Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Być w ciąży" czyli rozmowy luźniejsze ;)

1246

Komentarz

  • Magda, super, gratulacje! na kiedy tp?
  • Magda to syrop na bazie naturalnych składników zawierający spora dawkę żelaza i wit z grupy B.
    Wyciągi m.in z pokrzywy, marchwi, Alg, cz.porzeczka, jezyny buraki szpinaku i jeszcze innych.
    Żelazo w płynnej formule. Duza butla. Tani nie jest ale jak Predi mówi ze skuteczny.. Ja sprawdzę wyniki w poniedziałek dopiero to sie wypowiem :)
  • @annabe,mam nadzieję,że u Ciebie też dobrze zadziała.ja wypiłam dwie flachy przez 32 tygodnie,ale jak wspominałam nie byłam zbyt regularna i stąd też wydajność.niestety cena niefajna.trzeciej flachy już chyba nie kupię.
  • edytowano sierpień 2014
    Poślę męża po pracy po ten floradix w takim razie - skoro taki drogi
    A tak w ogóle to miałąm tylko jedno usg - potwierdzające ciążę - które na starym żęchu (bo widywałam lepsze aparaty) zrobił mi małżonek. Potem się obraziłam na lekarza, bo ciąża prowadzona w ramach NFZ, a on mnie wysłał - uwaga - do Dębski-Clinic na potwornie drogie prywatne usg - jako warunek, że mogę u niego w ramach nfztu dalej prowadzić ciążę. Ten prof. Dębski to normalnie akwizytowów zatrudnia, a nie doktorów do tych swoich aborcji etc.

    Jeszcze raz dziękuję za wyrazy radości, wsparcia i gratulacje. Lepiej mnie tu traktujecie jak w domu :D
  • @mader
    Zebyś to słyszała z ust mojej 90 letniej babci.... Jak ona to pieknie opowiedziała. I zakończyła: "No i był Edek..."
  • edytowano sierpień 2014
    Predi ja przez ost 4 tyg wypiłam juz pół. Oby pomogło. Jeszcze chelafer biorę dodatkowo.

    Magda jest kilka tych syropow. Niech Maz zaznaczy ze chodzi o to z żelazem, na anemię.

    Magda chyba bym temu lekarzowi dogadała. Bezczelny.
  • @MagdaCh,gratulacje,super!!! :-*
    ( A mi to już jakiś czas temu podpadłaś ;-) ).
  • edytowano sierpień 2014
    Super MagdaCh-   ja tez sie cieszę i gratuluję!
     Co do ruchów, to już dziewczyny Cię uspokoiły.
    Ja w czwartej ciazy poczułam najpóźniej.
    Też po 2o t.c.
    Za to zadne tam motylki...tylko od razu kopa dostałam od mojej panienki:)
    Chyba to zalezy  czy na przedniej scianie macicy dziecko czy na tylnej.

    W jakim wieku masz pozostałe dzieci?
  • edytowano sierpień 2014
    Dzieci to mam: 14/10/1rok z kawałeczkiem. Nawet nie zdążyłam osprzętow wydać po ostatnim. Ale bez najstarszej córki, to bym nic nie zdziałała, bardzo pomocna.

    Lekarzowi dogadałam, kierownikowi tej placówki medycznej również. Pochodzę z rodziny od 3 pokoleń lekarskiej (prababcia byla) i powołałąm się na autorytet tych wszystkich przodków, którzy nawet medale za swoją wojenną i powojenną działalność dostawali - że w życiu w domu takich rodzajów akwizycji nie widziałąm, a do Dębski-Clinik wyraźnie zaznaczyłam, że z przyczyn ideologiczno-finansowych się nie wybieram. lekarz byl młotem, stwierdził, że prawo obowiązujące w danym momencie w kraju  jest najważniejsze - nie żadne religijne czy inne; zaproponowałam mu, aby sobie poczytał, jak to było za komuny - w sumie szkoda, że na staż nie wysyłają do Korei tych ginekologów-legalistów. Ponieważ będę planowo rodzić w Bielańskim, to jak spotkam prof. Dębskiego powiem mu o incydencie wymuszania - bo to było naprawdę wymuszenie. Po mojej odmowie pzrestał mnie badać na kolejnych wizytach.
  • Obejrzałam sobie stronę tego Dębski Clinik - nawet joga regeneracyjna dla ciężarnych jest...
    Mieszczą się 500 m ode mnie, i Dębski zatrudnia tam chyba pół personelu ze szpitala Bielańskiego. ..
  • Tylko najlepsze jest to, że w Bielańskim nie zająkną się z tym mobbingiem, a jak pójdą do innych placówek medycznych to wielkie gwiazdy akwizycji - przynajmniej ten gościu, co ja na niego natrafiłam - dr A. Sie..nt
  • @MagdaCh po drodze do Bielańskiego masz fajny dom narodzin w Łomiankach :)
  • Nawet nie wiedziałam.

