Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mądrości babć i dziadków :)

1235»

Komentarz

  • Gdy nasi synowie z czegoś się tłumaczą i powtarzają ciągle ale,ale ...to mój,mąż odpowiada Ale były dwie ,jedna stała na skale a druga nie.
    Często też mówią nie,bo .... a mąż : niebo to ty zostaw lotnikom.
    Podziękowali 1kropka
  • Ale były dwie, jedna dawała, druga nie ;)
  • @Hipolit , mąż ocenzurował na potrzeby dzieci ;)
  • Pluc i lapac po scianie chlapac

    Nie miala baba klopotu kupila sobie prosie

    Lazi jak Marek po piekle

    Pij bracie pij na starosc torba i kij
  • Nie pamiętam czy już było. Moja śp. babcia "Człowiek myśli, Pan Bóg kryśli".

    A teściowa moja, kiedy ktoś lamentuje że "Szkoda... (że coś tam)" odpowiada "Szkoda to jest jak krowa do studni narobi. Bo ani wody ani nawozu" :D
  • Diana, czyżby nasi ojcowie z jednego kręgu kulturowego? Mój tak samo mawiał. ;)
  • Palec nie górnik, nos nie kopalnia
     ;)


    Podziękowali 1kropka
  • Jeden ksiądz jak w rozmowie z nim powie się " Jezuu" mówi : ja nie jestem Jezus ja tylko dla Niego pracuje...
  • "żołnierz strzela, Pan Bóg kule nosi"

    Tak mój mąż zawsze odpowiada na pytanie, kiedy kolejne dziecko. :)


  • > Jezus Ci tu nie pomoże, bo masz się  teraz uczyć
    albo
    Ty Jezusa w to nie mieszaj
    albo
    Jezus za Ciebie nie sprzątnie
    <

    Nieprawda. Jezus pomaga, gdy się do niego w takich chwilach zwraca.
    Oczywiście, że nie nauczy się za nas, nie posprząta, itp. ale:
    - da wewnętrzne wyciszenie,
    - zapał do nauki, pracy,
    - rozjaśni nasz umysł.

    Jedyne w co nie należy Pana mieszać, to grzech, tzn. wiem, że robię coś źle i proszę, aby On mnie w tym chronił.
    Podziękowali 1Nika76
  • A propos tych żon posłowych, do kolekcji powiedzonek prababci mi się przypomniało:
    "jakie jechało, takie zdybało"
  • Moja babcia mawiała:
    "Rób se co chcesz, ino kuńca patrz."

    Bardzo trafne, moim zdaniem.
  • Jeszcze nie babcine (bo jeszcze nie mam wnuków ;) ) ale jak będę miała, to będę im przekazywać tę sentencję: nie obawiaj się dzieł wymagających czasu - czas i tak minie :)
  • edytowano listopad 2017
    :)
  • Wszelkie reklamy kosmetyków moja Babcia kwitowała stwierdzeniem " nie pomoże puder, róż, kiedy baba stara już". A jak ktoś za bardzo wydziwiał, to mówiła, że " nie widziała dupa słońca " ;) 
    o, i jeszcze jak ktoś coś planował albo martwił się przyszłością " kogut myślał o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli".

    Podziękowali 1madzikg
  • Przypomniało mi się, że o dojrzewającej młodzirż, co nagle wybujała babcia mówiła: „Wyrósł, jak badyl na psim g...”
    Podziękowali 2MonikaN Rogalikowa
  • Jestem na 3 stronie i juz mi łzy lecą ze śmiechu.

    Btw, a było moze?

    Nie strasz, nie strasz, bo się zesr...sz!
  • Szkoda to w polskowoli mieszka - mój ślubny jak mówi się że szkoda bo pada itp 
  • To może i ja dorzucę, moja teściowa jest skarbnicą takich powiedzonek np
    O kimś skąpym mówi że g....by spod siebie zjadł i szkłem się podtarł 
    Patrzy na księżą oborę, albo wieko od trumny za nim chodzi - to o czlowieku zbliżającym się do kresu życia 
    Trzyma jak luterska wiara- o czymś co ledwo się trzyma, słabo wykonane
    I jeszcze dziadka mężowego o napojach gazowanych - żydowska woda - że człowiek pije, pije, a i tak napić się nie może,  musi kupić drugą ;)

    Podziękowali 1E.milia
  • moja babcia mówiła, że" człowiek to człowiek i należy mu się szacunek" - mawiała tak np o największym alkoholiku w rodzinie, na którym inni przysłowiowe psy wieszali, a moja babcia zawsze się w ludziach wyłącznie dobra doszukiwała
    Podziękowali 3madzikg krzysztof12 zoja
  • Nie babcia, a nauczycielka w szkole: "gdyby nie uszy, to by sie gęba naokolo glowy smiala" jak ktos w czasie lekcji zbyt rozbawiony byl.
    Podziękowali 1madzikg
  • Do ADHDowca:
    "Kręcisz się jak gów..o w przeręblu!!"
  • Dziadek to mowil 
    Szkoda to jak krowa do studni nasika.
    A wstyd to krasc i z konia spasc.
    Albo hoete hoete leute polnische wershaft.
  • mamuma powiedział(a):
    Nie babcia, a nauczycielka w szkole: "gdyby nie uszy, to by sie gęba naokolo glowy smiala" jak ktos w czasie lekcji zbyt rozbawiony byl.
    U nas się mówiło - gdyby nie uszy to by głowa odpadła
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.