Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

1810121314

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    wybierz 'nauka czytania' -> 'książki dla dzieci'

    Korzystamy z
    - bajkowych komiksów
    - kartonowych książeczek typu pojazdy, na wsi (te dla młodszych niż 5lat?)
    - serii Tycio i Pajda + SYLABAMI PO KRAKOWIE
    wszystko wielkie litery

    Jeszcze jest seria PUCIO by Nasza Księgarnia, mamy kilka pozycji a rozbudowali znacznie, o książki w które nie zaglądałam, takie mniejsze kartonowe.

    Polecam żeby czytać z dzieckiem to co lubi. U nas to było np. o jedzeniu (gazetki z lidla itp.)

    uczę właśnie 3l Józia czytać :) na razie samogłoski :) może na 5lat dojdziemy do jakiejś prozy... ;) chce, garnie się sam! z klocków prosi o układanie liter :)
    Podziękowali 1Hope
  • Dotarłam do Twojego posta z początku tego wątku @Wiesia i rzeczywiście niektóre książeczki (a może większość?)  Z serii "czytam sobie" się nie nadają po prostu. 

    Albo słownictwo w ogóle nie na ten poziom albo treści co najmniej dziwne.

    Uciekanie za sedes albo osa, które wypina na trolla odwłok.

    W książeczce o Ponnywille jest małe miasto Equestria i koniki: Twilight Sparkle, Celestia, Spike czy Applejack. I to wszystko poziom pierwszy. Niby mogłam się spodziewać, że jak będzie o kucykach to pojawią się nazwy własne, ale jednak miałam nadzieję, że będzie to dostosowane do wieku. 


    Z dobrych rzeczy to niektóre części napisał Widłak i te wzięłam w ciemno :) 
  • Teraz w tej serii "czytam sobie" idą w Egmoncie idą w eko-sreko, także co kto lubi.
    Dało się czytać ich książki z kotylionem - seria patriotyczna - dobrze piszą o Polakach, i to nie tylko o wojnę chodzi - naukowcy, odkrywcy, wynazlazcy, sportowcy, papież.
    Tylko czy to się nadaje na poziomie pierwszym do czytania ze zrozumieniem... taka dziwna zabawa słowami by nie zrazić trudnymi głoskami. Ale ilustracje i wykonanie OK.
    Na wyższych poziomach 2 i 3 to jest już ciekawa proza. Piszę cały czas o serii z kotylionem.
    Podziękowali 1Hope
  • Moze troche niedobry watek bo tym razem ni3 chodzi mi o wartosciowe.. moja fa uwielbia emi i tajny klub superdziewczyn.. i czyta to..tzn jedna czesc z biblioteki jedna na audiobuku znaly..znalazłam tanio na olx serię .. babka ma tez hanie humorek i maguczne drzewo.. serie tez... tanio dosc..I parę innych.. czy wiecie czy te wymienione sa w miare koszerne i czy latwo sie czyta.. 
  • Machina przez Chiny :)
    Podziękowali 1Basja
  • Książki Łukasza Wierzbickiego są super!
    Podziękowali 1monia3
  • Basja powiedział(a):
    Książki Łukasza Wierzbickiego są super!
    oj tak :) wczesniej czytalismy Afryka Kazika :)

    Podziękowali 2Basja Isako
  • Teraz piszę kolejna :)
  • super :)
    w kolejce czeka jeszcze Dziadek i Niedzwiadek :)
  • @Mafja, Hania Humorek i Magiczne drzewo bardzo fajnie się czyta, moja lubiła i łykała Hanię tom za tomem.
    i Zosię z ulicy kociej moje dziewczyny też lubią

    Podziękowali 1MAFJa
  • Jaką Biblię dla dzieci w obrazkach warto kupić? Dla 4 latki i inne dla starszych?
  • Przerobiliśmy trochę biblijnych zakupów dla dzieci i najlepsze moim zdaniem jakie znaleźliśmy to:


    Podziękowali 2Ania D. Rien
  • Biblia w obrazkach dla najmłodszych. - najlepsza dla nas. Czytam dzieciom od 2 lat i uwielbiają

    Wierni przyjaciele- to samo.

