Projektor - rzutnik - interaktywność...

edytowano grudzień 2012 w Ogólna
Nie to, że mam za dużo pieniędzy, ale czasem "ciocia z Ameryki" się odzywa ;)

Szukam od paru dni informacji na temat projektorów, ale żywy człowiek przydałby się do pomocy :)

Czy Ktoś wie na co zwracać uwagę - w bardziej rozbujałej fantazji mógłby być zdolny do połączenia z tablicą interaktywną :)

Może jst na sali ukryty znawca - pasjonat

[-O<
«1

Komentarz

• Zwracaj uwagę na koszt lampy, te bowiem lubią się przepalać i trzeba wymieniać.

Pod drugie: nieco zależy do czego ma być projektor: prezentacje  w małej czy dużej sali? kino domowe na ścianie?
  • edytowano grudzień 2012
    Prezentacje i kino domowe w średniej wielkości salonie. ;)

@Gregorius -a możesz powiedzieć od jakiej ceny lampa jest warta uwagi?

I czy te lampy opłaca się wymieniać, bo słyszałam, że firmy sprzedają sprzęt jak lampa się przepali - no ale ja nie firma i może lampa nie jest taka droga i jest sens zmienić lampę, a nie cały sprzęt?
  • Jeśli edziesz dużo kozystać to lampa ci sie edzie prepalać co kilka miesięcy.
  • agga,
    my z tej zamówionej z e-baya korzystamy już ponad rok i nic nie wskazuje na to, żeby miała się przepalić.

• @Gregorius -a możesz powiedzieć od jakiej ceny lampa jest warta uwagi?

Ale lampy nie są uniwersalne, każda marka projektora ma własną lampę (konstrukcja obudowy różna) do jednego będzie kosztować 200 do drugiego 600 zł albo i wiecej, jak ci na czasie nie zależy to mogę naszego zaprzyjaźnionego dostawcę sprzętu zapytać co proponuje ...tylko byś parametry/przeznaczenie musiała podać ...
  • Przeznaczenie podała.
  • no racja podała ... :-)
  • @storektoja -myślę o takim projektorze, który nadawałby się i do tablicy interaktywnej ( w przyszłości, bo tablicy jeszcze nie mam) i do kina domowego Full hd. Proszę zapytaj dostawcę, a i miałby być używany w pomieszczeniu ok 20m'. 

• Czy Ktoś wie na co zwracać uwagę - w bardziej rozbujałej fantazji mógłby być zdolny do połączenia z tablicą interaktywną :)

chodzi taka tablica jak w szkołach bywają?
  • O pisaliśy razem - ale jest w skrócie teraz ;)
  • a jakimi funduszami dysponujesz na zakup?
  • Jestem dinozaurem, nie wiem co to tablica interaktywna.
  • Tak o taką jak w szkołach.
  • Nie wiem jeszcze jakim funduszem - to ma być zrzuta więc przyjmę co dadzą ;) 
  • A nie mogę znaleźć takiego, który nadawałby się i do tablicy i do kina...
  • no ale jakąś kwotę podać muszę :-) ok popytam, z tą tablica to chyba nie tak prosto ale popytam  ...
    Dzięki - tablice są różne i za 4000 i za 14000  - na razie spytaj tylko o rzutnik - bez tablicy :)
    No i wiadomo najtańszy z dobrych :)
    a ile czasu miesięcznie przewidujesz wykorzystywać go?
  • 2h dziennie max i to z górką raczej.
  • ok, do dwóch wysłałem, zobaczymy co powiedzą ...
  • Super - dzięki!!!
    A, bo znalazłam takie, które mogą pracować nonstop - ale nam nie o to chodzi - chodzi o dobre parametry - "rozdzielczość, ostrość, szykość " czy jak to inaczej ująć ;) - no i wtykę do tablicy...
  • a ile metrów szerokości ma sciana gdzie będziesz wyświetlac? lub jaki duży ekran projekcyjny będzie? a tą wtyczką, na tablicach się nie znam, ale na mój rozum to tego nie da się połączyć ... jakoś musi trafiać informacja o tym co robisz na ścianie z obrazem (albo chcesz zrobić) do kompa a projektor tego nie ma, projektor tylko wyświetla obraz ... no chyba ze technika w tym względzie mocno do przodu poszła, na mój rozum tablica interaktywna to taki duuuuzy ekran dotykowy ...
  • jeden już się wziął za szukanie :-)
  • aż ciekaw jestem tych tablic ...
  • to ty lepiej wyszkolona w tablicach :-)
    okazuje się że moze to wszystko współpracować, jeden zadzwonił ... tzn komp, tablica, projektor, będzie szukał ...
  • aha, i to nie chodzi o wtyczkę w projektorze do tablicy bo tablicę podłącza się do kompa, aha, i będą kabelki bo jeśli chcesz mieć hd to po wifi nie pójdzie ...
  • aha - no widzisz nie wiedziałam z tym wifi - dzięki wielkie - to czekam co tam wyjdzie :)
    @skorek  - no to już wiem więcej, bo widzę, że też chcesz taką tablicę ;) - jak chcesz mieć full hd - to kupujesz tablicę dotykową z LCD za 11000 i już nie potrzebujesz projektora.... żal ;)
    ale może nie jest tak tragicznie, może Twój znajomy ma lepsze rozwiązanie - oby...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.