Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bułgaria, Węgry, Rumunia itp - wakacje:) Ktoś był? co polecacie?

edytowano marzec 2013 w Pomagajmy sobie
Jak w tytule watku.

Taki oto nam pomysl wpadł do głowy.
Czekam na wszelkie dzielenie w tym temacie i może jakieś fajne namiary? Pomóżcie!

Mam dzieci w  wieku-  12, 11, 9, 2

Chcemy jechać samochodem
«1345

Komentarz

  • Poszukaj w wyszukiwarce. Ja sie przez chwile zastanawialam w zeszlym roku i Anka pisala mi na temat Bulgarii.
  • Poszukaj w wyszukiwarce. Ja sie przez chwile zastanawialam w zeszlym roku i Anka pisala mi na temat Bulgarii.
    No własnie szukałam...ale nic mi nie pokazuje się.
    A pamiętasz tema?t
  • No my zdecydowanie samochodem. Koszty samolotu nie na naszą kieszeń pewnie.
    No-chcielibysmy gdzies gdzie ciepło, nie aż tak daleko i niedrogo.

    Mieliśmy ze znajomymi jechać na Lazurowe Wybrzeże...ale po podliczeniu kosztów wyszło nas średno 8,5 tysiaka:(  i strasznie daleko...
    Nasza córcia tak średnio w samochodzie.
    Takze zrezygnowaliśmy.

    Chyba,ze jeszcze macie jakieś pomysly?
  • @Aga- dzięki wielkie. mam wątek:):):)

    http://wielodzietni.org/discussion/16018/bulgaria/p1

    ide czytac.
  • @Elunia, a masz jakąś ciekawą metę na Węgrzech?
  • Przeczytałam. W sumie oprócz @Anka nikt się nie wypowiedział.
    @Anka- jakbyś zajrzała to skrobnij jeszcze cos? Czy macie namiary na cos?

    @Elunia, a masz jakąś ciekawą metę na Węgrzech?
    właśnie?
    I coś wiecej napisz- kiedy byliście?
    ile Was wyniósł średnio pobyt?
  • O Wegrzech to ja moge godzinami, ale nie wiem, czy chcecie ;)
    Przy czym Balaton mnie bierze srednio, kochamy wchodnie Wegry (Eger, Mitra i dalej wszystko do Rumunii, no wszystko oprocz jednego miasteczka z betonu).
    Podziękowali 1Monika73
  • O Wegrzech to ja moge godzinami, ale nie wiem, czy chcecie ;)
    Przy czym Balaton mnie bierze srednio, kochamy wchodnie Wegry (Eger, Mitra i dalej wszystko do Rumunii, no wszystko oprocz jednego miasteczka z betonu).
    jasne, ze chcemy!
    Nie ma to jak doświadczenia innych:)

    Myśle,ze wielu z nas szuka teraz pomysłów na wakacje;)
  • Nas w 4 osoby 9 dni z dojazdem 2500. Mieliśmy swoje jedzenie, resztę kupowaliśmy w Lidlu , byliśmy 2 razy w knajpie, raz Aqua, Budapeszt na piechotkę i tramwajem, zwiedziliśmy całe zakole Dunaju. Byliśmy po 20 sierpnia, sporo taniej, noclegi w zakolu to średnio 80-100 dziennie, nad Balatonem za pokój 4 osobowy w tym barako-bungalowie płaciliśmy 50 złotych dziennie. Pokój był mały i tylko z umywalką ale i tak większość czasu byliśmy nad wodą czy zwiedzaliśmy.
    To rzeczywiscie bardzo tanio Was wyniosło:)

    Nas jest wiecej...ale patrzę na te bungalowy dla 5 osób.
    Faktycznie ciekawy ten camping. 
    Ja w ogóle uwielbiam klimat campingów...jakos prywatne kwatery mnie nie kreca.

    A jak jest z pogodą na Węgrzech? -mozna trafić,ze nie ma jej zupełnie (ładnej);)???
  • podacie linka do tych bungalowów na Węgrzech? bo jakos tak, nie mogę znaleźć... :\">
  • edytowano marzec 2013
  • Ja byłam klasycznie w Słonecznym Brzegu z biurem podróży i mieszkałam w jednym z hoteli. Miło i przyjemnie tam, ale tak naprawdę poleżeć, poopalać się i nic specjalnie ciekawego tam nie ma.
    My to się zastanawialiśmy kiedyś nad Chorwacją, sporo moich znajomych było samochodem i chętnie tam wracają i wciąż polecają, żeby się tam wybrać. Z tego co mówili to piekniejsze tam widoki i ogólnie więcej cywilizacji, tyle, że daleko.
  • link mi nie wchodzi:(   nie wiem czemu?
  • Ja byłam klasycznie w Słonecznym Brzegu z biurem podróży i mieszkałam w jednym z hoteli. Miło i przyjemnie tam, ale tak naprawdę poleżeć, poopalać się i nic specjalnie ciekawego tam nie ma.
    My to się zastanawialiśmy kiedyś nad Chorwacją, sporo moich znajomych było samochodem i chętnie tam wracają i wciąż polecają, żeby się tam wybrać. Z tego co mówili to piekniejsze tam widoki i ogólnie więcej cywilizacji, tyle, że daleko.
    w CRO bylismy dwukrotnie

