Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Noclegi godne polecenia

edytowano czerwiec 2013 w Pomagajmy sobie
Nie odnalazłam podobnego wątku, więc zakładam nowy, w którym mam nadzieję, moglibyśmy polecać sobie sprawdzone miejsca noclegowe.
Na początek  - może ktoś polecić coś sprawdzonego - w górach świętokrzyskich oraz w Szczawnicy.
«1

Komentarz

  • góry św.

    pytlowka.pl

    super miejsce, byłem dopiero co
  • Zapraszam do nas, do TRUSKAWKOWA! Zmieścicie sie razem ze znajomymi :) W góry Świętokrzyskie jest kawałek drogi, ale nasze okolice też są warte odwiedzenia :)

    http://www.nocowanie.pl/noclegi/kazimierz_dolny/agroturystyka/110806/photos,110806.html



  • To ja sie tutaj podepne - bylismy w Truskawkowie na poczatku sierpnia - naprawde - bardzo, bardzo godne polecenia. Domki bardzo wygodne, szczególnie dla wielodzietnych lub np. dla dwóch rodzin w przypadku tego wiekszego. U nas w mniejszym wszyscy mieli swoje łozka (jest nas siedmioro), w tym trzy byly podwójne - co naprawde nie jest standardem w roznych domkach, lacznie z najmniejsza Marianna, która z checia spala w łózeczku szczebelkowy. 
    Co jest jednak szczególne w Truskawkowie to wlasnie ...... truskawki! O tej porze roku zajadalismy sie swiezymi truskawkami, pachnacymi, prosto z pola. 
    Poza tym gospodarze sa super :)
    Mili, uczynni, bardzo pomocni :)
    Inna sprawa, to co robic, jesli samo odpoczywanie w ogródku , na placu zabaw itp. nie wystarcza? Są do dyspozycji rowery, ale dla zmotoryzowanych jest cala lista okolicznych miejsc godnych zwiedzenia - nam przez tydzien nie udalo sie wszystkiego "zaliczyc" - jest oczywiscie Kazimierz i Janowiec (+ atrakcja przeprawy promem samochodowym), jest osmiornica Rogowska - wąwozy, kolejka waskotorowa (uwaga - czynna tylko w niedziele, wiec nam przepadla, bo sie nie zorientowalismy w dobrym momencie), niedaleko Bałtów i park dinozaurów, Krzemionki - czyli kopalnia i troche dalej Ćmielów, a bardzo blisko grodziska z VII-X wieku. Mozna podjechac tez do Puław lub Lublina, jak ktos bardzo chce :))
  • W Krynicy Zdrój polecam apartamenty Adam 2 pokojowe  mieszkanie  z łazienka i kuchnią w domu jednorodzinnym w cenie 100 zl za dobe w sezonie, na podwórku duza trampolina, basen, zjezdzalnia, bylismy w lipcu, wrócilismy zadowoleni.
  • Ela99 dobra cena,. na zdjeciach też wspaniale wygląda - pralka, zmywarka. wow
  • ja nieodmiennie polecam http://www.udoroty.wkarpaczu.pl/809,start.html, byliśmy w tym roku drugi  raz i nadal zachwyceni: piękna okolica, cisza  spokój, baza wypadowa do zwiedzania Karkonoszy, boisko do siatkówki/badmintona, widok na Śnieżkę, gospodarze przemili, plus- przepraszam za ten komentarz, ale z mojego doświadczenia to nie jest oczywiste - nie mają problemu z dzieckiem niepełnosprawnym. Polecam!
  • Tak cena bardzo dobra, własnie super z ta pralka nie trzeba zawozic brudnych rzeczy do domu, na wyposażeniu tez żelazko, toster, wszysko nowe. Jedynym mankamentem jest odległośc od centrum ok 5 km, nam to nie przeszkadzało.
  • A okolice Suwałki/Augustów - ktoś coś poleca?
  • Jakby ktoś potrzebował przenocować w okolicach Warszawy, to można u mnie :-D
  • edytowano sierpień 2013
    @Katarzyna - Twój dom to mi się kiedyś śnił. Była w nim masa wielodzietnych, tylko Ciebie nie było... - gdzieś wyjechałaś, ciekawe dlaczego ;)
  • No, właśnie niedługo wyjeżdżam, więc gdyby ktoś chciał sobie niekrępująco pomieszkać pod Warszawą, to polecam moją kwaterę. Duża rodzina się pomieści. Wszystko, co do życia potrzebne jest na miejscu, sklep blisko, spokojni sąsiedzi i na miejscu osoba, która ogarnia inwentarz i wieczorami, za drobną opłatą, może za nianię robić.
    To jak, jest ktoś chętny?

