Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odroczenie obowiązku szkolnego

edytowano kwiecień 2013 w Pomagajmy sobie
Nasz synek kończy w tym roku pod koniec października  5 lat i idzie od września do przedszkola. w 2014 powinien już iść zgodnie z przepisami do szkoły, z tym, że chcielibyśmy mu to o rok odroczyć (są ku temu podstawy wg opinii znajomej psycholog).

Jeśli by się to udało powtarzałby zerówkę.

Czy ktoś takie coś załatwiał, mamy jeszcze na to czas bo to dopiero za 1,5 roku ale chciałam się dowiedzieć jak się to robi? potrzebna jest chyba opinia z PPP? czy tu obowiązuje rejonizacja? czy mogę iść tam gdzie bym chciała?

i co dalej?
«1

Komentarz

  • a z niepublicznej będą mi honorowac?
  • Jest lista prywatnych honorowanych przez kuratorium. Ja właśnie do takiej się udaję celem uzyskania opinii o mozliwości uczenia się dziecka w domu. Jesli Aneczko jesteś z Warszawy to wygoogluj sobie poradnię np. SPECTRUM.
  • Wydaje mi się stosunkowo niedroga.
  • jestem z Warszawy! dzięki!
  • Mnie nie przyjeli poza rejonem, twardo stoją, że jest podział i koniec. A w rejonowej powiedzieli, że nie wiadomo czy załapię się w tym roku szkolnym bo (jakoś w połowie marca) jestem 15 w kolejce
    :))
  • Podbijam...

    Czy wniosek o odroczenie składa się w szkole rejonowej, czy dowolnej? Do rejonowej zerówki mamy zamiar zapisać córkę tylko, gdy nie dostanie się do przedszkola, a decyzję musimy mieć przed rozpoczęciem rekrutacji.
  • I czy rejonizacja dotyczy miejsca zamieszkania czy zameldowania?
  • edytowano luty 2015
    Zamiast odraczać trzeba zebrać 100 TYS ludzi plus po dwoje dzieci razem jakieś 300 tys i przyjechać pod Kancelarie Skopacz. Nie ma innej rady.Pojedynczo to nie ma sensu.Jest okazja wszyscy się ruszyli górnicy rolnicy czas na rodziców. No ale to trzeba mieć jaja i instynkt samozachowawczy. Dajemy się robić w trąbę na własne życzenie. Jest okazja aby wszystkie rozczarowane środowiska pogoniły towarzycho z PO razem i solidarnie. A nie chodzić po poradniach.
  • Już miesiąc temu został złożony taki projekt ustawy przez fundacje Elbanowskich, poparty przez ok 300 tys osób.
  • @Agula u nas w rejonie, ale placówki, tj. przedszkola, do kt. dziecko chodzi. Nasz syn nie dostał odroczenia (już od jesieni się starałam) i Pani Psych. powiedziała, że "nie widzi szans na odroczenie" dla niego.
    W ogóle nie są brane pod uwagę problemy emocjonalne, socjalne. JAk sam korzysta z wc, trzyma nożyczki i kredkę, znaczy się że jest zdolny.
    Cytat z tej Pani: "A dlaczego Pani syn miałby mieć lepiej niż inne dzieci?"
  • Z zazdrości wyśle waszego syna do szkoły... Ot profesjonalizm naszych specjalistów.
  • Córka jest w zerówce w ramach ED u Sawickich. W związku z tym (nie)stety publiczna poradnia nie chciała nas przyjąć (nie ich rejon). Musieliśmy więc skorzystać z prywatnej, ale przynajmniej pani psycholog potwierdziła moje obserwacje i potrzebę odroczenia.

