Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież Franciszek.

2456754

Komentarz

  • Maciek a do którego Kościoła się nawróciłeś? ;)
    Ja głoszę, że Maciek zbliża się ku ewangelicznemu przesłaniu - nie ma już w nim tego zgorzknienia (wewnętrznego piekiełka), jakie było widoczne w naszych dyskusjach przed laty.

    =)) =)) =))
  • Robi się ostro...

    image
  • edytowano czerwiec 2013
    papież Franciszek:
    "„W dziejach Kościoła były dwie kategorie chrześcijan: ci od «Panie, Panie!» oraz chrześcijanie działania – mówił Papież. – Zawsze
    istniała pokusa przeżywania naszego chrześcijaństwa poza skałą, którą
    jest Chrystus. Jedynym, który daje nam wolność mówienia do Boga «Ojcze»,
    jest Chrystus czyli skała. On jest jedynym, który podtrzymuje nas w
    trudnych chwilach. Jezus powiada: «Spadł deszcz, wezbrały potoki,
    zerwały się wichry», ale gdy jest skała, jest pewność. Gdy są słowa,
    słowa na wiatr na nic się zdadzą. Ale jest taka pokusa «chrześcijan od
    słów», by ustanowić chrześcijaństwo bez Chrystusa. To się zdarzało i
    zdarza nadal w Kościele: być chrześcijanami bez Chrystusa
    ”.
    ------------------------------------
    czyżby to była krytyka hermeneutyki zerwania SW II oraz autonomii konferencji biskupów, np. Niemiec, Austrii, itp
    czy to tylko taka figura retoryczna ?

    "oraz chrześcijanie działania" - których kreują kościoły szczególnie niemiecko-języczne, gdzie zostało praktycznie samo działanie bez chrześcijaństwa ?
  • Robi się ostro...

    image

    Zacytowałeś tylko Tomasza, a tam cała reszta ostro się po nim przejechała.




    "Zobaczcie, jak oni się miłują"


  • Po nim się przejachała? Rzucił oszczerstwem i nie odpowiedział merytorycznie....
  • Uczy się od najlepszych. MSPANC.
  • edytowano czerwiec 2013
    Nigdzie się po nim nie przejechałem. Za to Tomek był łaskaw porównać mnie do wściekłego psa, o innych epitetach nie wspominając.
  • Papież wolał pracować

    http://gosc.pl/doc/1605957.Papiez-wolal-pracowac

    Nie jestem renesansowym księciem, który słucha muzyki zamiast pracować - te słowa papieża Franciszka do jego współpracownika przytoczyły media po tym, gdy w sobotę nie przyszedł na koncert symfoniczny w Watykanie. Na papieża czekało kilka tysięcy osób.
    Jakoś tak... smutno i przykro. 
  • To nie na koncert przyszli?

    Umawiał się z nimi osobiście?
  • trywializujesz .....
  • wyobrażacie sobie, że nasz papież też mógłby kazać na siebie mówić Kiko? też hiszpańskojęzyczny jest ;)
  • > "oraz chrześcijanie działania" - których kreuje kościoły szczególnie niemiecko-języczne, gdzie zostało praktycznie samo działanie bez chrześcijaństwa ? <

    Ujęłabym to inaczej - bez widocznej katolickiej pobożności, bo w Niemczech jest dużo - jak na kraj w połowie tylko katolicki - wspólnot żywej wiary, m.in. prężnie działa Droga Neokatechumenalna.
  • wyobrażacie sobie, że nasz papież też mógłby kazać na siebie mówić Kiko? też hiszpańskojęzyczny jest ;)
    Przecież prosi, aby mówić "Franciszek" - bez żadnych tam ojcze święty i innych ekscelencji. :)
  • edytowano czerwiec 2013
    > "oraz chrześcijanie działania" - których kreuje kościoły
    szczególnie niemiecko-języczne, gdzie zostało praktycznie samo działanie
    bez chrześcijaństwa ?
    <