    Jak najbardziej POLECAM!
    W tym roku dla nas za drogo i za daleko:-)
  • My mamy wakacyjne ADHD..zwiedzamy wszystko co się da- do bólu.
    W zeszłym roku byliśmy w Rumunii, teraz też korespondujemy z Rumunią (w innym regionie), ale bizrezmy pod uwage Węgry i Słowenię jescze.
  • Ja byłam kiedys z rodzicami w Warnie...ale to sto lat temu było.

    Nam własnie zalezy na walnięciu sie nad wodą w SŁOŃCU:)
    Nie zalezy nam w tym roku specjalnie na zwiedzaniu.

    AAA-i od kuchni chciałabym odpoczać;-)
  • Pewnie najlepiej by bylo w hotelu...ale zeby cenowo nas nie zmiotło.

    Dlatego tez tak podpytuję.
  • My mamy wakacyjne ADHD..zwiedzamy wszystko co się da- do bólu.
    W zeszłym roku byliśmy w Rumunii, teraz też korespondujemy z Rumunią (w innym regionie), ale bizrezmy pod uwage Węgry i Słowenię jescze.
    a podasz jakieś namiary na tę Rumunie i jak to kosztowo wychodzi?
    ja też kocham zwiedzać:-)
  • byliśmy w polskiej wsi Nowy Sołoniec (do dużego miasta- Suczawy ok 50 km). 
    Płaciliśmy 5 euro za spanie od osoby (za dwojkę najmłodszych (wtedy 4 i 2 lata nie płaciliśmy wcale). Gospodyni, z która sie zaprzyjaxniliśmy gotowała nam obiady tez za 5 euro za osobę (zamawialiśmy 4 porcje- jedliśmy w ósemkę, ale nasze dzieci BARDZO mało jedzą).
  • AgaAga
    edytowano marzec 2013
    Bylismy  w 2007, -8 albo -9 i 2010 i w sumie moglibysmy jechac znowu, chociaz chyba musimy sobie zrobic przerwe, bo duzo ciekawych celow na swiecie.
    Bardzo lubimy Eger, jego architekture, winiarnie, zaulki, cukiernie Marian (czy jakos podobnie, dosc charakterystyczna i jedne z lepszych tortow, jakie mi sie w zyciu zdarzylo jesc, a wlasciwie jedyna cukiernia, do jakiej w zyciu zdarzylo mi sie na torty wracac, bo specjalnie slodyczowa nie jestem).
    Do tego kompleks basenowy w Egerszalok, baseny normalne i lecznicze, bardzo nam dobrze te kapiele robily.
    Nasza obecnie ulubiona meta to ten pensjonat w Egerszalok: http://www.ambitusvendeghaz.hu/
    Wlascicielka jest wegierska nacjonalistka, ale niesamowicie mila, serdeczna. Liczyla zawsze mniej niz wynikalo z cennika. Cieszyla sie, ze moze pogadac, o historii np. lubila dyskutowac, wyciagajac winka i likiery. Wdowa po architekcie (wiec sie dogadywala dobrze i z moim mezem). W 2010 miala jeszcze owczarka niemieckiego, ale starutki juz byl, wiec pewnie ma juz innego psa...
    Samo Egerszalok to wiocha, takze pelna swoboda z dzieciakami.
    Jak to na Wegrzech, pyszne jedzenie, gospody, karczmy. Ceny przystepne, podobne do polskich sprzed Tuska (chyba ze cos sie znaczaco zmienilo, w 2010 bylo niewiele drozej niz owczesnie w PL). Wegrzy sa smieszni, bo moga kreszowy dresik z czasow agonii socjalizmu nosic, ale musza sie dobrze najesc ;). I napic. Najlepiej codziennie.
    Bylismy tez na puszcie, w osadzie zeslancow w parku narodowym Hortobagy. Tam sie nauczylismy, ze na komary zaden Off, tylko ocet spirytusowy i nie ma sie co przejmowac, ze sie smierdzi, bo wszyscy wokol smierdza... Pyszna jagniecina w sosie paprykowym.
    Wycieczka rowerowa wokol jeziora Tisza, obowiazkowa zupa z karpia, ryby z grilla.
    Debreczyn, Szeged.
    Za ostatnim razem zjechalismy tez do Rumunii, potem wlascicielka pensjonatu w Egerszalok witala nas niczym powracajacych z zaswiatow.
    W Budapeszcie bylam dwa razy w sierpniu i kolejne dwa poza sierpniem. Zdecydowanie polecam te druga opcje, bo w sierpniu nalatuje gorace powietrze z puszty. I o ile w dziczy ten upal jest suchy, przyjemny, a tyle w miescie piasek polaczony ze spalinami, smogiem i miejskim potem juz daje w kosc.


