Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

1101113151620

Komentarz

  • Szachy bardzo polecam.
  • Potrzebuję zadań z matematyki - rozszerzonych - czyli trudniejszych niż to, co sie przerabia w szkole - 3 kl. gimnazjum. Możecie coś polecić?
    A co do religii - na logikę, jesli religia moze byc na maturze, to chyba powinna być mozliwa do wpisywania na świadectwach w całym cyklu nauki?
  • @Ula - stare zbiory zadań są świetne.
  • @Ula , religii nie ma na maturze.
  • @Agnicha , mój 6-latek też uzdolniony matematycznie. Pani w ppp zaleciła właśnie szachy, tylko że u nas nikt nie lubi grać :( Jak w maju złamał nogę, to rozwiązał połowę ćwiczeń z matematyki do 1 klasy. On lubi takie zadania. Czasem nie bardzo rozumie polecenia (czyta biegle), ale rozwiązuje dalej te ćwiczenia. Zastanawiam się, czy na Super Kid jest coś ciekawego.
  • edytowano wrzesień 2017
    Może zobaczę tan matland. W. czyta od 5 roku życia, ale pisze tylko drukowanymi i niechętnie. Jest teraz w pierwszej klasie. Urodzony w marcu. Zapisałam go na bezpłatne zajęcia w domu kultury "Matematyczne klocki". Ma chodzić z siostrą, która jest w drugiej klasie. Ciekawa jestem, co tam będą robić. Jak coś fajnego, to się tu pochwalę.
  • a bo autorzy podręcznika prawdopodobnie oczekują, że się nauczy, o ile i w którą stronę trzeba przesunąć przecinek... niekoniecznie ze zrozumieniem, o co chodzi ;)
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano październik 2017
    Nie będzie zerówki w ED????
  • Trzeba dzieci wtedy posłac do szkoły?
  • będzie tylko szkoły nie będą dostawać kasy na te dzieci. CHyba już tak kiedyś było z tego co pamiętam
    Podziękowali 2E.milia Aniela
  • edytowano grudzień 2017
    z jakich przedmiotów ma egzamin pierwszoklasista?i jaki jest maksymalny termin egzaminów?
  • Z edukacji wczesnoszkolnej i z angielskiego. 
    Nie rozumiem, co to "maksymalny termin".
  • Pewnie ostatni możliwy przed radą pedagogiczną. ;)
  • @Katarzyna ;

    chodzi o to jaki jest ostateczny termin do którego można wyznaczyć datę egzmianu...yj. czy można zdawać w lipcu?
  • W sierpniu można zdawać poprawkowy, ale zwykłe ostatnie terminy są w czerwcu.
  • A można w styczniu czy lutym? Czy to podanie trzeba specjalne pisać? 

  • Zależy od szkoły, u nas można i w październiku i w styczniu i dowolnie
    Podziękowali 1MonikaN
  • Zależy od szkoły, my byśmy mogli już, ale wolimy w marcu, za to moi czwarto i szóstoklasista mają pierwsze egzaminy w następny piątek.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Szkoła ustala terminy egzaminów. Powinny się one odbyć przed radą pedagogiczną klasyfikacyjną, która jest  w czerwcu na koniec roku. Mogą być dowolnie wcześnie, znam przypadki, że już w październiku. Ale to nie w nauczaniu początkowym, tylko w starszych klasach, gdzie przedmiotów jest znacznie więcej i niektórzy uczniowie chcą sobie rozłożyć materiał.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Aneczka08, my w tej samej szkole, czyli styczeń realny. 

  • nauczona doświadczeniem lat ubiegłych będę się umawiać na indywidualne a nie masowe terminy egzaminów. Inny komfort zdawania zupełnie. i oszczednośc czasu.
    Podziękowali 2MonikaN Agnieszka82
  • W mojej szkole jest druga rada pedagogiczna klasyfikacyjna pod koniec sierpnia, dlatego egzaminy można spokojnie zdawać po pierwszej radzie klasyfikacyjnej, która jest w czerwcu, ale przed tą drugą w sierpniu. Czyli egzamin można zdawać np. w lipcu i wcale nie musi to być egzamin poprawkowy
  • Dzieki. U mnie to kwestia dopasowania terminu do mojego przyjazdu z ie
  • @Kobieta, termin egzaminu musisz uzgodnić ze swoją szkołą i na termin wakacyjny powinni sie zgodzić.
  • @Aniela ;

    Dzięki za rady. Właśnie wczoraj byłam o ustaliłam z dyrektorką i mam termin. 
  • edytowano styczeń 2018
    Od wrzesnia zmieniamy szczebel oraz, niestety , województwo. Gdzie po opinię: do poradni w rejonie obecnej szkoły, przyszłej, czy wg miejsca zamieszkania ? Wiem, że wstyd pytać, ale nie słuchałam uważnie, jak były dyskusje po "przymusowych zmianach"....
  • @balum generalnie wg miejsca zamieszkania. Chociaż nam Urząd Miasta powiedział, że możemy do dowolnej poradni w mieście pójść.
    Zresztą ci wg miejsca zamieszkania też mieli wątpliwości czy mogą nas przyjąć i dopiero telefon z UM te wątpliwości rozwiał. Akurat zanosilismy zaświadczenie do Prezydenta, że nasza najstarsza się uczy, bo się bał, że nie spełnia obowiązku ;) Pismo dostałam. 
    Podziękowali 1balum
  • edytowano styczeń 2018
    @Namorowa ;
    Węszą.... ;)
  • AB powiedział(a):
    Jesli dziecko jest w szkole to w rejonu szkoly
    No własnie nie mam pewności, bo w necie same informacje tylko o konieczności publicznej poradni. O adresie nie wspomina nikt.... Jesli szkoła kieruje, to na pewno do swojej rejonowej, ale w wypadku samodzielnego zgłoszenia, to nie wiem.... Jest gdzieś  jakiś urzędowy prikaz?
  • AB powiedział(a):
    Jesli dziecko jest w szkole to w rejonu szkoly
    lub innej państwowej o ile przyjmie. Są takie co przyjmują.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.