Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koty u wielodzietnych

1235733

Komentarz

  • Dorzuciłam Ci jeszcze trzeci filmik - chyba najwięcej widać.
  • Kociak już leży na kanapie, na tarasie z drugim maluchem.
    Cała czwórka jadła z jednej miski, czasem któryś warknął, ale krwawych jatek nie było ;)
    Najważniejsze, ze młody od michy się nie wycofywał, tylko wręcz łapkami właził :-)
  • Moim zdaniem:

    Koniecznie odrobaczyć-brzuszek wskazuje, ze może mieć bogate życie wewnętrzne albo tak świetnie odkarmiony, choć to lekko wątpliwe
    Na oko wszystko ruchowo jak najbardziej ok, typowe zachowanie dla kociaka ok 3 miesiecznego
    Wydaje mi się, ze kocurek
    Czy on ma jasną plamkę, kawałek jasnej sierści na klatce piersiowej?

    Niebieski, choc w słońcu wydawał się niemal liliowy
    Moze mieć w przodkach coś ruskiego (kolor oka i kolor sierści wskazuje, choć uszy za duze jak na ruskopodobnego i za krótki ogon)
    Gładki, tj bez pręgowania

    Jaki kolor poduszeczek pod łapkami?

    oczy, nos wskazują, ze raczej zdrowy, tj bez śladu kociego kataru, tylko ten brzuszek niekoniecznie mi się podoba, chyba jednak zarobaczywiony

    zastrzegam jednak, ze powyższe w oparciu o filmik ;) 
  • 3 filmiku nie mogę obejrzeć, przekierowuje mnie na konto google (gmaila???) a ja nie używam :/
  • o, szkoda, czym wysłać duży plik?
  • @kociara dzięki :-*

    Na odrobaczenie dostał wczoraj. Teraz zjadł duuużo, więc moze dlatego ten brzuszek.
    Idę łapki sprawdzać ;)
  • edytowano wrzesień 2014
    czym wysłać plik?
    pojęcia nie posiadam

    edit: aaaa, to już rozumiem-myślałam, ze filmik zrobiony od razu po przybyciu do Was, nie po jedzeniu

    to wszystko jasne, takie maluchy potrafią jeść niemal do wypęku i się niemal toczą
  • Przybył do nas wczoraj.

    Dziś dałam chrupki i z puszki, a potem filmik.
    Naszych zazwyczaj nie karmię, to praktycznie liznęły tylko (one już po kilku myszach dzisiaj ;) ), więc on zjadł za wszystkich.

    Wysyłam filmik kurierem :-) Niedługo powinnaś mieć link. Jeszcze się ładuje.

    Opuszki ma cieliste pokryte szarością (dominuje szary), skórę na większości ciała ma niebieską, uszy w środku stalowe. Na brzuszku i na krtani białe plamki.
  • zaraz sprawdzę\
    cieliste? znaczy-jakby rózowe?
    to nie jest to kot niebieski w takim razie
    liliowy
  • Nie wiem gdzie ja ten cielisty widziałam :-?

    O takie ma łapki:


  • Futerko ma gęściutkie, jakby puchate w środku - w porównaniu z tymi co mam.
  • Pani....jaki cielisty? no jaki? chyba w kolorze ciała Murzynka :P

    lawendowy, tak jak lusterko nosa
    najprawdziwszy niebieski kot z małym błędem w kolorze (plamki białego)

    Jak futerko takie bardziej "aksamitne" ale nie w sensie gładkosci, a raczej struktury "splotu", qrcze...nie wiem, czy dobrze tłumaczę...i do tego bardziej geste-moze ma wśród przodków brytyjczyka (ale z kolei glowa za mało okrągła, choć długośc ogona dobra, ale nie jego grubość ;)  )

    On ma jeszcze dziecięce futro, dorosłe będzie mieć za kilka miesiecy
  • Pani....jaki cielisty? no jaki? chyba w kolorze ciała Murzynka


    :))
  • @kociara a filmik dotarł?
    Nie to żebym Cię poganiała
    tylko ciekawam czy łącznika dobrego znalazłam.
  • Jakie on oczy może mieć docelowo?
  • gdyby ktoś jeszcze znalazł niebieskiego kociaka i go nie chciał, to my bardzo chętnie przygarniemy :)
  • edytowano wrzesień 2014
    Mam niebieskiego kota i niebieskiego królika :-)

    że się tak pochwalę ;)
  • i mam koleżankę co niebieskie psy hoduje
    coli i jakieś tam jeszcze, nie pamiętam, bo się nie znam
  • edytowano wrzesień 2014
    @Savia lepiej się tam rozejrzyj czy się tam gdzieś brat tego Twojego niebieskiego nie pałęta

  • @Savia - nie dotarło :(
  • Mój Mąż w maju zgodził się na kota. W końcu! po 8 latach mojego gadania o tym...
    no ale wiem, że na dwa się nie zgodzi, więc chciałabym żeby ten jeden, którego będziemy mieli
    był taki, no wiecie, mój wymarzony
    niebieski czyli
    ewentualnie szary, ale taki srebrny, gładki, bez prążków
    i zielone oczy
    no i za darmo

    rozglądam się i rozglądam i jeszcze sobie daję 2 tygodnie a potem odpuszczam ten niebieski i szukam jakiegoś innego ładnego

  • Jeśli dobrze rozszyfrowałam przodków ;) to powinny być zielone
    żółto zielone
    raczej nie bursztynowe ani żólte
  • @_Joanna_  - Twój wymarzony kot nie istnieje ;)

    srebrny to kolor u kota pręgowanego,  gładki jest ewentualnie dymny

    Zielone oko jest najczęściej skojarzone z kolorem futra, u rasowców to są ruski na przykład

    "Burasie" czyli dachowce mają kolory od zielonego do żółtego, w tej "rasie" kolor niebieski / dymny jest bardzo, bardzo rzadki
    Niebieski, jeśli u nierasowca-to jest rozjaśnienie czarnego



  • rosyjskie koty to moje ulubione
    mają tylko jedną wadę - za dużo kosztują
    ale kot, którego znalazła Savia istnieje, a więc jest dowodem na to, że można ;)

  • a dobra, @kociara czy możesz rzucić okiem na to ogłoszenie:
    http://olx.pl/oferta/przygarnij-kotka-CID103-ID75x2x.html#4011ad2948
    podoba mi się Silver, ale nie do końca jestem pewna czy to co widzę to nie jakieś przekłamanie fotograficzne
    i jeszcze Rita wygląda fajnie, ale ja bym wolała kocurka
  • Ja się odniosłam do "srebra" gładkiego :)

    Pewnie, ze można - koleżanka miała dwa w typie ruskich - oba ze schroniska, drugi pojawił się w nim zaraz po śmierci pierwszego
  • wyglądają jakby były bez prążków - prawda?
  • Silver na tym zdjęciu faktycznie wygląda na niebieskobiałego gładkiego-nie widzę ogona
    A Rita na niebieskiego - ale to tylko fotka, moze przekłamywać

    Jak się da, poproś o fotki rodziców, przynajmniej matki-jeśli one urodzone z domowej kotki
  • dobra, chyba się odważę i zadzwonię ;) (mam telefoniczną fobię, ale pragnienie kota trochę silniejsze)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.