    Co mi sie ogolnie podoba na Wegrzech:
    - przyjazni sa, lubia dzieci (zwlaszcza cudze, bo swoja dzietnosc maja dramatyczna, ale do dzieci cudzych sa bardzo mili)
    - cieplo i sucho
    - dosc dobra infrastruktura, dobre baseny (nie czuc zupelnie, ze to kraj bez morza), drogi, odleglosci smieszne, wiec mozna zjechac pol Wegier na jednym tankowaniu ;)
    - smaczne i niedrogie jedzenie, wina, w lecie pyszne, skapane w soncu owoce, arbuzy i papryka za pol darmo
    - nikt nie oczekuje, ze bedziemy umiec cokolwiek w ich jezyku, wiec niezaleznie od kompetencji jezykowych sa bardzo nastawieni na komunikacje
    - bezstresowe wakacje
    - takie male batoniki-serniczki, syropy Piroska, papryka w proszku
    - starzy ludzie nie maja kompleksow, przychodza takie babcie na basen, przebieraja sie w kostiumy i siup do wody, moja mama i babcia byly zszokowane, bo czy to wypada, kiedy skora juz nie jest jedrna...
    - jest tak duzo kwater, ze mozna spokojnie jechac w ciemno lub robic spontaniczne objazdowki
    - w parku narodowym Mitra jest namiastka gor, jaskinie, mozna odpoczac chwile od upalu, a nastepnego dnia wrocic w ciepelko

    Co mi sie nie podoba:
    - baseny  w Hajduszoboszlo (mam nadzieje, ze dobrze napisalam), socjalizm wiecznie zywy
    - sluzba zdrowia (moj maz zlamal palec u nogi, czego nie rozpoznali mimo rentgena, a czekalismy w szpitalu niczym na Godota)

    Generalnie Wegry sa super krajem, zeby sie zrelaksowac. Nie jakies mega widoki niezapomniane i wakacje zycia, ale pelne odprezenie, relaks, syty i zadowolny brzuch, mozna zwiedzic bardzo duzo bez najezdzenia sie.
    Podziękowali 2Monika73 Sylaba
  • Daga, zmien moze temat na bardziej ogolny, Bulgaria-Wegry-Rumunia czy Europa Wschodnia czy cos takiego. Bo sie rozszerzylo w miare pisania o inne kraje, to moze wiecej ludzi  zajrzy, jak beda wymienione od razu w tytule.
  • Aga, czytałaś "Staroświecką historię" Magdy Szabó?
  • Daga, zmien moze temat na bardziej ogolny, Bulgaria-Wegry-Rumunia czy Europa Wschodnia czy cos takiego. Bo sie rozszerzylo w miare pisania o inne kraje, to moze wiecej ludzi  zajrzy, jak beda wymienione od razu w tytule.
    Wiesz co? chciałam to zrobic jakiś czas temu...ale w ogóle tej opcji nie widze teraz.
    Albo mnie zacmiło czy cuś?


    Super zachęcający Twój opis wegierski:)
    Pokaże męzowi jak wroci:)
  • edytowano marzec 2013
    Węgry ok. byliśmy i przerabialiśmy. Hajduszoboszlo też.


    Wniosek - jak dojedziecie na Węgry to dacie radę dojechać do Chorwacji. Jeszcze tylko 300 km więcej. Ale warto.
    Tam kempingi nie droższe a morze ciepłe, czyste jak kryształ i za darmo. Pogoda gwarantowana. Taniej wyjdzie niż Węgry z płatnymi i zatłoczonymi aquaparkami.





  • Dzięki @Adalbert ale wydaje mi sie,ze Chorwacja juz wcale tania nie jest...

    No-chyba żeby rzeczywiscie z własnym namiotem?
    Wy chyba tak jeździcie, prawda?
  • edytowano marzec 2013
    jak już pisaliśmy - w wersji z namiotem, 2+5, za dzień pobytu płaciliśmy 40 euro. 20 m od morza.


    i chcemy to powtórzyć.
  • Aga, czytałaś "Staroświecką historię" Magdy Szabó?
    Nie, w ogole nie slyszalam o ksiazce. Musze poguglowac.
  • jak już pisaliśmy - w wersji z namiotem, 2+5, za dzień pobytu płaciliśmy 40 euro. 20 m od morza.


    i chcemy to powtórzyć.
    a możesz podać na jakim campingu? i jakie to rejony CRO?

    w tym roku jedziecie w to samo miejsce?
  • Aga, bardzo dobra literacko książka. Akcja się toczy głównie w Debreczynie, tak mi się skojarzyło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.