Maszyna do szycia - jaką kupić

edytowano lipiec 2013 w Ogólna
Jaką maszynę do szycia (firma, model ...) znacie/polecacie do domowego użytku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie funkcje/opcje są niezbędne, a jakie można sobie darować? etc. etc. Znawców tematu bardzo proszę o jak najwięcej szczegółów, bo ja w temacie zielona, a zamierzam zakupić takową maszynę mamie w prezencie. Z  góry pięknie dziękuję :)
«1

Komentarz

• Bratowa kupiła sobie maszynę w Ikei i jest zadowolona. 
  • Tylko tzw
    Firmówki

Czyli

PFAFF
    Brother

mają różne modele
    I bardzo różne ceny, w zależności od portfela

Wystarczy jak maszyna ma 18-25 ściegów
    Wiėcej i tak nie jest potrzebne
    No i automatyczne nawlekanie nici, ale to teraz standard jest
    Jaki i automatyczne obszernie dziurek
    Wszystko co do domowego użytku potrzebne
  • polecam pfaffa. Kupiliśmy tą z droższej półki taką pół profesjonalną i jest cicha, szybka, nie urywa nici, prosta w obsłudze i jako jedna z niewielu nie jest produkowana w Chinach tylko w Czechach.
  • Jest jeszcze polski Łucznik
  • No niby jest Łucznik
    Ale Pfaff jest lata świetlne do przodu
  • Ja mam Łucznika z komuny, spadł mi z metra i stłukł sobie łeb, a dalej szyje :D
  • wielkie dzięki za rady! Rozejrzę się w takim razie za Pfaffem/Brotherem. Co do polskiego Łucznika, to przeglądając opinie w necie, spotkałam się niestety z dość licznymi negatywnymi wpisami. Może te z komuny były lepsze niż dzisiejsze?
  • dzisiejszy Łucznik to czajna...
  • dzisiejszy Łucznik to czajna...
    Nie wiedziałem. Mamy taką walizkową jeszcze z czasów komuny, to myślałem że teraz też produkują.
  • edytowano lipiec 2013

Jak kupowałam swoją to dużo osób pisało, że te obecne Łuczniki to porażka. Te stare, walizkowe są ok, ale teraz Łucznik jedzie tylko na dobrej opinii sprzed lat.

Ja zwracałam uwagę na to aby była regulacja długości i szerokości ściegu - bardzo przydatne.

edit: moja to Bernina

• Mam brothera - jest super. Nie wiem czy @Malgorzta nie polecala go :) No dla mnie rewelka :)
  • Też mam brothera ,jest świetny,łatwy w obsłudze.
  • Brother oczywiście, że polecam

Bardzo dobry bardzo dobry
    Już parę forumek zakupiła model reklamowany
    I są zadowolone

Ps
    Muszę napisać do firmy B-) :D
  • Brother oczywiście, że polecam

Bardzo dobry bardzo dobry
    Już parę forumek zakupiła model reklamowany
    I są zadowolone

Ps
    Muszę napisać do firmy B-) :D
    Ej, no, ostatnio polecałaś chyba taką: http://pl.strima.com/janome-sew-mini-maszyna-do-szycia/item/1002227/
    Zapisałam sobie. 
    ;))
  • Bo ktoś szukał dla córki :P :P
  • A Brother, to jakiś konkretny model? Bo tak się zastanawiam, czy nie kupić czegoś w następstwie mojego wysłużonego Łucznika. A wczoraj w końcu mąż wniosek o becikowe złożył i mam tysiąc wykluczających się pomysłów jak je spożytkować. Maszyna jest na liście.  ;)
  • Parę osób ma ten model

Brother bm 2600
    I jeszcze Ci reszta z becikowego zostanie na materiałów sporo :D
  • Chyba za dobrze polecałaś i wykupione, bo coś znaleźć nie mogę.  @-)
  • Czyli produkt dobry :)
  • Katarzyna s
    Wybrałabym bm 3500 :D

Ale reklamacji nie przyjmuję ;)
  • Ona jest podobna do naszej, parę osób tutaj ma taką jak mam ja
    Byłam w sobotę w salonie maszyn, u mnie niedaleko i nawet pytałam o ten model
    Wyczerpany już , znaczy wyprzedany, nie ma :)
    Czyli dobry, skoro już nie ma
    Ale ten bm 3500 jest prawie taki sam, tylko kolory inne
    No i cena
    Dwa razy taka
    Ale ja swoją kupiłam dwa lata temu

• mam prośbę do ekspertów w temacie, czy moglibyście się wypowiedzieć na temat modelu z załączonego linka? Cena w miarę przystępna, a ściegów ma sporo... Czy jest to model warty zakupu? Pomóżcie, proszę...

http://www.maszyny-do-szycia-sklep.pl/towar/1/brother-ls-2125-maszyna-do-szycia-brother-maszyny-do-szycia.html
  • Tylko, że ekspert, to zbyt szumne określenie jest :D
    Bardziej z serca i używania akurat tej firmy polecam :D
  • W Lidlu od czwartku będzie maszyna do szycia, może ktoś ma ochotę:
    Maszyna z Lidla

Tylko, że ja w szyciu zielona jestem, więc nie wiem czy coś warta ta maszyna.
  • Kiedyś jak szukałam maszyny do szycia, na forach krawieckich baaaaaaardzo zachwalali tą maszynę.
  • Przypadkowo znalazłam taka stronę

Babas.pl

Mają duży wybór firmowych maszyn do szycia
    Typu
    Janome, Siruba Elna, Brother
    W cenach 500-600 złotych
    Z 15-17 sciegami, i być może niektóre więcej, wszystkich nie oglądałam
    Są tez droższe rzecz jasna
  • Husqvarna to też dobra marka - znam osoby, które dużo szyją i są zadowolone z ich sprzętu, w domu też jedną mam.
    Po drugie - nie daj się namówić na zbyt skomplikowaną maszynę - to więcej kosztuje, częściej się psuje, a rzadko się tych wyrafinowanych funkcji używa. Sprzedawcy oczywiście namawiają, bo więcej na takiej zarobią.
    Kiedyś już tu był podobny wątek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.