Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

konferencje z egzorcysta (ks. Piotr Glas)

124»

Komentarz

  • Gdyby ks. Glas głosił coś, co nie jest zgodne z UN KK to nie mógłby być skutecznym egzorcystą.
  • edytowano listopad 2014
    @Aniela słucha c trzeba Prawdy, Jeśli biskup łze jak pies, to go nie słucham. Tyle. Tak samo mnie włucham egzorcysty co twierdzi, że Medjugorie się objawia Najświętsza Panienka. Bo kłamie, a wiemy wszyscy kto jest ojcem kłamstwa.
  • Wiesz, ale twierdzenie, że sie ojawia Najświetsdza Panienka, wbrew temu, iż koścoiól twierdzi, ze nie można tak powiedzieć to jest po prostu zwykłe kłamstwo. świadome
  • edytowano listopad 2014
    @Gregorius, a skąd wiesz , że biskupi w UN KK nie kłamią jak psy, czy znasz skład UN KK?
    Skąd wiesz czy biskup mianujący ks. Glasa jest kłamcą?

    A dlaczego oceniasz, że ks. Glas kłamie? Skąd wiesz czy jemu nie objawiła się NMP? Można sadzić, że sie objawiła, sam opowiada o zmianie swojego życia pod wpływem przezyć w M.

    KK nie stwierdził kategorycznie, że w M. nie objawia się NMP, ale sprawa jest badana.
  • Nie rozumiem, tyle dobrych owoców, a taka nagonka na M.
  • @Aniela KK stwierdeził kategorycznie, że nie mozna twierdzić, iż w Medjugorie sie objawia NMP.
  • W Medjugorie księża zrzucają sutanny ja słyszałem ze tam  zostają    kapłanami np  ks  chmielewski

  • edytowano listopad 2014
    KK stwierdeził kategorycznie, że nie mozna twierdzić, iż w Medjugorie sie objawia NMP.
    ---------------------
    Kategorycznie stwierdził, że nie można twierdzić z pewnością. Po prostu nic jeszcze nie ustalono kto się objawia.

    Poza tym skąd masz pewność, że ci biskupi, którzy się wypowiadali w temacie nie byli kłamczuchami?
  • Nie nagonka tylko dwutysiącletnia roztropność i powściągliwość. W
    Medjugorie księża zrzucają sutanny a "widzący" trzepią kasę że ho ho!
    ----------------------
    Roztropność tradsowska :)), dziękuję za taką zrzędzącą "roztropność" czyli uwzinanie się na niektóre tematy.

    Nie słyszałam, żeby do zrzucenia sutanny namawiały tych księży objawienia.

    Znam kilku księży, którzy wzmocnili swą wiarę po pobycie w M. Sama modlę w 2 margaretkach za znajomych księży, a "margaretka" to pomysł rodem wzięty z M.
  • Nie o to mi chodziło. Chciałam zaznaczyć, że w KK głównie tzw. tradsom nie podoba się Medjugorie i czepiają się tego jakby to był jeden z gł. problemów KK.
  • W Medjugorie od początku panuje duch braku posłuszeństwa Kościołowi.
    -------------------
    No to jak to wytłumaczyć? Znam wielu pobożnych kapłanów, którzy tam byli (pierwszy raz o M. słyszałam od jeżdżących tam ludzi w 1886r.) i zachęcali/zachęcają do wyjazdu. Absolutnie nie wyglądają na nieposłusznych KK, wręcz przeciwnie, dla mnie to najlepsi księża jakich spotkałam w życiu.
  • Ja jestem tradycyjnym modernistą i także przeciwnikiem propagowania fałszywych objawień z Medjugorie.
    --------------------------
    To świetnie.

    Ale jeżeli ktoś (niejeden człowiek, ale wielu) w M. wiele doświadczył naprawdę (nie fałszywie), zmienił na lepsze swoje życie, to ma o tym nie mówić? Ma zamilknąć? Jak np. ks. Glas.
  • No właśnie, nie dowodzi tego, że propaguje objawienia w Medjugorie, mówi tylko, że akurat tam doświadczył Bożej łaski - nie on jeden zresztą.

    Nie rozumiem zatem tego tradsowskiego, czy tradycyjnie modernistycznego oburzanka.
  • a co z Garabandal? spotkalam wlasnie bardzo dobrego i poboznego katolika, ktory wierzy ze sa prawdziwe. czy jest jakies oficjalne stanowisko Kosciola w tej kwesti?uslyszalam tez, ze ponoc Jan Pawel II byl przychylnie nastawiony wobec nich. to prawda? ja z kolei slyszalam o ksiazce ksiedza Warszawskiego, ktory uwaza, ze mialo to charakter deminiczny.
  • Zjawa mówiła o równości wszystkich religii oraz prawdziwości UFO.
    raczej to jest mieszanie sie demonów bo nigdy nie powiedzała w medjugorie
  • edytowano czerwiec 2015
    @Kobieta Garabanal Kościól uznał oficjalnie za mamienia szatańskie.
  • edytowano czerwiec 2015
    @Gregorius