  • @Bambidu - a kiedy jedziesz - bo my 15go:-))
    w samym Agustowie, polecam naszych znajomych z DK. Wprawdzie domu na własne oczy nie widziałam za to gospodarze wielodzietni (4ka) i Bogobojni
    http://www.eholiday.pl/noclegi-pj1054.html

    za to w okolicahc Puńska/Szypliszek mogę polecić Kompocie nad jeziorem Ogórki
    :))
    cały duży dom za 140 zl, byliśmy 6 lat temu w podróży poślubnej, może to nie są jakieś luksusy ale duży dom z terenem, kominek, nawet sauna jest

    http://www.szoltany.suwalszczyzna.com.pl/oferta_k.php

  • @Aneczka zobaczymy jak się uda. Ale Wy będziecie w jednym z tych miejsc?

    Idę zwiedzać. Jak coś będę wiedzieć konkretnie to się odezwę w kwestii spotkania.

    Oczywiście inne propozycje miejsc nadal mile widziane. 

  • my będziemy w Gibach stacjonarnie ale przemieszczamy się też do Suwałk, Augustowa itp. Ja tam jeżdżę co roku od dziecka, jakbyś miała pytania w kwestii zwiedzania mogę co nieco poradzić
  • Na przyszłość... poszukuje spokojnego miejsca, pod namiot z dziećmi z bezpośrednim dostępem do wody co by połowić sobie w międzyczasie :-)
  • my będziemy w Gibach stacjonarnie ale przemieszczamy się też do Suwałk, Augustowa itp. Ja tam jeżdżę co roku od dziecka, jakbyś miała pytania w kwestii zwiedzania mogę co nieco poradzić
    Dzięki. Wieki temu w każde niemal wakacje wędrowałam lub kajakowałam po Suwalszczyźnie, a teraz nawet nie bardzo pamiętam co by tam należało dzieciom pokazać.
  • Wigry, Studzienniczna, Kanał augustowski (śluza Paniewo!) Pałac Paca w Dowspudzie, Rezerwat Tobolinka bardzo polecam (można zobaczyć na żywo rosiczki), Smolniki (kręcili tam Pana Tadeusza), Góry Sudawskie... to tak co mi od razu przyszło do głowy na szybko
  • @Aneczka, w tym Kompociu (?) to jak jest jeśli chodzi o rozkład pokoi/ miejsc do spania? Bo zdjęcia wszystkie z jednego pokoju kominkowego chyba są...
  • bo te zdjęcia są z dołu... a na górze o ile pamiętam są 3 pokoje + łazienka (choć była nieczynna jak my byliśmy więc warto dopytać.
    Na dole też duża kuchnia ze stołem i jadalnia przechodząca w pokój z kominkiem.
    Zadaszone miejsce na grill od strony jeziora i zejście do jeziora za domem
    Nie wiem czy za rok nie będziemy celować w to miejsce:-)

