Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Profilaktyczne badania dla kobiet

2»

Komentarz

  • Do ginekologa chodzę prywatnie i on robi mi USG piersi
    Raz w roku
  • Ja tylko napiszę że od usg piersi to musi być naprawdę dobry specjalista. Ja miałam 3x u rożnych lekarzy i każdy ten sam guzek widział jako coś innego z rakiem włącznie.

    Specjaliści byli utytułowani, ale od piersi trzeba szukać takiego co robi głównie piersi i w tym się specjalizuje.
    Mój onkolog twierdzi, że w Warszawie dobrze USG piersi robią jedynie 3 osoby.

    Więc po latach wróciłam do dr Postolskiego, który choć jest drogi jak piorun (usg piersi 250 zł) to wiem, że opisze mi to prawidłowo i nikt się nie przyczepi. Druga dr chyba nazwya się Sadowska i jest na Madalińskiego tylko ja mimo, że do niej mnie skierowano to finalnie robił ktoś inny i tez miał problem. Trzeci robi usg na Inflanckiej nie pamiętam jak się nazywa.
  • Agnicha powiedział(a):
    Bez sensu jest robic biopsje cienkoiglowa
    Dlaczego @Agnicha?
  • Mylne wyniki? Tzn. jeśli cienkoigłowa jest z pozytywnym wynikiem? A często jest on nieprawidłowo pozytywny? O to chodzi?
  • Mi lekarz powiedział, że moje piersi nie nadają się na USG (chyba chodziło mu o rozmiar) i mam robić mammografię. Nie znał się czy czasem też tak bywa?
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mi lekarz powiedział, że moje piersi nie nadają się na USG (chyba chodziło mu o rozmiar) i mam robić mammografię. Nie znał się czy czasem też tak bywa?
    ja możesz sobie pozwolić to się umów do Postolskiego albo idz do poradnii chorób piersi w Bielańskim do dr Bisza i popros o skierowanie na usg.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Aneczka08 powiedział(a):
    w temacie badania piersi - najlepszy (wg mojego lekarza) specjalista w Warszawie jest w przychodni w szpitalu na Inflanckiej - dr Gajowniczek, onkolog - tylko piersiami się zajmuje od 40 lat:-) . Zapisy przez Infolinię kilka dni wcześniej.

    Gość ma takie czucie w rękach, że mi wyczuł zmiany, których jeszcze USG nie wykryło,
    Ja mam 2 guzki lite od 10 lat w obserwacji i po biopsji - łagodne, dlatego badam się regularnie.

    Na NFZ zleca USG czy mammografię.
    Polecam!
    A czy dr Gajowniczek bada też gdy karmi się piersią?
  • Elunia powiedział(a):

    Moja teściowa umarła na raka mózgu, którego objawy miała z 15 lat i wtedy był jeszcze pewnie operowalny. Leczyli ją laryngologicznie, na cukrzycę, nerki, depresję itp. A to raczysko dawało te objawy i wpadła dopiero na to szwagierka po zawodówce. Wtedy niestety już było za późno.
    Elunia a jakie to były objawy? Moja mama jest tak wysyłana od lekarza do lekarza i niby wszystko jest ok, a nie jest.
  • @Aneczka08 nic mnie w sumie nie niepokoi, chodzi mi raczej o profilaktykę. No i zastanawiam się, czy ten lekarz nie potrafil zrobić dobrego USG, czy ma rację i pewien typ piersi nie nadaje się na USG. A jeśli nie USG, to co?
  • kika0 powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    w temacie badania piersi - najlepszy (wg mojego lekarza) specjalista w Warszawie jest w przychodni w szpitalu na Inflanckiej - dr Gajowniczek, onkolog - tylko piersiami się zajmuje od 40 lat:-) . Zapisy przez Infolinię kilka dni wcześniej.

    Gość ma takie czucie w rękach, że mi wyczuł zmiany, których jeszcze USG nie wykryło,
    Ja mam 2 guzki lite od 10 lat w obserwacji i po biopsji - łagodne, dlatego badam się regularnie.

    Na NFZ zleca USG czy mammografię.
    Polecam!
    A czy dr Gajowniczek bada też gdy karmi się piersią?
    Dr Gajowniczek już tam nie rpzyjmuje i nie wiem czy i gdzie przyjmuje, dość wiekowy był wtedy
    Podziękowali 1kika0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.