Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bułgaria, Węgry, Rumunia itp - wakacje:) Ktoś był? co polecacie?

135

Komentarz

  • @Adalbert ; - wiesz, ta szczerze to myslelismy cąły czas,ze do Bułgarii jest blizej niz do CRO
    Coś nam sie pomerdało.
    2000 kim?  -nie. chyba nie jestesmy właśnie tacy odważni.

    Na razie nie wiemy nic.
    Znajomi z olsztyna namawiają nas jednak na przelot.
    Podobno mozna wyhaczyc tanio.

    @Agnieszka w innym temacie podała namiary na tanie lty...i rzeczywioscie są okazje.
    Tylko,ze to trzeba spontanicznie  się decydowac, bo nie ma duzych wyprzedzeń.

    Na razie nic nie wiem...
    Jeszcze patrzyliśmy na Czarnogórę . Duzo taniej nic CRO.
    Wiem,ze drogi gorsze.
    Ale mozna np do Medugorie pojechac . Mam tam kolege, więc byłaby okazja.

    No dalej czekam na Wasze pomysły .
    Bo naprawde bardzo mam  ochotę w tym roku pojechać tam gdzie ciepło.

    @Monika73 ; -a Wy gdzie w tym roku sie zdecydowaliscie?

  • edytowano marzec 2013
    samolotem ??? latem nie ma TAK tanich biletów.
    przed chwilą sprawdziłem na wizzair.com: lipiec 2013 - przelot dla rodziny 2+4, do Bourgas i z powrotem z Katowic = 6 360 PLN. Tylko PRZELOTY.   Dla jednych pewnie niedużo.
    My (2+5) w połowie tej kwoty zmieścimy wyjazd i pobyt 10 dniowy na campingu w Chorwacji.
    No upieram się ,że są- kupowane w ostatniej chwili, sprawdzałam w tamtym roku. Ale to na zasadzie ryzyka. Nasze bilety -te jak za zboże - były za 2,5 tys- rodzina wtedy 5 osobowa.
     Sprawdzanie teraz nijak się ma , do tego co można upolować  kilka dni przed odlotem.
     A poza latem to nic nie latało do Burgas, co najwyżej do Sofii.
  • @Daga - mu tradycyjnie do Włoch.

    Nawet wstępnie na 2014 r.już Włochy zarezerwowałam
    ;)

    Tylko zawsze na inny kemping, w inne miejsce .
  • @Daga - mu tradycyjnie do Włoch.

    Nawet wstępnie na 2014 r.już Włochy zarezerwowałam
    ;)

    Tylko zawsze na inny kemping, w inne miejsce .
    z Euro Campa?
  • @Monika, a gdzie i kiedy tym razem? Bo my planujemy wstepnie okolice ojca Pio (tzn. pewnie przelot do Bari, wynajecie samochodu, baza gdzies na polnoc od Bari, bo plaze duzo ladniejsze). Bedziemy w przyszlym miesiacu konkretyzowac.

    I mam polecenie podobno bardzo dobrej kwatery w Chorwacji. Nie wzielam jeszcze adresu, poniewaz mamy aktualnie inne plany, ale jakby ktos chcial, to wezme i na priva puszcze.
  • Tak , z eurocamp-a. W tym roku północna część - nad jeziorem Garda i nad Adriatykiem ,blisko Lido di Jessolo. Bo w zeszłym roku byliśmy dość daleko na południe i trasa była trochę męcząca. A w tym roku mamy na pokładzie półtoraroczniaka ,który pewnie będzie bardziej uciążliwy niż niemowlak w podróży. .
  • edytowano marzec 2013
    nie odpuszczę :) - nasz namiot na wyspie Ugljan w Chorwacji
    image
  • i parcela obok
    image
  • Takich widoków mi trzeba ).
  • @Monika73, mysleliśmy o Gardzie w zeszlym roku, ale w końcu stanęło na Słoweni, wszyscy się tak zachwycili, że w tym roku powtarzamy... No, ale my jedziemy w gory i morza nie uświadczysz. CHorwacja tydz wczesniej.
  • O Czarnej Gorze też myśleliśmy, ale dzieci koniecznie chciały Słowenię..
  • @Adalbert- super namiot:)  kusisz, kusisz
    ;)

