Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ptaki

13»

Komentarz

  • Drobne listki podłużne, ale nie wierzba chyba i nie jesion to był - inne liście
  • Hej hej tu ptasie radio. Żywot umilają nam chyba młode sikorki w gałązkach wierzby. Świergolą jak najęte.

    No i kawki te moje ulubione.

    Przelatują dwójkami albo grupkami nad naszym domem czyli blokiem. Daja sygnał tym głosem kaa kaa

    Spryciary. A sroki to już w ogóle. Raczej nie przejdę, by do kawek i srok nie zagadać.

    Czasem bułką poczęstuję.

    Widziałam też jak piją z kałuży.

  • U nas niedaleko naszego okna, w pobliżu Logi stoi wysokie drzewo i tam sobie sroki gniazdo uwiły.
    Myszaty się ucieszył, bo wyniosły się nasze gołębie - one srok się boją.
    Ja zdecydowanie mniej, bo miałam pośród nich swojego ulubieńca.
    Srocze gniazdo jest ciekawie zbudowane, jest głębokie i maluchów jeszcze nie widać, ale słychać, gdy rodzice przylatują karmić.
    Sroki są głównie mięsożerne, raz mama (tata?) przyniosła/przyniósł maluchom małą rybkę, niedaleko mamy rzekę.
    Czasami kładziemy na widoku mięso i rodzice taszczą kawałki do gniazda.
    Wczoraj była burza i straszliwie wiało, już miałam nadzieję, że jakiś maluch z gniazda wypadnie - niestety :(
    Bardzo bym chciała mieć sroczkę w domu.
    Jeśli po odchowaniu się wrócą na to samo drzewo na następne lęgi - jest szansa, że wtedy przyleci więcej par - to może się jakiegoś maleństwa doczekam.
  • Hej hej, ptakoluby!

    Dziś widok niezapomniane młode kawki ruszyły w teren. Dzioby mają takie jasne w środku, latają jeszcze słabo, chodzą też niezdarnie i szukają jedzenia niewprawnie...chwyta chwyta gałązkę. Nie udaje się, potem dziobie trawę i chwasty, potem ooo udało się schwyciła suchy liść i frunie z nim w dzióbku...jakby chciała pokazać światu? rodzicom, że potrafi...

    agentki, mówię wam

  • edytowano lipiec 2013

    Przed chwilą obserwowaliśmy tegoroczne młode sroki. Uczą się pod okiem mamy funkcjonować samodzielnie. Same gałązki z wierzby żarły. A potem odfruwały. Różnie im to wychodzi. Małż powiedział: "trochę jak koliber'

    tak trzepoczą skrzydłami bardziej niż starzy, z chodzeniem po gałęziach też jest różnie.

    Ciekawe, ile czasu potrzebują, żeby nauczyć się dobrze fruwać.

  • Nasze sroczki już dorosły i odleciały z gniazda.
    Nawet nie było ich specjalnie widać, bo drzewo jest gęste, gniazdo było głębokie.
    Zaden pisklak mi się nie dostał - wszystkie były zdrowe, pewnie nieduży lęg był.
    Może przylecą w przyszłym roku i jeżeli dożyję, to będę miała więcej szczęścia i jakiś maluch spadnie.

    Miałam pomysł co by kupić jastrzębia, albo sokoła, ale Myszaty powiedział, że "mam do tyłu". :(
  • A mnie na wspominki naszło. Kiedyś w budce mieliśmy krętogłowa. Gdy zaglądałam w trakcie jego pobytu w środku to syczał na mnie jak wąż. :D Małolata wtedy byłam. ;)
  • A i widziałam rano młode kawki. Jedna taka aż dziobała zdezorientowane gołębie. Potem tryumfalnie wyrwała im skórkę od chleba i podlatywała dalej dumnie.
  • A ja nie o dzikich...
    Ja o domowych.
    Wiecie, jaki dźwięk lubię najbardziej wczesnym rankiem...?
    No, kto zgadnie...??? :D





    Pianie koguta!
    Cudowneeeeeee!!!
    Przypomina mi moje dzieciństwo i beztroskie wakacje, gdy słońce świeciło cudnie w okna, a ja po takim pianiu przewracałam się na drugi bok i dalej słodko drzemałam... Ech...
    Dzisiaj budzi mnie kogut sąsiada. :D




  • edytowano lipiec 2013

    Ostatnio moją ublubioną rozrywką przedwieczorną jest obserwacja ptaków stojąc na balkonie. Mamy sporo drzew z obu stron bloków. Osiedle jest stare, jak my, więc ptaszyska czują się tu dobrze.

