Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

1679111214

Komentarz

  • Na chomiku sporo. A jak dużo czyta i czegos specjalnie szukacie, to ja polecam konto w Legimi. B. dużo nowości, do czytania i do słuchania ( odpalamy w aucie dla dzieci).
    Podziękowali 1Monira
  • Mam pytanie bo może ja jestem przewrażliwiona, jedna z historyjek w książce. Jest super chłopczyk i kochająca rodzina ale Milosci zaczyna brakować rodzice się kłócą, zaczynają wciągać chłopca, on zamienia ich w zaby, za drugim razem obiecuje ob odmieni jeśli przestaną się kłócić, obiecali on odczarował, chwilę jest spokój a potem oni znów zaczynają on się złości na nich oni mówią że go kochają i będą dalej rodzina po rozwodzie - uwaZacie że książka ma działanie terapeutyczne czy że raczej oswaja dzieci z że zjawiskiem rozwodu? 
  • Chciałabym fa dać 3 książki do poczytania na zachętę. U nas podziałało to .. rodzice dali nam nagrodę a dalej czytaliśmy już sami.. dzieci z bullerbyn na pewno. Bo lektura. A już wrzeszczy ze audiobuka zna i nie będzie czytać bo nie lubi.. jakie pewniaki jeszcze dla 9latki. Razem czytamy anie z ziel wzgórza- ostatnia cześć przerwała nam trylogia Tolkiena której o dziwo chętnie słuchają obydwie,  ale do czytania musi być proste łatwe przyjemne i.. niezbyt krótkie.. ani długie.. myślałam żeby harrego jej dać Pottera mimo złej sławy ale nie wiem.. magiczne drzewo? Łatwo się czyta ? 
  • Magiczne drzewo może być. Daj jej resztę Lindgren - Emila, Rasmusa, Ronję, Karlssona, Pippi itd.
  • Mogę polecić książki. Moim dzieciom się bardzo podobały.

    Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek,
    Nowe przygody skarpetek( jeszcze bardziej niesamowite) Bednarek Justyna
    Faustynka- opowieści patriotyczne. Piasecka Wioletta



  • Kupiłam dla dzieci, wydaje się ciekawa.
    Niepojety, 100 opowiadań o Bogu i nauce.
    Podziękowali 1In Spe
  • A pisał tu już ktoś o 8+2? Jest cała seria. Uwielbiam czytać z dziećmi bo sama jestem ciekawa co będzie dalej :)
    Podziękowali 2MonikaN Gosia5
  • @Hope, uwielbiam takie książki dla dzieci, ze sama jestem ciekawa co dalej, albo się ze śmiechu poplacze.
    Zdarza się tez, ze zamawiając książki do domu, znajduję takie, które sama chętnie bym przeczytała i az przebieram nogami kiedy będzie dostawa.

    Teraz zamowilam parę lektur dla 3 klasisty, ale czekam, zeby przeczytać 6 latkowi, az przeczyta 9 latek, bo co jak co, ale lektury, to niech sobie 3 klasista samodzielnie czyta, zwłaszcza, ze On najchętniej by cos czytal, majsterkowal, szydelkowal lub gotowal.
  • 8+2 właśnie wzbogaciło się o kolejny tom (wycieczka do Danii) na polskim rynku wydawniczym
    Podziękowali 3Wela Gosia5 Barbasia
  • Niecierpliwie czekamy na przesyłkę! 
  • Tusia powiedział(a):
    8+2 właśnie wzbogaciło się o kolejny tom (wycieczka do Danii) na polskim rynku wydawniczym
    My już po, ale nie wiedzieliśmy od czego zacząć i to była nasza druga część :) świetna, żal, że się skończyła :)
  • @MAFJa a Kroniki Archeo? O ile lubi te klimaty - ale wciąga, jest akcja, naprawdę na poziomie.  Fajna grafika, przyjazna do czytania na początek (nie infantylna, ale nie przeraża monotonią kartek). A jak się wciągnie, to czeka cała seria.