    Mam tylko dylemat gdzie złożyć wniosek... W szkole rejonowej wg miejsca zamieszkania, wg zameldowania (100km od zamieszkania), a może u Sawickich, skoro już jest tam obecnie zapisana?
  • U Sawickich
  • @Danka, no pani dała popis obiektywizmu i profesjonalizmu. Niechcący obnażyła też prawdę o reformie. :-&
  • Dziś mam PPP z córką. Mam nadzieję, na pozytywny rezultat.
    @Danka, a to..........pani jedna.
  • do mnie poradnia dzwoniła w poniedziałek - termin na 16 marca
  • do kiedy trzeba dostarczyć do szkoły decyzję o odroczeniu? I ile czasu na wydanie decyzji ma poradnia? bo słyszałam juz tyle opinii ze sama nie wiem.


    wizytę w poradni mamy w poniedziałek, dzis odebrałam z przedszkola "opinię" o moim dziecku:) Gdyby była prawdziwa to powinnam się załamać:)
  • Moją odraczaną pannę zapisałam do zerówki i do pierwszej klasy, po sugestii pani z sekretariatu. Jesteśmy w trakcie diagnozy - taką też adnotację mamy na złożonych wnioskach.
    Za Was trzymam kciuki.
  • @kiwi a jak u was wygląda takie badnie?
  • jeszcze jedno - przeczytałam ze takie badanie można wykonać nie częściej niż raz na pół roku. Czy poradnie mają jakiś wzajemny podgląd na te badania? bo jak nie dostaniemy odroczenia w naszej rejonowej to mogę skorzystac z niepublicznej, ale czy będą mogli takie badanie przeprowadzić w krótkim czasie?
  • @rusałka, a na czym się opieraliście wnioskując o odroczenie?
  • Poradnie nie mają podglądu. Uwierzą Ci na słowo.
  • @kiwi było to możliwe w systemie? Zaznaczenie zerówki i 1 klasy jednocześnie? Ja mam nadzieje ze sie wyrobimy i ze chociaż prywatna poradnia nie wywinie nam nr ze nie odroczy..
  • @kitek, na pierwszym spotkaniu pani psych. wypytywała mnie o Kasię. Potem z Kasią na spotkaniu było rysowanie i malowanie, dopasowywanie różnych elementów, albo wykrywanie niepasujących. Nic poważniejszego.
  • @annabe, u nas nie do systemu, tylko na stosiki poszło. Poza tym, z tego co wiem, będzie można dopisać dziecko do 1 klasy, gdyby opinia nie dala odroczenia.
    Ale u nas wiejska szkoła, choć spora, więc może realia ciut inne niż u Was.
  • no własnie moja w testach tez wychodzi swietnie i dlatego stawiamy na niedojrzalosc emocjonalna:)
  • No u nas tez niedojrzałość emocjonalna najbardziej przeważa. Facet jest bystry, ale długo zajmuje mu adaptacja w nowym środowisku, długo jest spięty zanim poczuje sie swobodnie, jest wrażliwym chłopcem.
    Aczkolwiek nie wiem jak wychodzi w testach bo nigdy nie mieliśmy. Moze wyjdzie cos co ułatwi odroczenie..
  • Ja juz mam odroczenie, dostarczyłam je do szkoły i czekam na decyzje dyrekcji, sekretarka mówiła że dyrektor nie robi problemów, szczególnie ze podstawówka jest przeludniona i żeby wszystkich pomieścić dostawili na terenie baraki które pomalowali na kolorowo i służą za klasy :) to jest dopiero szkoła gotowa na przyjęcie 6 latków ;) co do prywatnych przychodni, znajoma mama poszła zapłaciła 300 zł i usłyszała ze jej syn musi iśc jako 6 latek do szkoły....
  • U nas też wszystko ponad normę ale bym wolała by tak szybko córcia nie szła do zerówki.Ma 5 lat.W badaniu wyszło ze już teraz może być w zerówce:-(
  • na stronie fundacji Elbanowskich - bodajze rzecznikprawrodzicow.pl czy jakos podobnie jest vademecum odraczania, mają tez infolinię fachowcow nt. odraczania, jakby ktoś potrzebował pomocy w bojach z systemem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.