Odkurzacz bezworkowy - warto?

edytowano styczeń 2013 w Ogólna
Ma ktoś? Lepszy niż klasyczny na worki?

Komentarz

• Ostatnio mi bardzo zachwalała koleżanka. Wyglądało to nieźle i jakieś bardzo solidne filtry miało, co przy moich dzieciach ze skłonnościami do alergii jest istotną zaletą. Ale ten jej odkurzacz z tych drogich był, a ponoć są i tanie bezrowkowe tylko nie wiem, co one warte są.
  • my mamy wodny i mąż alergik bardzo chwali, tyle że dużo roboty z czyszczeniem po sprzątaniu, więc w sumie mamy dwa - normalny na szybkie sprzątanie i wodny na grubsze
  • My mamy Zelmer Galaxy (tylko nas mało i mała powierzchnia).
    Jest całkiem ok, ale po każdym odkurzaniu trzeba opróżniać pojemnik i co jakiś czas myć filtr, bo się zamula.
    Lepszy pod względem wygody od takiego z workiem wielorazowym, ale w przypadku worków jednorazowych, to bym się zastanowiła.

• Mam bezworkowy ,typu cyklon, raczej z tych tańszych.
    Jak ze wszystkim są plusy i minusy.
    Plusy to takie, że jest lekki i cichy, także nawet późnym wieczorem z niego korzystam.
    Minusy: mój nie ma filtru Hepa (wodnego), więc przy opróżnianiu kurzy się niestety :(
    Trzeba często myć wszystkie części i filtr, by właściwie pracował. Mimo mocy 2000 watów, słabo ciągnie.

Mój pozostawia wiele do zyczenia. Marzę o nowym super odkurzaczu.
    Słyszałam  wiele dobrego o odkurzaczach z filtrem wodnym, ale nie miałam jeszcze okazji przetestować.
  • też biorę pod uwagę z filtrem wodnym, tylko nie za kwotę kilku tys.
  • my mamy wodny i mąż alergik bardzo chwali, tyle że dużo roboty z czyszczeniem po sprzątaniu, więc w sumie mamy dwa - normalny na szybkie sprzątanie i wodny na grubsze
    a jaki macie ten wodny?
  • dzięki Małgorzata32
  • Mam także Zelmera Wodnika - piorący.
    Bardzo cięzki, głośny i prądożerny - w naszym blokowym mieszakniu bezpieczniki wybijają, gdy go uzywam.
    I niestety po każdorazowym uzyciu wymaga gruntownego mycia,które zajmuje dość duzo czasu.
  • Wodnika tez mialam i nie polecam.
  • Ja się Wodnika pozbyłam. Puściłam na Allegro. Na pewno nie zdecyduję się na odkurzacz, którego czyszczenie po pracy wymaga więcej czasu niż samo odkurzanie. Marzy mi się centralny 8->
  • wygląda na to, że z wodnym jest dużo pracy i nie polecacie...

• u mnie duży nie sprawdził by się z jeszcze jednego powodu: dzieci nie zataszczą na górę, a nie po to mają sami pilnować sprzątania bym za nimi odkurzacz nosiła, nie wspominając o technice odkurzania schodów z taaakim bydlęciem  :-?
  • ja tam polecam na wode,co prawda na pewno glosniejszy do innych,ale nie smieci dodatkowym pylkiem,
    po odkurzeniu wylewa sie wode do sedesu,przeplukuje pojemnik i spokoj,
    jakos po 15 latach uzytkowania nie ma specjalnych dodatkowych czynnosci ,szybko i sprawnie,
    nie trace wcale czasu na czyszczenie go specjalnie ,polecam goraco

• Ale ciężki...

a jaki macie ten wodny?

jakiś polski, tani był a działa już chyba ze 10 lat
  • no jest ciężki i głośny, mąż go czyści po odkurzaniu, ja się nie podejmuję
    Ale czyści bardzo dobrze
  • mamy Samsunga SC6750, łatwy w czyszczeniu, niezbyt głośny, lekki
  • edytowano styczeń 2013
    od 2 miesięcy mam Zelmera Aquawelt. Wodny, z opcją odkurzania na sucho i praniem. Kocham go!!! Codziennie sprzatam (dzieci + koty) i jestem baaaardzo zadowolona. Ma 4 lata gwarancji + dokupiliśmy dodatkową na uszkodzenia mechaniczne, typu-coś odpadło jak dzieci odkurzały... ;) Kosztuje ok. 700 zł. Czyszczenie polega na wylaniu wody z pojemnika i przepłukaniu. Jedyny minusik, że ten pojemnik stoi sobie gdzieś i schnie, i że odkurzacz  raczej z tych większych, ale za to 3 w 1. 
    image
  • Ja szukam małego, by starsze dzieci dały rade z nim po schodach chodzić.
  • Bezworkowy miałam malutki (cyklon), ale sprzedałam, bo groziło nam uszkodzenie słuchu... albo nerwica jakaś... ;) 
  • Myslicie ze mozna umyc w zmywarce pojemnik z odkurzacza wodnego karcher?
  • edytowano 16 lipiec
    Co rusz się zadziwiam co jeszcze wkładacie /rozważacie włożenie do zmywarki... Jakoś nie wyobrażam sobie mycia zbiornika odkurzacza a potem naczyń. Chyba musiałabym mieć osobną zmywarkę do niespożywczych rzeczy. A daleko mi do przesadnie dbających o higienę. Może jednak przesadzam?
  • Mam bezworkowy Hoover z tych prostych tanich według bajernosci
    Jestem zadowolona

• edytowano 16 lipiec
    Trudno, @Yucami, jakoś muszę z tą prawdą żyć  ;) 
  • Ja chcialam wrzucic taki umyty przeze mnie  nie taki syfiaty. Bardziej po to zeby jakos sie wyparzyl.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.