    Wg mnie Pippi czy Emil to nie na 9 lat. Bullerbyn moooże, ale jak osłuchana, to bez sensu. Ostatecznie Karlsson.
    Ronja ok.
    Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku (świetne i przyjemne)
    albo Bracia Lwie Serce (trzyma w ciągłym napięciu i wzrusza mocno, choć tu audiobook jest tak piękny, że chyba wolałabym posłuchać.
  • A, @MAFJa a może niezawodne Jaśki:)
    I Ciumki.
    Ech, za dużo tego, sama bym czytała :)
  • po 17 zł 8+2 wszystkie częśći w tym najnowsza są na skladnicyksięgarskiej
    Podziękowali 3Barbasia Hope Basja
  • A, podbiję też ten wątek: szukam serii  o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego. Może komuś już dzieci wyrosły?
  • Rubinowicz - Rozmowy o fizyce.

    Nie pamiętam czy to ktoś tu polecał czy gdzieś indziej, ale wpadłam na to przypadkiem za 3 zł. Jest świetna! Nie możemy się oderwać. Babcia tłumaczy wnuczce fizykę np. dziś czytaliśmy o cieczach, gazach i ciałach stałych :)
    Podziękowali 4awia asia-ch wiesia Gosia5
  • A znacie serie komiksów Umarły Las autorstwa Wajraka i Samolijka? Moje dzieci żywo zainteresowane. Opowieść o życiu lasu opowiedziana z punktu widzenia szeryfa dzięcioła. Ładnie rysowane i dowcipne. Jeszcze jest jest seria o ryjowkach. Nie wszystkim dzieciom się spodoba ale moje bardzo lubią.
  • Mnie razi w tych komiksach słownictwo....
    Nasz wylądował w koszu. 

    Mimo, że Wajraka inne książki lubię i cenię Jego jako przyrodnika.

    I wiem, że są teraz książki dla dzieci z gorszym słownictwem, wulgarniejszymi odzywkami, to jednak w naszym domu na półkach nie stoją.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • My bardzo polecamy "Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci".
    Fantastyczna, dobrze napisana, podoba się i 6 latce, i 11-letniemu maniakowi historii, i mnie :) Czyta się jak zbiór bardzo ciekawych opowiadań.

    Ta cena - od 43 zł :)
    Podziękowali 3Joannna Rejczel Basja
  • O ryjówkach jest językowo lepsza, poza tym to jest stała gra grepsami z kultury, i popularnej i tej wyższej też. Dziecko czyta historię,  a rodzic śledzi jeszcze co innego. 

    Ryjówka przeznaczenia 
    Norka zagłady 
    Powrót rzęsorka

    - taka trylogia



    Podziękowali 1Marcelina
  • Moje (8 oraz 5.5) lubią, ale czytają same także nie wiem o czym niestety są te książki - wzięłam bo kojarzyłam nazwisko Samolika... Skoro wyszło, że średnie to pogadalam z dziećmi  - Dzięki!

  • Na lubimyczytac znalazlam taka opinie o tym komiksie. Zaciekawila mnie :) Jak spotkam w naszej bibliotece to rzuce okiem na pewno!

    Tomasz Samojlik, znawca Puszczy Białowieskiej, oraz Adam Wajrak, dziennikarz, postanowili opowiedzieć nam o tym, co się dzieje w lesie pełnym martwych drzew, dziupli i zgnilizny. Stworzyli niebanalny komiks, utrzymany w konwencji Dzikiego Zachodu. Przepraszam: Dzikiego Wschodu.

    Ludzie przejawiają skłonność do porządkowania natury: golimy trawniki na jeżyka, usuwamy opadłe liście i sadzimy tuje w równe rządki. Tymczasem naturze taki ordnung nie służy. Widać to dobrze na przykładzie lasu: im więcej w nim chaosu, rozpadu i zgnilizny, tym bardziej tętni życiem. Las, paradoksalnie, potrzebuje śmierci do życia.

    W nieuporządkowanej masie martwych, przewróconych drzew dzieje się najwięcej: tylko tam spotkamy dzięcioły trójpalczaste i białogrzbietowe, sóweczki oraz rozmaite gatunki rzadkich chrząszczy, których przetrwanie zależy od umierających świerków. A grzyby? „Grzyby żyjące w martwych lasach to już prawdziwy kosmos”. Na opadłych gałązkach w samej tylko Puszczy Białowieskiej odnotowano 83 gatunki grzybów, na korze martwych drzew – 142 gatunki, a na martwych pniach – aż 282. Dorzućmy do tego kilkadziesiąt gatunków mchów i kilkanaście gatunków porostów, a uzmysłowimy sobie, jak interesujący i pełen życia jest naturalny, pozbawiony kontroli człowieka las.