    Żrą, żrą jakieś czerwone kulki - może jakieś zdziczałe drzewo owocowe tu jest....nie mam pojęcia. Kulki większe niż jarzębina mniejsze niż normalne czereśnie...

    Na tym kulkowym drzewie spotykają się

    a. kawki

    b. gołębie leśne grzywacze z żółtymi dziubkami i z taką białą koloratką

    c. sroki stare i młode

    W ogóle jest bal, bo kawki i sroki młode uczą się latać i zdobywać pokarm. Na gałęzi siedzi prawdp mama stara sroka i obserwuje, a trzy młodociane sroczki trenowały, latały dużo, jakby chciały się nauczyć, młode kawki podobnie. Nie mogę się powstrzymać i zagaduję do tych stworów, typu: i czego się drzesz...

    A one przekrzywiają łebki itp.

    Wczoraj duża sroka właśnie z tą czerwoną kulką w dziobie usiadła na wprost naszego balkonu, jakby się chciała zaprezentować.

  • @AgaMaria

    a podglądasz bociany? :>
  • Czy mam je podglądać z intencją dla Ciebie? Czy liczyć na to, że nam bocian na przykład jakąś młodzież adopcyjną podrzuci?

    Ale u nas na osiedlu boćków niet...

  • Ale ja mówię o podglądaniu internetowym :)
  • @AgaMaria czy to z kulkami to nie czasem ostrokrzew?
  • Hej, raport ze świata przyrody...kawki są. Dziś jedna przeleciała mi nad głową w naszym ogrodzie. Dziwne uczucie. Przy domku żyje masa rozmaitych pająków. Jakiś trzmiel albo szerszeń lata jak zaczarowany dookoła późnych jesiennych kwiatów...

    Podobno w chaszczach przy garażu mieszka rodzina jeży. Zobaczymy.

    I kotka z brzuchem do ziemi kręciła się po ogródku, ale ją przepłoszyłam.

  • Sroki szaleją

    Ostatnio aktywne

    przy domkach - na przykład skrzynka na listy świetnie się nadaje do zabawy dla srok albo zjeżdżanie z tarasu, albo skakanie po drabince dachowej

  • edytowano grudzień 2014
    @AgaMaria @Katia @balum i inni pasjonaci
    mam zagwostkę...

    Taki ptaszek:

    IMAG0020

    Wygląda na to, ze to modrosójka błękitna (Cyanocitta cristata).
    Czy ona jest spokrewniona z sójką czy tylko z nazwy?
  • Ostatnio mamy stada sikorek bogatek. Żerują na kulkach z Lidla, które powiesiłam na drzewkach owocowych. Na wiosnę na naszym dachu siedział orzeł bielik i darł dzioba tak że wkurzał moje psy a kury doprowadził do nerwicy. Ale był tylko przelotem :)
  • Savia, wygląda to na sójkowate, więc może być spokrwenione z sójką.
  • I to i to należy do rodziny krukowatych, więc jest spore prawdopodobieństwo.
  • U nas juz szaleją stada raniuszkow. Uwielbiam je!
  • edytowano lipiec 2015
    Mam takie pytanko do znawców ptaków.
    Ostatnio co noc około 1.00-4.00 w nocy przylatuje i siada niedaleko mojego domu jakieś większe ptaszysko.
    Odgłosy są po prostu upiorne, niskie, gardłowe.Aż ciarki przechodzą jak to się rozlega w nocnej ciszy.
    Szukałam na youtube i mniej więcej pasuje czapla szara.Jednak te odgłosy na żywo są o wiele straszniejsze.Może to też cecha danego osobnika?
    Za moim domem jest taki teren łowiecki pod ochroną, bujna przyroda, zwierzęta dzikie.
    Co to może być?A może to nie jest w ogóle ptak?Mąż żartuje, że zły duch(wiem, wcale to nie śmieszne).
    Budzi nas to "coś" co noc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.