Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śledzie

2»

Komentarz

  • No ja to kupuje takie płaty śledziowe w sklepie. I tak jak kupuje, kroje i do sałatek.
  • Aneczka - takie w całości trzeba najpierw wyfiletować, nie jest to trudne. Są jędrniejsze i  nie takie rozpaciane jak filety z tacki.
  • Tak, te całe śledzie są super! Trochę z nimi więcej pracy, ale warto. Ponadto mają ikrę albo mlecz, dodaje wspaniałego smaku sałatkom czy sosom do śledzi.
  • Pamiętam, jak jeszcze mieliśmy sklep rybny z mężem, to takie śledzie solone ( w całości ) rozchodziły się w błyskawicznym tempie.
    jedni brali z ikrą, drudzy z mleczem - mlecz na sos do tychże śledzi .

    Co do płatów śledziowych, które lubią się rozchlapać na miazgę. Takie śledzie są też w ogromnych beczkach, nie tylko w wiadereczkach i przez to, ze są "ugniecione" i przekładane do mniejszych pojemników ( sprzedaż na wagę ) lubią się rozwalać. O ile w normalnym sklepie/sklepiku możesz sobie pozwolić na to aby pojedynczo je przekładać do poręczniejszego pojemnika tak w marketach raczej nikt się w taki sposób nie bawi płatami. :)
  • no a jak te śledzie się obrabia i potem robi? tzn chyba trzeba jakoś usunąć z nich ości

    o tym co to mlecz i ikra i jak to wykorzystać to już nie mam bladego pojęcia niestety...
  • U moich dziadkow ikre sie rozdrabnialo widelcem, dodawalo cytryne i oliwe i mozna tym bylo smarowac kanapki. Pycha.
  • śledzie się moczą ale cebula woła już o pokrojenie, duuużo cebuli image

  • śledzie się moczą ale cebula woła już o pokrojenie, duuużo cebuli image

    mogę pokroić :) lubię!
  • odkąd mam blender z przystawką do siekania jestem szczęśliwa bo nie płacze przy cebuli:)

  • Katarzyna a czy Ty ... czasem ... lubisz również prasować?  ;)
  • Ostatnio przepadam za sledziami z koprem wloskim, selerem naciowym i jablkiem. Pycha! No i maja ta przewage nad innymi sledziami, ze nie sa tak straszliwie tlusto-mdlace, tylko swieze, lekkie, w smaku lekko orzechowe.

    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/salatka_sledziowa_z_koprem_selerem_jablkiem/przepis.html
  • Katarzyna a czy Ty ... czasem ... lubisz również prasować?  ;)
    Skąd wiedziałaś? 
    ale tylko wtedy, jak się stwory pod nogami nie plączą ;)
  • a mam pytanie - czy  śledzie w śmietanie (np z jabłkiem, ananasem) mogę zrobić dziś lub jutro czy muszą być robione w wigilię?

    Pierwszy raz robię inne śledzie niż w oleju stąd nie wiem.

    proszę pomóżcie...!
  • Aneczko, ja bym zamarynowała z cebulką teraz, a przed podaniem odsączyła z marynaty i śmietanę dodała na końcu (ewentualne owoce też na końcu, ale my nie lubimy z owocami). :)
  • dzięki, chyba tak zrobię z tym, że nie mam jakiejś specjalnej marynaty ale pokroję, przełożę cebulką dziś a jutro dodam śmietany. Natomiast te co robię z majonezem, oliwą i fasolą to zrobię już dziś
  • Pomożecie???


    Mój Mąż je TYLKO śledzie w zalewie octowej.
    U nas takich nie ma.

    Czyli muszę sama zrobić takowe ze śledzi w oleju.

    Proszę o rady jak o zrobić i czy można potem z takich śledzi zrobić dowolne (w smietanie, korzenne itd.) ??
  • Hej, hej!!

    up, up!
  • chabrowa, startujesz od matjasow, tak? Bo ja czasem kupuje matjasy w takiej zalewie olejowo-ziolowej i z tego mozna wszystko zrobic, wystarczy ten olej odlac. Wlasnie dzis mam zamiar zrobic korzenne, o takei:
  • Tak, tak startuję z matjasów.

    Tylko potrzebuję nadać im posmak octowy inaczej nie przejdzie...
  • Czy śledziemożna zamrażać?
    Dostałam z własnego połowu (z Norwegii) i muszę je jakoś przechować.
  • Jak się filetuje śledzie?
    Nie radzę sobie...
    :((

    I ponawiam pytanie o zamrażanie.
    Póki co mojke śledzie leżą w mocno słonej wodzie w lodówce.
    Ale ile czasu mogą tak leżeć?

  • jeden śledź
  • Prosba do moderatorow: przeniescie prosze na widelcu( albo na szufelce i z klamerka do bielizny na nosie) te wszystkie sledzie, sledziki i sledziczki do watku kuchennego, bo tak leza porozwalane tam i siam i co chwile wlazi sie na jakiegos ;) a to jeszcze nie czas ani miejsce ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.