Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Być w ciąży" czyli rozmowy luźniejsze ;)

2456

Komentarz

  • @Katarzyno, czemu nie można? Mnie w obu ciążach, dzięki Bogu, udało się bóle głowy bez przeciwbólowych przetrwać, ale teraz jako mama karmiąca czasem wezmę. u mnie ból głowy często wygląda tak, że leżę i nie jestem w stanie absolutnie niczym się zająć. Pamiętam, jak z J. w CZD byliśmy, pielęgniarki mówiły, że paracetamol spokojnie przy karmieniu można, w ciaży również. Po cięciu też pamiętam, że paracetamol właśnie dawali.
  • @Aniuszka - teoria, że paracetamol w ciąży bezpieczny, jest nadal obowiązującą w świecie medycznym. Jednakowoż podważają ją nieco dość świeże badania skandynawskie (wybacz, że nie zalinkuję, ale nie bardzo mi się chce szukać teraz, gdyby Ci bardzo zależało, to poszperam), według których synowie matek, które przyjmowały w ciąży paracetamol istotnie częściej miewają problemy z płodnością. Stąd moja sugestia - jeśli nie ma takiej konieczności, lepiej z tego apapu zrezygnować. Podobnie, jak z wszelkich innych medykamentów.
  • to ja sobie pogadam, że zdycham ogólnie. Brzuch wielki, do porodu dwa miesiące, pachwiny bolą, w nocy się ułożyć nie mogę. Ech...
    ale przynajmniej zgagi nie mam :D
  • @chabrowa - okrutna kobieto! Napiszę Ci, że nie każda kobieta, nie w każdej ciąży, miewa zgagi :-P
  • @Katarzyna

    potwór ze mnie wyłazi jak mąż dłużej daleko...przy Nim jakoś łagodnieję :P
  • Aa krótko/długo wsio rawno - byle blisko ...
    :-S
  • Ciekawe... Mnie brak męża mobilizował. Jak pracował z dala od domu, to byłam ogarnięta, jak nigdy przedtem i nigdy potem... Tylko czemu to moje ogarnięcie miałoby być we mnie najskrytsze? Niechby na wierzch wylazło i się nie skrywało!
  • @Katarzyna - mam podobnie w mniejszej skali (bo mój mąż nie pracuje daleko) - wystarczy, że ma np. urlop i już mi się jakoś plan dnia rozjeżdża...
  • @chabrowa, spoko, sama się dziwię, że JESZCZE nie mam ;) ale ta ciąża jakaś taka egzotyczna.
  • Ale we mnie jak najbardziej też wyzwala działanie i zorganizowanie...

    Jeśli ten "brak" jest nieczęsty i dość jasno ograniczony czasowo.
    W przeciwnym razie - lipa.
  • ale ta ciąża jakaś taka egzotyczna.
    -------
    Moze jakis murzyn, albo skosnooki z tego wyjdzie?
  • co to znaczy ciapaty?
  • noooo jeszcze murzyna nam na składzie brakuje. już wystarczy, że chłop, dla mnie dzika egzotyka
  • @Predikata faceci są dosyć prości w obsłudze 

    muszą być wyspani, najedzeni i przebrani ( w sensie nie mieć mokro ;) 



    i wtedy są szczęsliwi :)
  • I wybiegac sie lubia.

    Nawet znam taki przypadek, ze kupa w pielusze nie przeszkadza.
  • No mojemu kupa notorycznie nie przeszkadza, strasznie przeszkadza mu za to w pierwszej kolejności głód a potem niewyspanie
    ;)
  • Mój o delikatnym tyłku. Skórka nocą nie może być podrażniana przez mocz z pieluszki. Bo drze paaaaszczę.
    Jednakowoż rano, wielka śmierdząca kupa w pieluszce nie jest przeszkodą, żeby skakać matce tyłkiem po twarzy.... I jakoś skóra twardnieje.

