Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O czym marzycie?

12324252628

Komentarz

  • @kika0, a dlaczego akurat ten wizerunek MB tak Cię intryguje?


  • W święto MB Śnieżnej braliśmy ślub, wtedy o tym nawet nie wiedziałam. A gdy dowiedziałam się, że jest w Rzymie bazylika to zamarzyłam żeby tam pojechać i podziękować za męża i opiekę nad moją rodziną.
  • edytowano styczeń 2019
    @kika0 wstawisz link? Na szybko znalazłam, że jest obraz MB Śnieżnej w Santa Maria Maggiore, to o to chodzi?
     

    W Kościele obok jest oryginalny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  • @kika0 - w Kaliszu na Zawodziu w drewnianym kościołku 5 sierpnia- przybywaj :)

    https://wkaliszu.pl/8030171/Kosciol_sw_Wojciecha_na_Zawodziu.html
    Podziękowali 1kika0
  • MonikaN powiedział(a):
    @kika0 wstawisz link? Na szybko znalazłam, że jest obraz MB Śnieżnej w Santa Maria Maggiore, to o to chodzi?
     

    W Kościele obok jest oryginalny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
    https://m.deon.pl/161/art,3938,skad-w-sierpniu-swieto-zwiazane-ze-sniegiem.html
    Podziękowali 1MonikaN
  • Elunia powiedział(a):
    kika0 powiedział(a):
    @Elunia o tą z Rzymu chodzi, ale jako zaczatek realizacji może być i z Miedzygórza  :)  idę sprawdzić czy to bardzo daleko ode mnie.
    Daleko ale blisko mnie ☺☺☺

    Ode mnie 7 godzin. Ale pod koniec stycznia jedziemy do Krakowa na badania z Werką. Jeśli zdecydujemy się na podróż autem to może uda mi się namówić męża na odbicie z głównej trasy
  • Dzięki @matka6 , chyba mi się lista marzeń wydłuża  :) do Zawodzia tylko 4h, wygląda na bardzo klimatyczne miejsce. 
    Podziękowali 1matka6
  • @kika0 ; latem w Rzymie moze sie odechciec ciepla po kilku godzinach ;) Teraz znowu jest zimno jak u mnie - czyli kolo zera i pewnie bardzo duza wilgotnosc. No ale czego sie nie robi dla Rzymu - ostatecznie jest tam pieknie o kazdej porze roku, wiec zycze Ci, zeby Twoje marzenie sie spelnilo.
    Podziękowali 2AgaMaria kika0
  • Dzięki Milagro, ze względu na Werkę nie możemy jechać latem, ale takie wiosenne lub jesienne wakacje  ;)
  • @Milagro a jakie temperatury powietrza zwykle w Rzymie w marcu?
    To znaczy na zewnątrz.

    Bo znacie ten stary kawał z brodą. Powiedzmy Heniek pisze list do Wani do Rosji. Wania, jak tam u Was zimą? Chyba mrozy straszne, co? Chyba minus 20 jak nic?

    Wania na to: Eee, nie. U nas to tak przeciętnie minus pięć. Nooo...chyba, że na dworze.
  • Wyjazd do Rzymu w marcu lub kwietniu, to jakiej pogody można zwykle się spodziewać?
    Sensowna opcja, jeśli się nie znosi upałów?
  • Kwiecien jest fajny, w marcu już wiosennie, pod koniec, ale w kwietniu bardziej. W maju już bywa bardzo cieplo...ale też nadal dobrze. 
    W czerwcu, lipcu i sierpniu jest gorąco. 

    W sierpniu chyba najwięcej turystów ;)


    Potem wrzesień nadal bardzo cieplo, październik też ciepły i w listopadzie już robi się chłodno, grudzien/styczen zimno.

    A z lutym jeszcze mi brak doświadczenia. 
    Podziękowali 2kika0 AgaMaria
  • Ja mam jedno marzenie na ten rok. Żeby miec wreszcie swój dom.
  • @kika0 , jeszcze Kraków masz po drodze, zapraszamy:

    www.grodek.mniszki.dominikanie.pl/sniezna/historia_obrazu.html

    :)
    Podziękowali 1kika0
  • Mam urodziny w święto MB Śnieżnej, odkryłam to calkiem niedawno :)
    Podziękowali 1kika0
  • Dzięki @kowalka, zapowiada się ciekawy wyjazd  :) dam znać co udało mi się odwiedzić. Dziękuję Wam wszystkim, jak to dobrze o marzeniach mówić głośno  :)

    To może jakiś pomysł na biznes jeszcze ktoś by miał  B)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Zerknę później bo teraz na mszę lecę, ale bardzo dziękuję.  <3
    Podziękowali 1AgaMaria
  • No i przez Was od pewnego czasu marzy mi się kurs włoskiego we Włoszech :)
    Podziękowali 2nowa Milagro
  • Powodzenia 
  •  Na razie nigdzie się nie wybieram, ale dziękuję :D  


    Podziękowali 1asiao
  • @kika0 a chusta św.  Weroniki to gdzie jest? 
  • W Montepello ?
    Podziękowali 1aqq
  • W Manoppello jest chusta 
    Podziękowali 2aqq mamababcia
  • Myślałam o Manoppello i wiecie co, rozmawiałam kilka dni temu ze znajomą, która się tam wybiera i może dołączymy się do niej. Na razie ciężko mi uwierzyć, ale rozważamy coraz więcej konkretnych kwestii dot. wyjazdu...jeszcze miesiąc temu nie było takiego tematu, a teraz nie myślimy o tym czy jedziemy, ale kiedy jedziemy! 

    @makodorzyk ;i po coś mnie uświadamiała? Kiedy ja to wszystko zrobię?  Trzeba uważać o czym się marzy, bo może się spełnić  ;)
    Podziękowali 1mamababcia
  • mamababcia powiedział(a):
    W Montepello ?
    ha ha ha. Manopello, chociaż moja wersja też zbliżona nieco do oryginału.
  • W takim razie marzę, żeby schudnąć do wagi sprzed roku. I niech się spełni!
    Podziękowali 1nowa
  • Marzę o zdrowiu i tez zeby schudnac 10 kg.
  • Ja dziś marzę tylko i aż żeby mieć zaświadczenie lekarskie ,po ktore się wybieram w tym tygodniu ,po niedzieli

    O zdrowiu i rozwiazaniu takich poważnych spraw też marzę ,ale tu nie wiele mogę zrobić 
    Podziękowali 2kiwi madzikg
  • Marzę o tym żeby się wyspać i żeby obudzić się wypoczęta i pełna energii do działania 
    Podziękowali 2Ania D. madzikg
  • Wyjazd do Rzymu w marcu lub kwietniu, to jakiej pogody można zwykle się spodziewać?
    Sensowna opcja, jeśli się nie znosi upałów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.