    W takim właśnie prawdziwym lesie rozgrywa się akcja komiksu. Do Umarłego Lasu przybywamy wraz z Triko, dzięciołem trójpalczastym, który liczy na posadę szeryfa (służbowa dziupla i larwy z przydziału). Leśna społeczność zorganizowana jest na wzór westernowego miasteczka: w saloonie Blekoto serwuje świeże larwy, a jego żona Dendrokopia wnosi powiew kultury do tej „niecywilizowanej puszczy” (wszyscy w lesie już wiedzą, że jak otwiera dziób, trzeba wiać). Funkcję grabarza pełni Mogiłczyk (sówka zwyczajna), a przyjazny kowalik Bargiel prowadzi sklep kolonialny, w którym dostać można skorupki czarnych jaj, śluzowce, świecące grzyby, a nawet szczerbatą czaszkę nornicy.

    Nie brakuje tu również czarnych charakterów: małe, złośliwe korniki przechwalają się swoją „popularnością” („Mam wyroki śmierci w dwunastu puszczach!”), natomiast rodzina sówek zwyczajnych z podziwu godnym uporem uczy potomstwo gangsterki („Patrzcie, dzieci, jak załatwiamy takie sprawy”). Są to jednak miejscowe, dobrze znane huncwoty. Prawdziwe zło przyjdzie do Umarłego Lasu razem z podstępnymi szpakami, złodziejami dziupli.

    Pomysł panów Wajraka i Samojlika okazał się strzałem w dziesiątkę: w atrakcyjnej formie i w nienachalny sposób przekazuje młodym czytelnikom wiedzę o puszczy, ukazując leśne życie z perspektywy ptaków i robali. Taka zmiana punktu widzenia może być dla nas, ludzi, bardzo pouczająca: zmusza do współodczuwania i pozwala zrozumieć prawdziwe potrzeby małych mieszkańców lasu. Świetne rysunki oraz spora dawka komizmu zapewniają przednią zabawę podczas lektury. 

  • edytowano styczeń 2020
    Moja córka przeczytała całą trylogię Wajraka kilka razy. Jej się podobało.
    E serię umarły las też, bo jest jeszcze nieumarły las
    A tę książkę co poleca @Dudus też widziałam i podobała mi się  
  • @kowalka, gorzej gdy dziecko przyswaja i powtarza te teksty. Nie powiedziałbym, że tylko śledzi historię. 
  • Cóż. Jestem wierną fanką języka żywego i różnorodnego. Dzieci powinny rozumieć co znaczy "azaliż", ale Wajraka i Wawiłow (siedzi prosię, dłubie w nosie...) czytają również, nie mówiąc o przedsoborowych straszliwych Jaśkach. Wcale nie jest tak, że z miejsca się demoralizują i mówią na zmianę "dupa" z "kupa".. Mają poczucie humoru, celną ripostę i ucho do frazy. Książki po prostu źle napisane odrzucają natychmiast, a te napisane z wdziękiem czytają do upadłego. 
  • edytowano styczeń 2020
    O, mój trzylatek właśnie tak łazi po domu dupa-kupa-dupa-kupa. Książki mamy różne, pilnuję już tylko, by nie wszystkie trafiły w zbyt młode ręce  :D
    Podziękowali 1Marcelina
  • @OlaOdPawla, nie bede wspierająca: musicie popracować i wtrącać częściej "azaliże"
  • Ale kupadupa będzie na tapecie zdrowego trzylatka niezależnie od doboru lektury przecież. Taki etap. 
    Podziękowali 2blaekie OlaOdPawla
  • Czy pojawiło się na rynku coś nowego fajnego do nauki czytania dla 5-latków poza serią "kocham czytać" i "czytam sobie"? 
  • @Hope zerknij tu: https://czytamsobie.pl/elementarz.php
    Przegladalam ostatnio u nas w bibliotece dzieciecej: Elementarz wspolczesny. Spodobal mi sie.
    Podziękowali 1Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.