Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy z karmieniem piersią

2

Komentarz

  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja tak miałam, jak mi się kanalik przytykał.
    I co pomoglo?
  • Ja przykładałam gorący kubek z piciem który miałam po ręka .. przed i w trakcie karmienia, ściągania.. ale dobrze jeśli to kanalik go zlokalizować.. dziewczyny tu mówiły żeby odkorkować.. mi ciężko to szło. Ale z raz rzeczywiście taki mleczny korek się zrobił tylko ja go jak pryszcza wycisnęłam i mleko tryslo
  • Ale u mnie to na srodku piersi boli, brodawki sa ok.
  • Przyjrzyj się czy nie ma białego punkcika, który jakby pęcznieje jak naciskasz w jego stronę pierś. A obie piersi bolą, bo jak jedna, to może jakoś uciskasz, czy uderzona była, to też długo potrafi boleć.
  • Bola obie, ale jedna lekko, a druga strasznie mocno.
  • Mi się tak objawiała grzybica. Na skórze często nic nie było tylko ten ból/szczypanie/pieczenie okropne. 
    Sprobuj clotrimazolem na noc- tylko przed karmieniem trzeba zmyć.
    Podziękowali 3MAFJa Katarzyna mamuma
  • edytowano listopad 2018
    @annabe ale sama brodawke posmarowac, czy cala piers? Dzis na noc posmaruje, tylko musze kupic.
  • Czyli do lekarza?
  • To jeszcze jedno pytanie. 
    Nie mialam clotrimazolu, a bolalo mnie i wzielam na noc ibuprofen 200, w nocy mala nie jje, wczorajszy dzien byl lepszy, duzo mniej bolalo, wiec wczoraj na noc tez wzielam i teraz tez jest lepiej. Moze to jednak stan zapalny jakis byl? 
    Czy ibuprofen mogl tak zadzialac, jesli to grzybica? 
  • Ibuprofen nie zabija grzyba.
  • Katarzyna powiedział(a):
    Ibuprofen nie zabija grzyba.
    Ja wiem, tylko mysle czy on jedynie stlumil objaw bolowy, czy to moze jednak nie jest grzyb.
    Wiem, zawracam gitare i jecze, ale nigdy nic takiego nie mialam.
  • Ibuprofen działa przeciwbólowo przez kilka godzin. Jeśli ból minął na stałe, to raczej musiała ustąpić przyczyna. Ibuprofen, poza działaniem przeciwbólowym, działa przeciwzapalnie. Może to jednak nie grzyb, tylko jakiś stan zapalny był? Obserwowałabym rzecz.
    Podziękowali 2mamuma Katanna
  • Pierś, którą karmię strasznie mnie swędzi. Drapię do krwi i nie mogę się powstrzymać. To nie trwa cały czas raczej zdarza się kilka razy dziennie. Co to może być i jak mogę sobie pomóc?
  • Ja miewałam takie stany przy trojaczkach. Nie wiem co to było do tej pory. Na grzyba nie wyglądało choć i clotrimazolem smarowalam
  • Nie ma zadnej zmiany skórnej. Swędzi bok a nie sutek. 
  • Ja tez boki do krwi drapałam. A wtedy dopiero siedziało.. dobrze ze przy nikosiu takich problemów nie ma ani plesniawek
  • Tylko niestety na recepte.
    U mnie poki co minelo po ibuprofenie. Licze na to, ze to byly zastoje. Kilka dni nie biore i nie boli mnie.

    @Agnicha ale smarowac cala piers? Bo mnie sutki nie szczypaly, tylko tam, gdzie normalna skora. Pytam na zapas, gdyby wrocilo.
  • Dzis była impreza pożegnalna.  Upominek,  tort,  lody. 
    Pożegnanie z karmieniem.  
    Czekam co będzie w nocy...  Czeka mnie kilka tygodni marudzenia,  płaczu... 

    No i nie mam kogo młodszego karmić.  Zawsze karmilam  dwoje,  jak za chodziłam w ciążę to starsze odstawiałam,  a potem znów dwoje.  

