Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kobiety po 3 cesarkach i wiecej...

1202123252633

Komentarz

  • @Aniaa odpiszę, choć nic nowego nie dodam, poszłabym do lekarza innego, zapytała jak ocenia to ryzyko, bo może statystycznie ryzykowniejsza jest np. jazda samochodem. Teraz trzecie cesarka nie jest niczym szokującym, wiadomo, że skoro tyle pierwszych i drugich porodów jest zakończonych cc, to i trzecie, czwarte będą raczej cc. Wydaje mi się, że jest też większe prawdopodobieństwo poronienia po cc. Nikt tutaj nie doradzi - miej lub nie miej dziecka Z tych wielu historii w tych dwóch wątkach można przeczytać i o osobach , które mają 3,4 cc bez żadnych komplikacji i przeciwwskazań, i takie z problemami. Możesz bezpośrednio zapytać danej osoby o jej doświadczenia.
  • A może tak z innej strony, czy trzecie dziecko musi być biologiczne ?
    Nasze trzecie jest przysposobione. Oczywiście nie z powodu poprzednich cięć :) Taka wartość dodana :)
    Nie odbierzcie tego źle - w sensie zniechęcania do rodzenia dzieci na "wielodzietnych" - bo gdyby nam Pan Bóg dał to biorę z otwartymi ramionami.
  • Aniaa stan blizny widać tylko przy otwieraniu pacjentki (podobno).
    Każdy organizm inaczej się goi.
    Każda ciąża to wielka niewiadoma.
    Miałam 3cc w ciągu 3 lat. Po trzeciej mój ginekolog doczytał,że ryzyko pęknięcia macicy przy próbie porodu sn po 2cc jest takie samo jak po 1cc...

  • Ja 3 cc w ciągu 4 lat. Nikt mnie u nas na prowincji nie zlinczował,jak zapytałam,jak widzą krojenie mnie znowu tutaj.Ordynator wręcz powiedział:wie pani,samo cięcie to nie problem, najważniejszy początek ciąży,żeby się dobrze zarodek zagnieździł, bo ta blizna itp.
    Więc to się zmienia, ta wiedza na temat cc...

  • U mnie 3cc także podobnie jak u @agnieszkamama w ciągu 4,5 roku. Teraz po 7,5 szykuje się 4cc. Tu gdzie obecnie mieszkam to rzadkość, więc na cc będę się umawiać w szpitalu wojewódzkim. A ciąża to loteria. Nikt nie da gwarancji, że wszystko będzie ok. Trzeba mieć świadomość różnych scenariuszy.
  • Witam
    u mnie też 3 cc będzie w krótkim odstępie czasowym 3 lat ale i lekarzu my jesteśmy dobrej myśli - jestem w 14 tygodniu ciąży maluch rozwija się dobrze ja czuje się też dobrze wyniki badań bardzo dobre Lekarz mial obawy czy mój organizm da radę utrzymać 3 ciąże po 2cc w tak krótkim czasie (podobno lepiej by bylo troszke dluzszy odstęp) ale jest ok :) w drugą ciąże zaszłam gdy synek miał 13 miesięcy w trzecią ciąże zaszłam gdy młodszy miał 10 miesięcy
  • nie znam specyfiki Twojej wady ale to hyba okulista powinien decydowac... wiem ze aa wady w stylu odklejanie siatkowki gdzie parcie rzeczywiscie moze zle wplynac.. kiedys slyszalam ze przyduzych wadach tez od razu cc.. ale ja mam -6 i nikt sie nie zajaknal o cesarce z tego powodu.. moze to nie duza wada..a moze wielkosc wady nie ma znaczenia
  • to nie wiem.. trzaby u oczoznawcow rozpytac.
  • @Olga mam koleżankę jednooczną z b słabym drugim okiem, po wymianie szklistni i z siatkówką i strzępach. Powikłania po wcześniactwie. Ma dwójkę dzieci oba porody planowane CC. Dziec mają 7 i 5 lat a ona teraz już prawie niewidoma jest i tak jej się pogorszyło co 2 lata musi mieć wymianę oleju w oku, który zastępuje jej szklistnię.

    Więc to chyba nie chodzi o to, że jedno oko ale o to, że jak masz siatkówkę już leczoną i przyklejaną to wysiłek porodowy może ten stan pogorszyć.
  • to chyba Twój okulista musiałby wespoł z ginekologiem zdecydować
  • Nie bój się cc, ciężej to nie znaczy, że źle. Czasem przy dentyście się człowiek bardziej nacierpi.
  • Przede wszystkim trzeba natychmiast prosić o przeciwbólowe, i jak dobrze się je poda to można ból praktycznie wyeliminować, choć zdarza się inaczej. Jest się w szpitalu różnie - od 3 do 5 dni, praktycznie następnego dnia się już chodzi. Pierwsza noc - jest różnie, u nas mąż siedział do nocy i podawał do karmienia bo głowy nie podnosiłam, kiedyś mówili że nie można to się tego trzymam. W nocy na kilka godzin brały ale przynosiły jakby płakało do karmienia. Ja przy ostatniej praktycznie poleżałam trochę w nocy po cc, robiłam sobie ćwiczenia (samo napinanie mięśni bez ruchu) i ze 3 razy karmiłam. Rano na nogi, cewnik weg, włosy umyłam, makijaż i do boju.
  • wy na pewno pomozecie, bo jak nie wy to kto - potrzebny ginekolog poloznik do poprowadzenia ciazy po 3 cc i przeprowadzenia czwartej. kobieta szuka i odbija sie od drzwi :( warszawa i okolice. nosz kurcze
  • edytowano wrzesień 2016
    Moze ktos z Żelaznej?
    Podbiję, ale nie mam nikogo do polecenia- moja dr nie operuje.

