Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Być w ciąży" czyli rozmowy luźniejsze ;)

1356

Komentarz

  • Bardzo dziękuję za dobre słowo :)

    Tak się tajniaczę, bo nie mogę wyjść ze zdziwienia ciągle jeszcze - może dlatego dziecię tak cicho siedzi. W zeszłym roku w maju rodziłam i brzuch nie doszedł jeszcze do formy i na ten karb składam w takim razie, że nie odczuwam tych ruchów, a bieganie na usg co tydzień nie jest dobrym rozwiązaniem.

  • edytowano sierpień 2014
    @MagdaCh ja jestem bardzo szczupła a ruchy dzieci w każdej z 3 ciąż czułam dopiero po 20tc. Teraz w 4 tez sie nie nastawiam na cos wczesniej, obecnie 16tc.
    Ale będziesz miała polowkowe za tydzien czy dwa prawda? To sie wyjaśni ze wszystko jest ok. Do 22tc chyba bym sie nie martwiła.

    Jesli zle pisze to niech mnie ktoś poprawi?



    GRATULACJE :)
  • edytowano sierpień 2014
    @annabe - dobrze piszesz.
    @MagdaCh - gratulacje!
  • Przeskakuję do dolegliwości,żeby tu nie zaśmiecać i Ciebie @Katarzyna będę moleścić...
  • edytowano sierpień 2014
    @MagdaCh @nnanbe rodziłyśmy w zeszłym roku w podobnych terminach i Wy już w ciąży! Gratuluję i zazdroszczę! Trzeci maluch otworzył nas bardzo na rodzicielstwo ale lekarze odradzają ciążę z powodu atonii macicy.
  • Ja jesienią skończę 41 lat. Szczerze mówiąc w ogóle nie planowałam kolejnej ciąży. Nawet nie robiłam testów, a zorientowałam się czekając na syna po jego zajęciach - co tydzień siedziałam na takiej niskiej kanapie w poczekalni, no i pewnego dnia poczułam, że się coś nie mieszczę w tym zgięciu :)
  • edytowano sierpień 2014
    Najlepsza zaś byla moja mama - kiedyś o niej pisałam - jest dzieckiem doświadczonym pzrez pogrom Polaków pzrez Ukraińców, cudem przeżyła, była trzecim dzieckiem. Ponieważ wojna szalała na dobre jej dziadek - jak zapamiętano - gdy dowiedział się o ciąży swojej córki (mojej babci) osobiście przyjechał ze Lwowa tylko po to, aby zrobić awanturę, że  jest nieodpowiedzialna. Moja mama generalnie ma złote serce, jest bardzo dobra i pomocna - ale w sytuacjach stresowych się "zwiesza", wysiada zupełnie dopóki się nie uspokoi. Gdy się zorientowała, że kolejne w drodze pzrez zęby powiedziała "łatwiej urodzić niż wychować" - i tu się historia kołem toczy :)
    Teraz mama oczywiście jak miód - dokarmia mnie, troszczy się.
  • edytowano sierpień 2014
    @MagdaCh gratulacje, ja w czwartej ciąży tak późno czułam ruchy okazało się że to dlatego, że lozysko na przedniej ścianie , edit ściany mi się pomyliły
  • Moja babcia, obecnie 90 letnia która urodziła sześcioro dzieci, opowiadała o poczęciu swojego jedynego syna. Karmiła piersią i zaszła w ciąże nie mając ani jednej miesiączki. Zorientowała się w kościele na pasterce że ktoś rusza się jej w brzuchu.
  • @MagdaCh młoda kobieta jesteś, moze to nie jest jeszcze ostatnia Twoja ciąża ;) :P

    Czwórka czy trojka to juz nie jest wielka różnica.. No moze taka ze do zwykłego samochodu sie juz nie zmiescicie :)
    A w wychowaniu Bog pomoże :)
  • Gratulacje Magda :)
  • fajny wątas
    mój brzuch osiągnął rozmiar przedporodowego z poprzednich ciąż
    nie mogę się schylać, męczę się wszystkim, a najgorsze że nie mogę za bardzo nosić najmłodszej a kobieta już ciężka
    nie wiem co będzie dalej (jeszcze 11 tygodni)
  • @MagdaCh gratulacje!!!
    mi tez już brzuszek ciąży,ale jeszcze ze dwa tygodnie :)
  • @mama83 łączę się w bólu. Ja w prawdzie początek 5 miesiąca ale wyglądam jak w 7-8 i mieszczę się w kilka ubrań raptem. Dobiłam już prawie do metra w obwodzie.... nie wiem co będzie dalej, w tym tępie ;) a nie mam bliźniaków, tylko rozstęp mięśni... Masakra jakaś ;)
  • oj tam ja w 6 mam brzuch jak w 9, nie przejmujcie się
  • Taka podkładka na sedes, to jak papier toaletowy, tylko ładnie wycieta dziura i się ładnie układa, tak?

    Bo papier też można tak zawinąć i nie trzeba wtedy podkładek kupować. ..

    Uświadomcie mnie, jak jest inaczej :)
  • a ja dopiero trzeci miesiąc, a tłuszczyku przybywa. Chudsza przez najbliższe 6 miesięcy nie będę, trudno.

    Gorzej, że mi już ten cudowny sok z pietruszką zbrzydł, bo na początku dużo piłam i mi się pietruszka przejadła :(

    Do tego raz sobie zrobiłam omlet ze szpinakiem, a szpinak okazał się obrzydliwy - jakoś tak ziemią śmierdział i nie dałam rady i teraz już wszystko to co zdrowe zbrzydło :( A tu o żelazo trzeba dbać! Ale jak dbać o żelazo, jak potem się rzygać chce :-S

    ... reszta narzekania będzie potem
  • MagdaCh, gratulacje!
  • Magda! Ja również gratuluję!
  • MagdaCh, gratulacje!
  • edytowano sierpień 2014
    MagdaCh gratulacje!



    @Marcelina wpadłam zobaczyć co TY robisz w ciążowym watku :-B :-?
  • I ja przyłączam się do gratulacji!
  • @palusia, Floradix polecam.tak mi wyśrubował morfologię,że jakby nie wielki brzuch to nikt by nie uwierzył,że to baby w ciąży.a nawet nie piłam codziennie tylko jak mi się przypomniało.
  • Gratulacje!!!
  • @MagdaCh wielkie gratulacje!
  • Magda Ch gratuluję !
  • @Predikata ja własnie dostałam mc temu m.in floradix do picia, morfo w 1 trymestrze miałam jakbym była w 3. Pije codziennie, miałam po mcu zrobic morfo kontrolnie czy cos sie podniosło, miód na moje uszy jak piszesz ze tak Ci pomógł! Czuje sie dużo lepiej wiec moze i moje wyniki bedą lepsze..
  • A co to jest ten floradix?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.