Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież - abdykacja

edytowano luty 2013 w Polityka

Przed chwilą usłyszałam na tvp info, że jeszcze dzisiaj, wg przecieków, ma zostać podana do publicznej wiadomości decyzja papieża o swojej abdykacji.


Pomódlmy się proszę w intencji papieża.

+++


http://tvp.info/informacje/swiat/papiez-abdykuje/10050140


Ehhhhh, mam nadzieję, że nie jest to prawda :( 

«13456718

Komentarz

  • Niemożliwe.
  • To jakaś bzdura , papież nie może abdykować bo nie jest królem ani prezydentem.
  • edytowano luty 2013
    Takie "przecieki" słychać było też 10 lat temu...
    Tak, dokładnie gadali, że staruszek nie jest w pełni władz umysłowych ani w stanie już pełnić swojej roli więc rezygnuje, niektórzy nawet mieli nadzieję , że to prawda i przyjdzie na to miejsce jakiś liberał.
    A jednak On robił swoje do końca, do ostatniej kartki.
  • Modlitwa nigdy nie zaszkodzi ;)
  • Nie wiem czy może czy nie może, mam tylko nadzieję, że to nie jest prawda :(

    Ale z drugiej strony TVP Info to nie jakaś lokalna amatorska stacja, więc chyba potrafią oddzielić plotki od tego, że "coś jest na rzeczy" i jeśli sugerują temat, tzn. że sprawdzili wiarygodność źródła. 

  • Sprawdzałem na CNN i jest to wiadomość na żółtym pasku.

    Niesamowite.
  • Teraz w wiadomościach też o tym mówią :(

    Ma abdykować 28.02.2013.

    Ewa Czaczkowska, publicystka Rzeczpospolitej komentuje, że najprawdopodbniej jest to spowodowane względami zdrowotnymi. 

  • no chyba żart
  • Czy tylko głupawe fakty prasowe mają powodować naszą modlitwę za papieża?
    Bez sensu.

    T



    Tomaszu, jeśli nie chcesz, to nie musisz się modlić :)

    Wysunęłam jedynie sugestię dotyczącą modlitwy. Ja czuję potrzebę pomodlenia się, więc się pomodlę. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby, to przecież nie musi. 

  • Rzecznik Watykanu potwierdził!

    ?
  • szok.... dziwne myśli chodzą po głowie - mętlik...oj trza modlitwy z Kościół
  • http://www.tvn24.pl/papiez-benedykt-xvi-abdykuje,305628,s.html


    "Papież Benedykt XVI zrezygnuje z funkcji Głowy Kościoła Katolickiego - podała agencja Reutersa powołując się na włoską agencję ANSA. Nic nie wiadomo o powodach tej decyzji.

    Papież opuści urząd 28 lutego. Poinformował o tym osobiście, po łacinie, podczas konsystorza w czasie ceremonii kanonizacji męczenników z Otranto." 

  • Na news.va nic nie ma.
  • Teraz w wiadomościach też o tym mówią :(

    Ma abdykować 28.02.2013. Ewa Czaczkowska, publicystka Rzeczpospolitej komentuje, że najprawdopodbniej jest to spowodowane względami zdrowotnymi. 


    Ja usłyszałam, że 28 potwierdzi a nie abdykuje
  • To będziemy mieć nowego papieża.
  • To będziemy mieć nowego papieża.
    kard. S z Vindobony. Tego się boję.
  • Wszystko możliwe Greg.
  • To jakaś bzdura , papież nie może abdykować bo nie jest królem ani prezydentem.
    Kiedyś papieże byli królami. Watykan jest królestwem... tylko po ostatnim soborze sie przestało intronizować papieży.
  • edytowano luty 2013




    Ja usłyszałam, że 28 potwierdzi a nie abdykuje



    Ja teraz też słyszę, że ma potwierdzić ;) 

    Na początku mówili o tym, że ma wtedy abdykować. Teraz już media podają wersję łagodniejszą.

    Może do tego czasu jednak zmieni zdanie i pozostanie to jedynie plotką. 

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Benedykt-XVI-sklada-rezygnacje,wid,15324551,wiadomosc.html

    na wp to już w ogóle piszą, że papież składa rezygnację i że Watykan potwierdził, a mi się wierzyć nie chce...
  • A czemu tego nie ma na stronach Watykanu, hę? Fakty prasowe ktoś kreuje?
  • Spioch: jak kard. S zostanie papieżem, to przechodzę do sedeków.
  • To będziemy mieć nowego papieża.
    kard. S z Vindobony. Tego się boję.
    co się  boisz... przestań... może jeszcze papież murzyn i koniec świata. Aczkolwiek jest to na pewno znak czasu, ta abdykacja. Trzeba go odczytać, każdy z nas powinien go odczytać osobiście.
  • powiedział po łacinie. A może dziennikarzyny łaciny nie znają i coś poprzekręcały ?
  • To by bardzo się postarali z tą kreacją:

    Najdrożsi Bracia,

    zawezwałem was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. Jestem w pełni świadom, że ta posługa, w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę. Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

    Najdrożsi Bracia, dziękuję wam ze szczerego serca za całą miłość i pracę, przez którą nieśliście ze mną ciężar mojej posługi, i proszę o wybaczenie wszelkich moich niedoskonałości. Teraz zawierzamy Kościół święty opiece Najwyższego Pasterza, naszego Pana Jezusa Chrystusa, i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Jeśli o mnie chodzi, również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu.
  • W telewizji o tym trąbią. Chyba jednak to prawda....  :-/
  • Oświadczenie papieża:


    "Oświadczenie



    Najdrożsi Bracia,

    zawezwałem was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. Jestem w pełni świadom, że ta posługa, w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę. Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

    Najdrożsi Bracia, dziękuję wam ze szczerego serca za całą miłość i pracę, przez którą nieśliście ze mną ciężar mojej posługi, i proszę o wybaczenie wszelkich moich niedoskonałości. Teraz zawierzamy Kościół święty opiece Najwyższego Pasterza, naszego Pana Jezusa Chrystusa, i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Jeśli o mnie chodzi, również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu.

    Oświadczenie papieża Benedykta XVI"


    Proszę, niech to nie będzie prawda! :(


    "Papież Benedykt XVI poinformował, że zakończy pontyfikat 28 lutego o godz. 20. Wówczas rozpocznie się okres sede vacante - powiedział w poniedziałek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi."

  • Jak wynikałoby z przypowieści następną głową Kościoła ma zostać murzyn ?
    Tak kiedyś mówkała mi często babcia ( ? )
  • No cóż, ten cytat pochodzi z Radia Watykańskiego: http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=663806

    Powiem tak: rezygnacja z urzędu i i okres sede vacante do wyboru następcy akurat w Wielkim Poście ???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.