    @Anka- ; posłałąm wczoraj do Ciebie smsa. Dostalaś? czy coś mam numer nie ten?
  • Chyba nie ten. Ślę priva
  • Polecam Albanię, 3 gwiazdkowy hotel ze śniadaniem dla 2+3 osób 32 euro. Gałka lodów 60 groszy. Nie postrzegają Cię tylko jako źródło euro (jak na Chorwacji), przez co wiele rzeczy jeszcze jest za darmo lub za grosze. Itd itd.
  • edytowano marzec 2013
    Aha, jechaliśmy autem, generalnie oprócz Albanii namiot, w sumie 16dni, trasa Polska ->Chorwacja Plitwickie (2noce)->Chorwacja Stone (2 noce)->Czarnogóra (4 noce)->Albania (4noce) ->Macedonia 1 noc->Węgry (2 noce)->Polska. 

    Koszt dla 5 osób 5500 + żywność z Polski za jakieś 300. Fiat Multipla.

    Wszyscy zakochani w Albanii, w tym roku wybieramy się ponownie.

    Może ktoś dołączy? ;)
  • uJauJa
    edytowano marzec 2013
    a gdzie byliście w Albani?

    My byliśmy (ale z wyjazdem zorganizowanym) na południu Albanii w Vlore niestety obok portu więc woda była okropnie brudna. Jeździliśmy busem kilka km dalej i tam już było super :)


    PawełK a w tym roku kiedy planujecie wyjazd w jaki region?
  • edytowano marzec 2013
    imponująca objazdówka ...
    były jakieś dzieci na pokładzie w wyprawie do Albanii ?
  • Oj nam też marzy się Albania.
    Byliśmy tylko objazdem ( będąc w Czarnogórze ) w Tiranie i Kruji ( nie wiem czy napisałam poprawnie ).

    Chcielibyśmy jeszcze Gruzję, Armenię.
    ja chciałabym pojeździć trochę po Rosji.
    No i wrócić znów na Krym :D
  • Albania:
    image

    image

    image

    image
  • @PawelK, wrzuc pkiss jakies fotki i może mały dziennik podróży? Ofkors mogą być bez ludzi.

  • Drogi w Albani: image

    image


    Gijokastra  - srebnre miasto
    image
  • Bosko :). Ja to bym mogla tak całe życie spędzic, włocząc sie od miejsca do miejsca :).
    Podziękowali 1Subiektywna
  • My najdalej samochodem z dziecmi bylismy na pld Francji, w Langwedocji, wtedy z czworką, P mial wowczas 6 mies.
  • edytowano marzec 2013
    weszłam z ciekawości pooglądać apartamenty w Albanii i oblukać ceny.
    Coraz bardziej się napalamy.
    Oby tylko fundusze się znalazły, bo obecnie z nimi fatalnie :(

    edit :

    zaglądałam tu : http://www.novasol.pl/
  • Bosko :). Ja to bym mogla tak całe życie spędzic, włocząc sie od miejsca do miejsca :).
    I w tym mam dokładnie tak samo ).
  • edytowano marzec 2013
    A my najdalej samochodem z dziećmi byliśmy w zeszłym roku ,W Lacjum (na granicy z Toskanią) .Coś około 1700 km (jeśli dobrze pamiętam) z domu. Najmłodszy miał ok. 9 miesięcy.

