcysty, he, he. Jeżeli byłoby to niezgodne z Urzędem Nauczycielskim to ks. Glas już dawno nie powinien pełnić tego zadania. A jest inaczej.
  • x. Glas twierdzi, ze w Medjugorie objawia się NMP. UN KK zakazał takiego stawiania sprawy. Niech już koleżanka przestanie udawać idiotkę.  Biskup nie jest Panem Bogiem, co potrafią biskupi i kardynałowie widzielismy podczas synodu.
  • edytowano listopad 2014
    @Gregorius
    Powiedz mi jak Ty to rozeznajesz? Bo nie mogę rozszyfrować. UN KK trzeba słuchać, a biskupów i kardynałów już nie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.