    aha, ja 6 lat temu stargowałam do 100 zł ale to były 2 os na 2 tygodnie i trochę faceta ujęłam znajomością suwalszczyzny.;-)
  • edytowano sierpień 2013
    @Aneczka08, ta łazienka mnie zaniepokoiła, ale przez 6 lat może zdążyli udrożnić... ;)
  • @Bambidu ale łazienka na dole była sprawna jak najbardziej. Po prostu jakbyś rozmawiała to dopytaj i już
  • @manna - to zapraszam albo zaraz już albo we wrześniu :-D
  • @Bambidu ale łazienka na dole była sprawna jak najbardziej. Po prostu jakbyś rozmawiała to dopytaj i już
    A to spoko. Bardzo nam to miejsce pasuje podkażdym względem, tylko czy cudem wolne będzie?
    Napisałam maila parę godzin temu, ale odp. brak.
    Zaraz spróbuję zadzwonić.


    Bo w samym Augustowie to nie bardzo, mimo zachęcających danych o gospodarzach.
  • Nie moge sie do wlasciciela dobic: na maila nie odpowiada, telefon jeden nie istnieje ( tak przynajmniej twierdzi IVONA słuchawce),  drugi nr "abonent jest nieosiągalny".
    Jak wy sie komunikowaliście????
  • @manna - to zapraszam albo zaraz już albo we wrześniu :-D
    A można dzwonić do Ciebie na tym "wyjechaniu" ? Co za pomysł tak wyjeżdżać w okolicach mojego porodu.

    Powariowali wszyscy, wakacjować trzeba się było w lipcu, a nie w sierpniu.


    Ale i tak miłego wypoczynku, co bym na złośliwą zołzę nie wyszła. 

  • Na przyszłość... poszukuje spokojnego miejsca, pod namiot z dziećmi z bezpośrednim dostępem do wody co by połowić sobie w międzyczasie :-)



    Może być domek zamiast namiotów? 

    Domek 3 pokojowy, na dole dwa podwójne łózka, na górze dwa pokoje po dwa łóżka, łacznie 8 osób na tych łózkach może spać. 

    Domek przeznaczony dla 6 osób, ale można więcej. Z kuchnią i łazienką oczywiście, w lesie, do jeziora 5 minut,albo minuta, zalezy który domek. Cena za nocleg 160 zł + za każdą dodatkową osobę powyżej 6 osób, 5 zł za nocleg (bardzo aktrakcyjna oferta).

    Połazić można po lesie, połowić, wypożyczyć łodkę, kajak, motorówkę. 

    Na miejscu sklep, i chyba ze dwie knajpki.

    Okolice Poznania (60 km do Poznania), kilka km do Gniezna. 

    Polecam :) Jankowo Dolne się zwie :)

  • Nie moge sie do wlasciciela dobic: na maila nie odpowiada, telefon jeden nie istnieje ( tak przynajmniej twierdzi IVONA słuchawce),  drugi nr "abonent jest nieosiągalny".
    Jak wy sie komunikowaliście????
    to zaiste ciekawe... my sie kontaktowaliśmy telefonicznie na podane tel, ale to było 6 lat temu. Pogrzebałam w sieci i znalazłam drugą stronę tego siedliska, ale.... z innym właścicielem
    http://kompocie.suwalszczyzna.com.pl/

    no i nie wiem czy się właściciel zmienił i jest inny kontakt czy ta strona jest jeszcze wcześniejsza.... nie mam pojęcia.
    Fakt, że tam może być słaby zasięg w okolicy, może dlatego abonent nieosiągalny, może spróbuj ten kontakt z tej drugiej strony?
    Swoją drogą jak się dowiesz, daj znać bo ciekawa jestem co i jak
  • edytowano sierpień 2013
    W końcu też znalazłam tą inną ich stronę z bardziej widać aktualnym numerem i do końca sierpnia zajęte.
    Buuuu...
  • a cenowo jak?
  • Jak spytałam o drugą stronę www to starsza pani powiedziała: A, ja tam nie wiem... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.