    Minęło ponad 10 lat takiego ciągłego karmienia. 
  • Dziewczyny a jak to jest z karmieniem na żądanie, jak dziecko starsze też tak ma być? Bo mój Maciej zrobił sobie smoczka z piersi i zsie co chwila i ulewa strasznie (7 miesiecy ma,)
  • @szczurzysko, a do jakiego wieku (dzidzia ;-), nie swojego) karmiłaś najdłużej? 
  • Pierwsze - 2 i pół
    Drugie - 3 lata i 10 m-cy
    Trzecie, czwarte i piate po 3 i pol roku.

  • Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, Doooobra Kobieto! Pocieszyłaś mnie niezwykle. Mój cycoholik ani myśli się odstawiać. a zaczynam czuć presję społeczną (do tej pory miałam ją w nosie, ale jakoś wolę mieć dobre przykłady za sobą, takim tchórz :wink: ;-)).
  •  I pomyśleć ze ja za dojna krowę uchodzę w swoim otoczeniu( rok, półtora, i półtorax3)
  • Agmar powiedział(a):
    Dziewczyny a jak to jest z karmieniem na żądanie, jak dziecko starsze też tak ma być? Bo mój Maciej zrobił sobie smoczka z piersi i zsie co chwila i ulewa strasznie (7 miesiecy ma,)
    Moje dziecię przy tym również cierpialo na kolki i tyło. .. lekarka kazala nauczyć smoczka i podawac herbatę.
    Pomoglo
  • Moja smoczka nie chce, krztusi sie. Staram sie ograniczac karmienie, bo wtedy brzuch mniej boli. Ostatnio paluszkiem sie "zatyka", ale ogolnie to najbardziej nareczne z moich dzieci, bo wtedy nie krzyczy.
    Moja ma dopiero 3 msc, ale w lapki chwytac zaczyna, moze czyms uda sie ja zainteresowac.
  • @MAFja, też często słyszę, że chyba już starczy tego karmienia, a najdłużej 2 lata karmiłam.

    @szczurzysko, a same się dzieci odstawiały? Karmiłaś w dzień i w nocy?
  • @Nika76 on kolek nie ma, waga raczej prawidłowa bo już ponad 9kg, nie chce w ogóle smoczka, nie chce butelki, pluje wszelkimi kaszkami i zupkami, gryzie sobie gryzaka ale do zasypiania, albo jak się przebudza w trakcie przechodzenia z jednej fazy snu do drugiej musi być pierś, jak jest marudny odpuszcza dopiero jak pierś dostanie, efekt taki że nikt poza mną go nie uspi
  • Moja w grudniu bedzie miala 2 latka i presja coraz większa z kazdej strony.
    Nawet w przychodni od pielęgniarki usłyszałam,że nie jest wskazane tak długie karmienie,że powinnam ją odstawić.Nieważne że dziecko wlaśnie zapalenie krtani przechodzi a w czasie choroby się nie odstawia.
    Byłam zszokowana,bo raczej wszędzie czytam o zaletach  długiego karmienia piersią i takie mam sama przekonanie.
    Młoda w sumie dopiero drugi raz w swoim 2 letnim życiu choruje,pierwsza choroba była gdy miała 6 tyg potem czasem tylko katar,ktory szybko mijał.
    Ostatnio ograniczylam karmienia,szczegolnie w nocy z powodu psucia się zębów i zaraz to zapalenie krtani złapała.
  • Agmar powiedział(a):
    @Nika76 on kolek nie ma, waga raczej prawidłowa bo już ponad 9kg, nie chce w ogóle smoczka, nie chce butelki, pluje wszelkimi kaszkami i zupkami, gryzie sobie gryzaka ale do zasypiania, albo jak się przebudza w trakcie przechodzenia z jednej fazy snu do drugiej musi być pierś, jak jest marudny odpuszcza dopiero jak pierś dostanie, efekt taki że nikt poza mną go nie uspi
    Mnie zaufana lekarka powiedziała ze nie ma tak ze dziecko smoczka nie chce tylko ono po prostu nie wie po co mu sie to wtyka do buzi i się broni. Potwierdziło sie. Da się dziecko nauczyć ssać smoka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.