Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mądrości babć i dziadków :)

245

Komentarz

  • Nie pamiętam czy "babcine", ale się wpisuje:
    Kto chce, znajdzie sposób;  kto nie chce-znajdzie powód. 
    Dobre, muszę wykorzystać.
  • Czego się drzesz, jak stare prześcieradło.

    Cukier krzepi!
    ( to hasło mojej Babci, jak małemu 3-go cukierka wciska, bo przed wojną tak mówili i mądrość w tym jakaś musi być:)) 
  • Jak nie uważaliście jak robiliście to teraz róbcie jak uważacie ;)
  • Powiedzenie moje babci dupy szkłem nie podetrzesz.
  • Moja ukochana babcia:

    Jak jedzenia jest dla 3 dzieci, to i przy nich 4 się naje
  • edytowano lipiec 2013

    pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł

    i jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy

    i  lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać (to powtarzam moim dzieciom)

     - by tata

  • mojej babci: "Jak dają to się bierze a jak biją to się spier..." ;)
  • i motto dziadziusia- złotej raczki "wszystko się da naprawić, tylko nie wszystko się opłaca" :)
  • "nie chcesz - nie trzeba. zechcesz - nie będzie"- to do niejadków. (w skrajnych przypadkach następowała opowieść o Kazachstanie i głodowaniu.
  • no i moj ś.p. dziadek:
    pochwała obiadu: "dobre ścierwo!" kiedy mój ojciec teścia swojego cytował, to mama prawie umierała. szczególnie przy gościach ;p

    "odrobina smrodu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a świeże powietrze całą armię Napoleona wykonczyło"

    babcia: "jeszcze piesek ogonkiem nie zaszczekał, a już zjadłaś" - pół życia się zastanawiałam, jak on miał szczekać tym ogonem.

    "teraz nie mogę, bo mam swój serial" :)
  • U nas jeszcze było: "Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma... ".
    Ale zawsze mnie to strasznie oburzało.
  • edytowano lipiec 2013
    Dziadka powiedzonko: żartobliwie do rozbrykanych dzieci:
    Co się pchasz.... bilet masz?
  •  Ale fajny wątek:)


    Mi jeszcze takie dziadków się przypomina: Siedź  w kącie a znajda cie (nie cierpiałam tego i nie zgadzam sie z tym)
    i jeszcze od starszych koleżanek:
    Wyżej dupy nie podskoczysz.
    Koń ma wielki łeb to niech myśli,

    A  w ogóle to te powiedzenia, mądrości,które słyszymy od najmłodszych lat ta takie skrypty na życie. Świadomie bądz nie często stosujemy się do nich.  
  • Moje ulubione powiedzonko. Moja mama zawsze mowi... Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo. Zawsze sie sprawdza.
    Kiedy Pan Bóg zamyka drzwi to okna otwiera.

  • Jedzta, pijta bo wyleje!

    Robota to głupota picie to jest życie.

    :)
  • Biednemu zawsze wiatr w oczy.
  • Zanim gruby schudnie, to chudemu bieda oczy wyje.
  • Zanim gruby schudnie, to chudemu bieda oczy wyje.
    Gorzej słyszałam:
    gruby schudnie, chudy zdechnie. 
    X_X
  • "Nudzi mi się" "To rozbierz się i ciuchów pilnuj"
    Kiedyś jedno z dzieci wzięło to dosłownie... :)
  • Fajny wątek, choć myślałam, że będą tu jakieś sprawdzone babcine rady i na życie, i jakieś domowe, kuchenne. Też by się przydał.
  • Jak sobie pościeles, tak bedzies spał.
  • nie sraj ogniem bo Ci dupę spali :-)
    Podziękowali 1madzikg
  • Ucz się ucz, bo wiedza to potęgi klucz.......  uzbierasz sobie dużo kluczy i zostaniesz woźnym  B-)
  • Ja znam tak: zanim gruby zdechnie to chudy już zsechnie:) Lepszy smrodek niźli chłodek, oba powiedzonka mojego dziadka
  • edytowano lipiec 2013
    U nas na wsi większość tych powiedzonek to była mało cenzuralna. Wiele "dupno-kloacznych"...

    Moja ś.p. babcia, jak ktoś przy jedzeniu grymasił, zwykła mawiać: "Jes czy ni? Bo mlika doleję i świnium dom!" To jest zrozumiałe tylko, jak ktoś wie, że u nas na wsi mleko dolewało się do b. różnych dań, zawsze po to, żeby było smaczniejsze...
    Z innych ciekawostek, które chyba się jeszcze w tym wątku nie pojawiły:
    "Z gówna bicza nie ukręcisz" - o sytuacji, gdy ktoś oczekuje niebywałych efektów z byle czego.
    "Srali much, będzie wiosna, będzie lepij trawa rosła" - gdy ktoś plótł głupoty.
    "Jak się nie obrócisz i tak będzie dupa z tyłu" - gdy brak z sytuacji lepszego wyjścia.
    "Wszystko jedno, to jest jak się w gacie narobi. Wtedy już wszystko jedno, którą nogawką wyleci" - gdy ktoś twierdził, że mu wszystko jedno.
    "Z głodu się jeszcze nikt nie zesrał" - gdy ktoś bardzo się upominał o jedzenie.
    I mądrość ogólnożyciowa: "Jeszcze się nie zdarzyło, żeby kto gołemu w kieszeń nasrał..."
    Podziękowali 2madzikg Predikata
  • Mojej mamy : Dzieci i szklanek nigdy za wiele
  • Katarzyna
    U nas na wsi większość tych powiedzonek to była mało cenzuralna. Wiele "dupno-kloacznych"...

    No właśnie. Coś ci dziadkowie obsceniczni jacyś  byli.
  • Zaraz obsceniczni - ot, prości ludzie ze wsi. Wszystko im się kojarzyło albo z dupą albo z gównem...
    ;-)
    Podziękowali 1madzikg
  • Dotel, dotel,
    Aż wpadnie w doopie motel.
  • Czlowiek planuje, Pan Bóg kreśli
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.