    Ujęłabym to inaczej - bez
    widocznej katolickiej pobożności, bo w Niemczech jest dużo - jak na kraj
    w połowie tylko katolicki - wspólnot żywej wiary, m.in. prężnie działa
    Droga Neokatechumenalna.
    ----------------------
    że co ?
  • edytowano czerwiec 2013
    wyobrażacie sobie, że nasz papież też mógłby kazać na siebie mówić Kiko? też hiszpańskojęzyczny jest ;)
    Przecież prosi, aby mówić "Franciszek" - bez żadnych tam ojcze święty i innych ekscelencji. :)
    ale jakby chciał Kiko to by jeszcze bardziej swojsko było ;)

    OK wystarczy, żeby się nie zagalopować :)
  • Włosi Francesco skracają na krótkie Fra
    więc Fra
  • > "oraz chrześcijanie działania" - których kreuje kościoły
    szczególnie niemiecko-języczne, gdzie zostało praktycznie samo działanie
    bez chrześcijaństwa ?
    <

    Ujęłabym to inaczej - bez
    widocznej katolickiej pobożności, bo w Niemczech jest dużo - jak na kraj
    w połowie tylko katolicki - wspólnot żywej wiary, m.in. prężnie działa
    Droga Neokatechumenalna.
    ----------------------
    że co ?
    Ano, że w Niemczech może jest mniej katolików w świątyniach, ba nawet w Kościele, ale ci co pozostali i przychodzący nowi są już zewangelizowani i można ich nazwać katolikami/chrześcijanami.
    Jezus przecież nie obiecał, iż chrześcijaństwo stanie się masowe, że Kościół będzie mocny strukturalnie - wręcz przeciwnie.
  • Włosi Francesco skracają na krótkie Fra
    więc Fra
    Myślę, że gdybym rozmawiała z nim po włosku i użyła zwrotu "Fra", to by się nie obraził.
    Ale gdybym zwróciła się do niego "ojcze święty", a do tego walnęła przed nim na kolana - czułby się jednak głupio.
  • edytowano czerwiec 2013
    Ano, że w Niemczech może jest mniej katolików w świątyniach, ba nawet w
    Kościele, ale ci co pozostali i przychodzący nowi są już zewangelizowani
    i można ich nazwać katolikami/chrześcijanami.
    Jezus przecież nie obiecał, iż chrześcijaństwo stanie się masowe, że Kościół będzie mocny strukturalnie - wręcz przeciwnie.
    --------------------------------
    ale też nie chciał aby zniekształcać jego naukę i zniechęcać istniejących katolików do jego Koscioła
  • > ale też nie chciał aby zniekształcać jego naukę i zniechęcać istniejących katolików do jego Kościoła <

    Dokładnie - lecz nikt chyba bardziej nie zniechęca, jak ci. których określam "tradycjopaci".
  • Nie wiem, po różnorakich doświadczeniach typu DK, Neo i inne stwierdzam, że katolicy obediencji tradycyjnej najbardziej mnie zachęcili w przeciwieństwie do reszty.
  • Nie wiem, po różnorakich doświadczeniach typu DK, Neo i inne stwierdzam, że katolicy obediencji tradycyjnej najbardziej mnie zachęcili w przeciwieństwie do reszty.
    Powód jest prosty - Ty w wymienionych formacjach obcowałeś tylko z ludźmi, nie nawiązałeś osobistej relacji z Panem.
    Może za mało było Łaski, a może zamknąłeś drzwi od środka i Jezus daremnie kołacze.

  • Klarcia: rozczaruję cię: Z Chrystusem obcuje za każdym razem gdy przystępuję do Komunii Św. Już bardziej nie można.
  • chwila - są jeszcze mistycy
  • Już pisałem, że mi mistyka kojarzy się albo z adoracją Najśw. Sakramentu albo z mszą św tzw "cichą" z rana
  • Klarcia: rozczaruję cię: Z Chrystusem obcuje za każdym razem gdy przystępuję do Komunii Św. Już bardziej nie można.
    Ja bardzo przepraszam, ale z tego co nam serwujesz, wygląda na to, iż Twoje obcowanie z Chrystusem jest ograniczone jedynie do terenu świątyni. :(
  • Klarcia, idź poczytaj coś mądrego.
  • Już pisałem, że mi mistyka kojarzy się albo z adoracją Najśw. Sakramentu albo z mszą św tzw "cichą" z rana
    mistykiem to Ty nie jesteś
  • DOEtata: tak, św Jan od Krzyża stoi na półce ciągle nie ruszony
  • znajdź sobie lżejszego mistyka na początek :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.