    Ale ja ostatnio bardzo dobrze wspominam Bielański - doskonałą opieka nad noworodkami, w ogóle sympatycznie tam było.
  • @MagdaCh, sugeruję zgłosić do funduszu. Skoro nie ma właściwego sprzętu, znaczy nie powinien mieć kontraktu. Nie mówiąc o sugerowaniu prywatnego ośrodka. Mówię serio, takich należy rugować bez pardonu,dla dobra innych pacjentek.
  • koleżankę 2 miesiące temu wraz z nowonarodzonym synkiem poczęstowali bakterią coli w Bielańskim
  • Martyno,
    ale tam jest doskonały sprzęt. W 6 tygodniu było widoczne bijące serduszko.
    Tylko oni na tym sprzęcie robią usg podczas wizyt, ale za 3 usg - te najważniejsze - każą słono płacić prywatnie twierdząc, że na tym sprzęcie nie dadzą rady. W pzreciwnym wypadku lekarz obsługuje per nogam - dosłownie. I tych usg na wizytach też nie robi. 
    Jestem jeszcze w trakcie rozmów z kierownikiem, rozważam tę skargę.

  • Zakażenia bakteryjne są okropne - ale w każdej placówce mogą się zdarzyć.
  • @MagdaCh chciałam napisać dokładnie to co Martyna, to jest koszmar jakiś żeby uzależniać opiekę od prywatnie zrobionego usg... ta przychodnia nie powinna mieć kontraktu z NFZtem...
  • edytowano sierpień 2014
    Dodam, że dr A. który kieruje do Dębski-Clinik jest monopolistą w tej placówce podmiejskiej, mają jeszcze drugiego ginekologa, ktory jest murzynem.
  • Araba miałam na początku poprzedniej. Miałam dużą infekcję, wszystko mnie tam swędziało (bo mi się pływania w basenie zachciało) - a on stwierdził, że należy pzreczekać. Wówczas trafiłam do przychodni w Bielańskim. Nie dało się tego przeczekać. Ale badał sprawnie.
    Teraz też udało mi się wrocić do Bielańskiego. Mój mąż postawił veto na murzyna.
  • Jakiego my mamy mulata-szczekowca, no w amerykańskim serialu o lekarzach mógłby grać. Mam wrażenie,że znając ginekologiczną średnią w tym kraju, alternatywy prezentują się obiecująco. (mój obecny całkiem ok facet)
  • Poprzednią ciążę Helenkową rozwiazywał przez cięcie nigeryjski lekarz ze stanów, ciemny jak smoła, i że spaloną glową (stopione miejsca, brak włosów, wielkie blizny) . Pomimo tego wyglądu , przez charakter i humor przypominał mi mojego stryja. Ha, jeszcze Presley się zwał. Od razu dostał ode mnie ksywke Elwis Pietruszka :) Jako jedyny nie pytał o przyokazyjny zabieg sterylizacji, a przed cc się przeżegnał. Cerowal mnie ponad godzinę, i zacerował ślicznie! Teraz też bym chciała trafić na jego ręce. Daj Boże!
  • jutro jadę do położnej opracować cwany plan porodowy ;) normalnie aż się wierzyć nie chce, że to już końcówka.
    i ciągle mi się jednak nie chce rodzić.
  • @Predikata
    a na czym polega ten dom narodzin w Łomiankach? czy jest tam też lekarz? A jak opieka nad dzieckiem po?
  • @MagdaCh tu masz o domu narodzin. Ogólnie idea jest taka, żeby spylać do domu jak najszybciej się da więc nie wiem, czy by Cię ta opcja satysfakcjonowała. Jest jeszcze dom narodzin na Żelaznej, w ramach nfz można tam rodzić.
    Wróciłam od położnej, dzieć siedzi na dupsku. Teraz trzeba jakoś go zachęcić do przybrania jedynie słusznej pozycji.
  • Dziękuję!

  • o żesz Predi. A dziecko jeszcze w samej końcówce się może odwrócić?
    Ja stanowczo stwierdzam, będąc w trzeciej ciąży,że ten stan mi " nie leży". No jak słyszę,że drugi trymestr to już tak cudownie,kop energii i góry można przenosić, a już na pewno chce się jeździć na wycieczki, i inne wypady,to ja nie wiem skąd ja się urwałam......
  • @agnieszkamama u mnie 33 tc więc jeszcze sporo czasu jest teoretycznie,zwłaszcza,że ciąża trzecia.jakby co to będę próbować obrotu zewnętrznego w odpowienim czasie.no a jakby nie wyszło to się spróbuje pośladkowo urodzić.tyle,że pośladkowo to w domu się nie da więc liczę,że człowiek się zachowa jak trzeba.
  • ok, nie wiem dlaczego,myślałam,że Ty już finisz prawie.
  • oj, bo dla mnie to już dłuuuugi finisz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.