    Albo moge ją poprosić zeby kogoś zaufanego ze swojego kręgu lekarskiego poleciła?
    Podziękowali 1Honorata
  • @Honorata, masz pv
    Podziękowali 1Honorata
  • edytowano wrzesień 2016
    A jakoś lekarze tłumaczą odmowę,czy na hasło 4cc wypraszają od razu za drzwi?
  • Dziewczyny, jestem w 21tyg.  Dziś pani dr na prenatalnych zauważyła, że blizna mi się nieładnie naciąga. Łożysko daleko, tylko sama macica się naciąga. @Katarzyna będę żyć? ;) Powiedziała, że oszczędzać się muszę. Więc nie sprzątam i dziecka nie noszę. Jak z tym pójdę do mojej ginki, to będzie histeria i pewnie za miesiąc mnie do szpitala wyśle... Urlop by mi się przydał, nie powiem... ;) Ale jak tez tak miałyście to przestanę list pożegnalny w głowie układać :D
  • @gozdkowa - diagnoza: "blizna się nieładnie naciàga" brzmi trochę mało fachowo. A konkrety jakieś? Jakiej grubości ta blizna? Czy na całej długości grubość jest podobna?
    Czy to naciàganie ma zwiàzek ze zrostami?
  • @Katarzyna tak to określiła. POjechałam z podejrzeniem wrośnięcia łozyska, ale to była raczej ściema, żebym miała na NFZ badania. A ona mi tu wyskakuje, że to nie jest łożysko, tylko coś innego i jej wyglada na to, że w jednym miejscu macica przy bliźnie robi się taka cienka. Mam to na USG wydrukowane, ale nic tam nie widze...
  • Wydruk z USG, generalnie, mało wnosi. USG to jest badanie, które trzeba oglądać w czasie rzeczywistym. Na wydruku, niby cokolwiek widać, ale niewiele. Chyba, że konkrety typu długość kości udowej, czy obwód głowy, ale to i tak trzeba zaufać temu, co robił badanie, że właściwie złapał wymiar.
    Wracając do tematu: oczekiwałabym konkretów - co to znaczy, że macica w jednym miejscu przy bliźnie robi się taka cienka? Ile mm grubości? A ile ma w innych miejscach na całej długości blizny? Może warto odżałować na prywatną wizytę u dobrego specjalisty od USG i dowiedzieć się konkretów? A może zainwestować w fizjoterapeutę, co mógłby pomóc teraz, w ciąży? Dwie forumowe koleżanki po cc wykierowałam do pewnej lekarki-fizjoterapeutki, co masuje w ciąży. Sama jestem ciekawa ich wrażeń. Tyle, że ta kobieta pod Warszawą.

  • Napisała tylko - podejrzenie rozejścia blizny po cc. Wybiorę się do innego lekarza. Faktycznie blizna czasem boli, więc się oszczędzam. Ale wolałabym nie dać satysfakcji rodzinie i przeżyć, bo już mi trumnę szykują od początku ciąży... ;)

    Mhm... Fizjeterapeuta? Nie słyszałam o takiej opcji. Coś mogłoby to teraz dać?
  • Znam jedną kobietę w Konstancinie, co diagnozuje i "naprawia" kobiety po cc, gdy są w kolejnej ciąży. Większość fizjoterapeutów, niestety, nie chce się dotykać ciężarnych, bo bardzo się boją odpowiedzialności. Moim zdaniem, umiejętny masaż zrostów i blizny po cc może być bardzo pomocny.
    Podziękowali 1ProMama
  • @gozdkowa fizjoterapeuci czynią cuda! serio :) szczególnie po cc! :)
  • @Hope - może zapytaj tę swoją, czy ciężarne też masuje? Bo większość każe się zgłosić po porodzie - tak są uczeni, że boją się przy ciężarnej zrobić cokolwiek więcej niż masaż stóp. A i to delikatnie ;-)
    Ta kobieta, którą ja znam, jest lekarką i fizjoterapeutką wykształconą na Ukrainie. Może tam mają jakieś inne podejście?
  • no ba, że masuje! i to tak, że już czasami cc nie trzeba :) 
    Tylko gozdkowa ma do niej daleko, ale gdzie ona nie ma daleko z tej swojej wsi B)

  • No, chyba jednak bliżej niż do Konstancina pod Warszawą...
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope do Ciebie to jeszcze nie jest tak daleko. Niektórzy mają prawko :P 

    Popytam w okolicy, ale jak nikogo nie znajdę, to chętnie odwiedzę Katowice. Wyślij mi namiary, please.
  • Żeby to jeszcze Katowice były, a to już za granicą ;) wyślę Ci priv :)
  • Różnie w tymi lekarzami,u mnie zawsze planowali 39 tc zdaje się i też obie panny rozkrecały poród przed,więc cc miałam już na skurczach.Ale to chyba od lekarza zależy,niektrzy mają pomysły na wcześniejsze cc,musisz swojego dopytać chyba...
  • ja jestem po 3 cc z czego 2 planowane - u mnie lekarz planował za każdym razem na 39tc
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.