    Ale po drodze nocowaliśmy ,tak , że jechaliśmy 2 dni w jedną stronę.
  • Albania, Czarnogóra-  super:)

    Marzy mi sie taka objazdówka...ale to chyba jak dzieci dorosną (z nimi lub bez)

    Podrózy z dwulatką sobie nie wyobrażam.
    Myślę,ze wszyscy mocno bysmy sie umęczyli.
  • Bosko :). Ja to bym mogla tak całe życie spędzic, włocząc sie od miejsca do miejsca :).
    @Anka- ; toż Ty już sie włóczysz:)


    ;)

    Dojechaliście szczesliwie?
  • edytowano marzec 2013
    @Daga, jedziemy (170 km do celu), pozno wyjechaliśmy.

    Oprocz dwulatki macie same dość duże dzieci, więc spokojnie byście dali radę :). Do celu możecie jechać na dwa razy, a potem w okresie spania mlodej plus godz z każdej strony.

    My chyba najbardziej objazdowe wakacje mielismy na Islandii, przez 11 dni spaliśmy w 9 miejscach i choc odległości nie były duże, to trasy doścwymagajce, P mial 1,5 roku a ja byłam w 20 tc z J. Starsi trochę się tłukli, ale wystarczyło stanąć i zarządzic przebieżkę i było ok.
  • Widzę, że zainteresowałem tematem, postaram się poopowiadać.
    Po pierwsze byliśmy z dziećmi 15/12/8 lat
    Po drugie nigdy nie byliśmy tak daleko, nie byliśmy nigdy nawet w Chorwacji, bo przerażała nas odległość.
    Teraz patrzymy już na to całkiem inaczej, należy jedynie zaplanować sensowne postoje, by nie szturmować długiego dystansu na jeden raz. Początkowo mieliśmy jechać do Czarnogóry (2 razy taniej niż w Chorwacji), potem jeżdżąc palcem po mapie zauważyłem Albanię - pomyślałem, może by zaglądnąć, tylko czy auta nie ukradną. Wchodzę na fora, a tam piszą, że to fantastyczny kraj, gdzie ludzie są bardzo gościnni i gdzie można czuć się bezpiecznie. Potwierdziło się nad wyraz.

    Co jeszcze bym dodał, to fakt, ze czuć taką wolność, jak u nas było czuć w 90r. Masz ochotę handlować, bierzesz stolik, towar i handlujesz. Straż miejska, sanepidy, skarbówki - a co to jest ;)
    No i policja, która staje na głowie, by turyści wyjechali zadowoleni. Turystom nie daje się mandatów. Jak pobłądziłem gość zatrzymał ruch w 2 kierunkach na drodze typu gierkówka, bym sobie na podwójnej ciągłej spokojnie zawrócił ;) Bardzo uproszczone przepisy drogowe - większy ma pierwszeństwo :D

    Do Albanii wjechaliśmy od strony Czarnogóry, najdalej na południe zapuściliśmy się w okolice Vlore, potem kierunek na Macedonię.

    Tu jest mapa:
    Nie ma zaznaczonych noclegów w Skopje i Na węgrzech.

    W tym roku myślimy wyjechać gdzieś w okolicach 15-25 lipca.

    A teraz klika zdjęć:

    Plaża w okolicach Kavaje
    image

    image

    Plaża była czysta, codziennie sprzątana, wyżej widoczne pojazdy miały pampersy ;)
    2 Leżaki + parasol koło 2-3 euro.

    Durres. Apropos - boom budowlany spowodował, że wjeżdżając nawet w sezonie do miasta, masa właścicieli pokoi stoi i macha kluczami na rogatkach zachęcając do noclegu w ich hotelu.

    Meczecik.

    image

    image

    image

    a tu już okolice Vlore
    image


    Przełęcz Logara

    image

    Most kolejowy w drodze do Macedonii

    image

    Typowe środki transportu 

    image

    A tu jeszcze trochę z Czarnogóry:

    image

    Plaża copacabana

    image

    W drodze nad Skoderskie jezioro

    image

    image



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.