    Starsze mają po prostu Pismo św.
    Podziękowali 1Ania D.
  • edytowano kwiecień 2020
    Z Jezusem przez Biblie, jak pisze @Agnieszka88. Najlepsza u nas dla wczesnej podstawówki i przedszkola, chłopcy sami każą sobie czytać ponownie. Pisana jako historia zbawienia. W żadnej innej Biblii dzieciezej tak fajnie nie jest podkreślane  po co Jezus przyszedł na świat, że tyle wydarzeń w starym testamencie jest w relacji do późniejszego przyjscia Jezusa. I mocno jest podkreślana miłość Boga do ludzi (pisane to jest w drugiej osobie, więc dziecko słyszy wyraźnie że to ono jest kochane przez Boga). 

    I Wierni Przyjaciele - ale tutaj nie ma całości Biblii tylko wybiórczo niektóre opowiesci

    Podziękowali 4Ania D. Basja Agnieszka88 saga
  • Dzięki ogromne.
    Wierni przyjaciele u nas są, zaczytane przez moje dzieci już bardzo.
  • Chciałabym bardzo polecić książkę Rodzina ze 141 ulicy, właśnie skończyłam czytać 8-latce na dobranoc i bardzo mnie zauroczyła. Z jednej strony fajna i ciekawa, z drugiej przemycająca wartości (rodzina - piątka dzieci, rodzeństwo, przyjaźń, też trochę trudniejsze tematy, śmierć). Książka amerykańska, więc nawet modlą się przed jedzeniem;) Bardzo wzruszająca, do samodzielnego czytania na pewno dla starszych niż moja.

    Rodzina Ze 141 Ulicy - Karina Yan-Glaser - Ceny i opinie - Ceneopl
  • A jeżeli chodzi o Biblie, to najlepsze opinie słyszałam o Z Jezusem przez Biblię i tę zamierzam właśnie kupić:






  • U nas dla najmłodszego najlepszy ostatnio Pucio.
  • @OlaOdPawla, dla chlopców też polecasz tę "Rodzinę"? O 9-latku myślę.
  • Nie mam takich dużych synów @Polly ale raczej to dziewczyńska książka, jest też wątek że chłopiec chce zaprosić koleżankę na bal, dla mnie mało chłopacki klimat, ale się nie znam ;)
    Podziękowali 1Polly
  • A autor albo wydawnictwo?
  • matka6 powiedział(a):
    A autor albo wydawnictwo?
    Wydawnictwo Aetos
    Podziękowali 1matka6
  • Czy książki Musierowicz można czytać na dobranoc 8-latce? Ja byłam starsza jak czytałam, ale chyba tam nie ma nic szokującego dla małych dzieci?
  • No właśnie ja to czytałam jak miałam z 11 lat pewnie,  zupełnie już nie pamiętam tych książek. Bardzo lubię czytać dzieciom wieczorem mimo że są duże, dlatego szukam zawsze czegoś, co i dla mnie byłoby ciekawe. 
  • To polecam czytać całą Astrid L. Ja po raz kolejny czytam, i się nie nudzę, a dzieci zasłuchane bardzo!
  • My tylko dzieci z bullerbyn czytałyśmy, ale nas to bardzo wynudziło, choć nic więcej w sumie nie znamy. Teraz czytamy trzecią książkę Niziurskiego i to nas bardzo wciąga. 
  • U nas Emil (3 części), Lotta z ulicy Awanturników, i Dzieci z ulicy Awanturników, Bullerbyn, My z wyspy Saltkrakan. I Karlson z dachu. I Madika, i Ronja... dużo tego
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Według mnie wszystkie te książki są odpowiednie dla 8 latki, a dorosłego nie zanudzą. 
  • A ta seria 8+2?

    Podziękowali 1aqq
  • Może też być Marry Poppins, jest chyba 7 tomów i Muminki. Moje dzieci lubią je bardzo, ale to po matce, bo ja je uwielbiam. Zwłaszcza jako osoba dorosła.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.