    Taaa, chłopy mają trzy potrzeby: sen, cycek i sucha pielucha.
    A jak ryczą bo mają ochotę, zawsze zrobią przerwę w darciu paszczy jak jedzie np. betoniarka czy inna śmieciarka.
    Jednotorowi.
    Nie to, co zawiłe emocjonalne problemy dziewcząt związane np. z tym, że kotek na bluzeczce jakoś znika jak się założy na niego bluzę z konikami i naprawdę nie da się ich widzieć obydwu na raz, co jest przyczyną leżenia na podłodze i spazmatycznego łkania, z którego oczywiście wynika konieczność zmiany majtek na te w motylki, które akurat są w praniu, a żadne inne nie zaspokajają potrzeby estetyki u prawie trzy latki. A poza tym to ona płacze, gdyż jej rowerek nie jest żółty.
  • Przy czym te problemy małych kobietek nie znikają tylko ewoluują wraz z wiekiem :)
  • Po cc to i morfine daja...;) mozna paracetamol

    Dokładnie, ale to nie jest obojętne bo przechodzi z mlekiem do brzuszka noworodka i kto wie czy nie dokłada się do pogorszenia żółtaczki.
  • @Haku usmialam sie :))
    No choćby jedna taka by mi sie przydała!

    @Predi ale upały mijają i bedzie przyjemna jesień, szybko zleca te 2 mce.
    Mi ta ciąża leci najszybciej ze wszystkich i bardzo mnie to cieszy :)
  • Mam PILNE pytanie o ruchy dziecka i ich odczuwanie pzrez matkę. Jestem w 19 tygodniu (czwarta ciąża) - we wszystkich popzrednich dosyć wcześnie odczuwałam ruchy, a teraz nic. Raz tylko, gdy leżałam na boku je czułam. Od kiedy NAJPÓŹNIEJ powinno się je czuć reguralnie? Może ja taka sflaczałą jestem, że ich nie czuję, nie wiem. Denerwuję się.
  • Kurde,wzięłam ten apap wczoraj, bo po spacerze dalej bolało . Pocieszam się, że to był mój pierwszy w tej ciąży. NAstępnym razem będę miała na uwadze co napisałaś Katarzyna.
    A dziś mnie brzuch muli i dół pleców i jest mi tak zamulaście, ach ta ciąża...
  • @MagdaCh nie wiem,co mówią statystyki,ale ja w drugiej ciąży regularnie czułam dopiero koło 22 tc i też trochę dygałam, a teraz w 14 tc dla odmiany.
    A w ogóle to gratulacje!
    Co się tak tajniaczysz?
  • @MagdaCh ja w pierwszej ciąży czułam ruchy już w 17-18 tygodniu, a teraz poczułam może ze dwa razy, a jestem w 22 tyg. I też panikowałam, ale wczoraj na usg wszystko wyszło ok. Chyba leniwe dziecko mi się trafiło, bo na usg odwróciło się tyłkiem i ani myślało ruszyć.
  • @MagdaCh - wg mojej wiedzy nawet do 21 tc można nie czuć regularnych ruchów.
    Im ktoś szczuplejszy, tym szybciej. F. czułam około 21tc, a H. ok 20tc.

    Ponoć najlepiej się położyć wieczorem po zjedzeniu czegoś słodkiego (czekolady) - wówczas dzidz się powinien obudzić i być żywy
  • edytowano sierpień 2014
    @MagdaCh

    gratulacje! :)

    Do pyt. medycznych może tu napisz - szybciej może odpowiedź będzie -http://wielodzietni.org/discussion/11296/jeszcze-nowsze-dolegliwości-ciazowe-#Item_7929

    edit: jednak nasze dziewczyny niezawodne są i tu  ;P
  • Też w ostatniej ciąży późno ruchy czułam i generalnie słabo, i takie dziecko się urodziło bez tendencji kaskaderskich jak poprzednie.
  • @Haku umarlam!
    @MagdaCh tajniaczko Ty :-)
    gratulacje :-)
    sa rozne dziecie - ja mialam takich co to kopali 14tx i yakich co kppali w 22-23 bo sie yak skrywali  a teraz ruchy czuje od 14 tc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.