Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Histeria u dziecka, jak reagować?

124»

Komentarz

  • Jest coś w tym - Jasiek goni małą i krzyczy "nie wolno, zostaw" a ta wrzask, mówię a miło poproś ją żeby oddała , i dziecko oddaje..
  • noc już nie była taka fajna, bo co się przebudzał to się darł, że chce wodę z miodem. Na przebudzenie dostał wodę i znów wypił, mimo że bez miodu.
  • Może już takie homeopatyczne ilości dostawał, że mu się wydaje, iż to w istocie był roztwór z miodem ;)

    Trochę to znam bo Zosi włączyłam swego czasu wodę z naparstkiem miodu, żeby więcej piła.
    Teraz ma wybór gazowana lub niegazowana ;)
    A jakbyśmy chcieli poprawić zdrowe nawyki to możemy dać wybór Muszynianka vs Cisowianka.

    PS. Mądre poradniki głoszą tezę, że dzieci wmurwia słowo ALE. Podobno warto je zastąpić spójnikiem I.
  • edytowano sierpień 2015
    @Haku
    tak, myślę, że mu przeszło :)
    W prawdzie teraz jest pewien regres, ale podobno u chłopca 6-7l. to normalne i w końcu przejdzie, a nawet zaowocuje jakimś tam rozwojowym skokiem (tak mówi książka z serii media rodzina, "Twój syn w wieku 6-7lat", którą niedawno przejrzałam)

    Obecnie nie robi już awantury o "nic", ale za to bardzo głośno płacze/wyje. Owszem często ma powód do pretensji (konflikty z siostrą), ale nie jest to powód do głośnego wycia - wie, że tego nie cierpię i na pewno zwrócę uwagę jeśli będzie się tak darł...

    mam nadzieję, że mu przejdzie po miesiącu w szkole z samymi chłopakami, gdzie go nauczą, że faceci tak nie postępują...

  • Haha! @Joannna... dziś skończyłam z tej serii "Twoje dziecko między 4 a 5 rokiem życia" i tam jest rozdział na pociechę dla mam 2-3 latków: "Bardziej stabilna osobowość".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.