    ale ja nic w internwcie nie znalazlam tj. o oficjalnym stanowisku Rzymu


    Opinię swego poprzednika podtrzymał nowy ordynariusz Santanderu Don Vincente Puchol Montis, zamierzający definitywnie zakończyć sprawę. 17 marca 1967 opublikował on orzeczenie, według którego nie było w Garabandal żadnych objawień ani posłannictwa, a wszystkie fakty i zjawiska można wytłumaczyć naturalnie (Dz. cyt. s. 270). W kilka tygodni później Don Vincente zginął za kierownicą samochodu.
    Mimo wielokrotnie potwierdzanego negatywnego stosunku miejscowych biskupów do objawień w Garabandal, zanotowano jednak też pozytywne reakcje i przyjęcie ich przez innych biskupów. I tak arcybiskup meksykański z Jalapa, Manuel Pio Lopez, zaaprobował 20.03.1966 ‘Modlitwę do Matki Bożej z Garabandal’, oświadczając równocześnie, iż nie znajduje w objawieniu garabandalskim niczego, co sprzeciwiałoby się wierze katolickiej, a nawet “stwierdza w zjawiskach garabandalskich oznaki wykazujące, że ” (Dz. cyt. s. 268). Podobnie biskup z Saltillo, Luis Guizar Barragan, zezwolił na szerzenie objawień garabandalskich w swojej diecezji jako “absolutnie zgodnych z nauczaniem Kościoła”. W tym samym roku biskup Manchesteru, Ernest Primeau, udzielił imprimatur na ulotkę o Garabandal.

    A jakie jest dzisiaj, po 30 latach, stanowisko Kościoła wobec objawień w Garabandal? Ojciec A. Combe charakteryzuje je następująco:
    “Po swoim przybyciu do Santander (3 grudnia 1977) jako nowy biskup, J. A. del Val, znalazł się w niewygodnej sytuacji związanej z tym, że odziedziczył po swoim poprzedniku negatywne stanowisko wobec Garabandal. Nie pozwolił się jednak zniewolić. Od początku ogłosił swoją ‘otwartość’ wobec sprawy Garabandal, co znaczyło, że nie uważał jej za zamkniętą. (...) Watykan dał mu znać, że inicjatywa ciąży na miejscowym biskupie, który jednak został zapewniony o znalezieniu w Rzymie szerokiego wsparcia.
    Aby dokonać nowego badania objawień z Garabandal, biskup del Val wybrał metodę bardzo dyskretną. Nie powołał komisji diecezjalnej, ale kilku ‘ekspertów’, którzy pracowali – każdy pod jego kierunkiem – bez rozgłosu. Metoda ta pozwalała uniknąć ciężarów i niebezpieczeństw niekończących się ‘kłótni’ zwolenników z przeciwnikami. gar1.jpg (17666 bytes)
    (...) Badanie prowadzone pod kierunkiem biskupa del Val, od 1985 do 1991, zakończyło się sporządzeniem oficjalnej dokumentacji, która została wysłana do Rzymu pod koniec listopada 1991.
    Biskup Santanderu nie ograniczył się tylko do tego. Na miejscu podjął ważne decyzje. Mianował w 1972 proboszczem Garabandal gorliwego kapłana pochodzącego z tej wioski, Don Juana Gonzaleza Gomeza, który był świadkiem wydarzeń w czasie trwania objawień. Potem polecił mu braterskie przyjmowanie każdego księdza przybywającego do wioski, i umożliwienie mu odprawienia mszy w kościele (do tej pory było to niemożliwe). W końcu, aby każdy wierny przybywający do wioski miał możliwość uczestniczenia w Eucharystii, biskup poprosił tego kapłana, mieszkającego w Puentenansa (miejscowości odległej o 9 km), aby zapewnił codzienną mszę św. w Garabandal, chociaż ma on trzy inne parafie do obsłużenia.
  • @Kobieta kiepsko szukałaś Kongregacja Nauki i Wiary juz sie negatywnie wypowiedziała w sprawie Garabandal.
  • edytowano czerwiec 2015
    @ Gregorius

    Otóż w sprawie objawień w Garabandal nie ma uroczystego orzeczenia ani Ojca Świętego, ani całego Kolegium Biskupiego. Wypowiedzi zaś samych biskupów garabandalskich – zgodnie z nauką Soboru Watykańskiego II – nie cieszą się przywilejem nieomylności i mogą być z czasem zmienione.
    Historia Kościoła poucza, że wypowiedzi – które nie posiadały nigdy charakteru orzeczeń nieomylnych – były nieraz zmieniane. Przykładem mogą być zastrzeżenia kierowane przez Kongregację Świętego Oficjum pod adresem pism s. Faustyny Kowalskiej, uchylone przez Kongregację Nauki Wiary (Kard. A. Deskur, Przedmowa, w: F. Kowalska, Dzienniczek, Kraków 1983, s. XV).

    calosc:
    ks. dr Kaszowski http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/kosagar.html

    jesli udalo Ci się takie znaleźc to proszę o podzielenie się nim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.