Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koty u wielodzietnych

1121315171833

Komentarz

  • To zdjęcia pani, my zobaczymy malutką w niedzielę
    Podziękowali 1kociara
  • Pięknie jest umaszczona! Choć na pewno zdjęcia nie oddają całego uroku.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Slodziak. 
    Faktycznie do bengala podobna ale to ocenić będzie można nieco później i na lepszych fotach ;) 

  • No my przygarnelismy kotka bo niepewny los go czekał.
    Przypłacilismy tym ze najmłodsza coś załapała ,że ponad 3 tyg.ma dziwne plamy i kilka masci a nic nie pomogły.
  • A co na to weterynarz? 
  • Paprotka powiedział(a):
    A co na to weterynarz? 
    Corka załapała.
  • Elunia powiedział(a):
    @Bridget ale serio warto zapytać weta albo na kocich forach. No chyba, że dermatolog doszedł co to.

    Rozmawiałam z weterynarzem to się kotem przejął bardziej niż dzieckiem.
  • Bridget, tak ale to chyba weterynarz powinien zbadać kota czy ma jakąś chorobę którą mógł zarazić dziecko. No i z córką do tego weta żeby obejrzał.
    Podziękowali 1Nika76
  • Bridget powiedział(a):
    No my przygarnelismy kotka bo niepewny los go czekał.
    Przypłacilismy tym ze najmłodsza coś załapała ,że ponad 3 tyg.ma dziwne plamy i kilka masci a nic nie pomogły.
    Tu konieczna porada i weta i ludzkiego lekarza
    Wet musi ocenic, na co choruje kot a lekarz jakiego rodzaju to plamy (czy uczuleniowe, czy grzybiczne itp)
    Dawanie maści w ciemno to nie jest najlepszy pomysł bez oceny przyczyny. Co innego podaje się na alergię, co innego np na grzyba
    Jeśli kot ma widoczne plamy, strupki, zaognione okolice, jakieś ranki sączące się itp - wet powinien zebrać tzw zeskrobiny i ocenić materiał i dopiero potem zapisać leki.
    Podobnie w przypadku ludzi
    Podziękowali 1Nika76
  • kociara powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):
    No my przygarnelismy kotka bo niepewny los go czekał.
    Przypłacilismy tym ze najmłodsza coś załapała ,że ponad 3 tyg.ma dziwne plamy i kilka masci a nic nie pomogły.
    Tu konieczna porada i weta i ludzkiego lekarza
    Wet musi ocenic, na co choruje kot a lekarz jakiego rodzaju to plamy (czy uczuleniowe, czy grzybiczne itp)
    Dawanie maści w ciemno to nie jest najlepszy pomysł bez oceny przyczyny. Co innego podaje się na alergię, co innego np na grzyba
    Jeśli kot ma widoczne plamy, strupki, zaognione okolice, jakieś ranki sączące się itp - wet powinien zebrać tzw zeskrobiny i ocenić materiał i dopiero potem zapisać leki.
    Podobnie w przypadku ludzi
    Lekarz przepisal masci.
  • AB, ja bym wziela dwa, ale daleeeko.
  • @Marcelina, nie wybierasz się do Wawy jakoś? Możemy na Mazowsze Ci dowiezc. Tylko co dalej? 

  • Bylam niedawno ;) Moze Jan_u bedzie przejezdzal :)
  • Zostawiłam Ci na fejsie info do rozważenia. No tak JanU jest wszędzie ;).
  • JanU jest wszędzie

    Ostatnio chyba i koło mnie przejeżdżał  :D
  • Jak usunąć psu wenflon, wszystko zabandażowane, ale zębami poszarpała, noga jakby ciut grubsza
    wet będzie po 14

    usuwać weflon, ale jak???
    czy nie :'(
    @Agnicha
    @kociara
    help
  • edytowano październik 2017
    Odwinąć bandaż i usunąć... zobacz to wygląda tak tylko już bez igły w środku... sama rurka plastikowa w żyle
    Zdezynfekowac i potem do weta
    https://goo.gl/images/d3pNiq
    Podziękowali 1Karolinka
  • Dziękuję
    zaraz działam
  • wenflon siedzi, tchórz ze mnie, noga jako tako :#
  • Ale to jest tylko plastikowa rurka w żyle 
    Prawdopodobnie przedziurawiła żyłę i tkwiąc w ten sposób powoduje ból u psa i coraz większe zniszczenia... weź się przełam...
    Podziękowali 1Karolinka
  • @kociara piszę pytanie na priv. Odpowiesz?
    Podziękowali 1kociara
  • No i co takie kropki stawia? Morsem nadajesz czy jak? Juluś, myslisz, ze jak masz niebieskiego kota to Ci wszystko wolno?
  • A jak juz o kotach... Dzieci nas molestuja o kota. Od roku. 
  • Mnie mąż namawiał. Poddałam się. Ale miał być koto-pies, więc kupiliśmy maine coona. Nie żałuję. Fajna jest i nie mamy myszy! Polecam, zwłaszcza, jak ktoś w bloku  mieszka i trudno mu wyprowadzać psa.

  • Ja tez polecam! Tylko dorosłego już co sprawdzony charakter prodzieciowy ma....

    Mnie się taki egzemplarz trafił..  i toleramcyjny bardzo. Ze schowka antydzieciowego nie korzysta a śpi z nimi..  <3
  • edytowano październik 2017
    A ja polecam najpierw się zastanowić i poczytać/pooglądać filmy o kocich zwyczajach.
    Kiedyś bardzo chciałam kota ale jak podglądam koty znajomych,to już wiem,że kot na co dzień nie dla mnie.
  • kasha powiedział(a):
    A ja polecam najpierw się zastanowić i poczytać/pooglądać filmy o kocich zwyczajach.
    Kiedyś bardzo chciałam kota ale jak podglądam koty znajomych,to już wiem,że kot na co dzień nie dla mnie.
    Aż ciekawsko zapytam - a co konkretnie Ci nie podpasowało?  (bez złosliwosci i zaczepiactwa ;) pytam )
    Podziękowali 1Nika76
  • Kiedyś myślałam, że kot to kot. Rasy kota wydawały mi się fanaberią. Teraz przekonałam się, że rasy kotów, podobnie jak psów, są po to, by trafić w charakter. U dachowca nie przewidzisz. Ja bałam się, że kot będzie drapać, wspinać się na meble i firanki, zdzierać pazurami tapicerkę i takie tam. Dlatego ostatecznie zdecydowałam się na rasowego kota. Elza jest spokojna, drapie tylko drapak i czasem dzieci, ale tylko wtedy, jak jej dokuczają. Zazwyczaj delikatnie chwyta zębami. Najmłodsze czuje do niej respekt i dobrze. Dzieci uczą się w delikatny sposób, że ze zwierzęciem nie można robić wszystkiego. Nasza kotka mało się bawi, co frustruje trochę dzieci, ale mi pasuje. Nie chodzi po meblach (chyba że po stole, jak nas nie ma ;) ), nie niszczy. Świetnie żyje z psami.
    Podziękowali 1Nika76
  • Koty mają różne charaktery i warto to wziąć pod uwagę.

    A jak już jakiś kot z nami żyje to warto wyjść naprzeciw jego potrzebom i nie ma mowy o jakichs odpałach wtedy - bo robi się wtedy najukochanszym kotem świata  <3

    A co do dobierania drugiego kota to warto ale to nie jest łatwe. 
    Moje dwie kotki były izolowane ponad miesiąc zanim się wstępnie dogadały... wg zasad behawiorystow kocich

    Teraz zbieramy cuuuudowne żniwo  <3 <3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.