Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prośba o doradzenie - temat wrogi na forum

edytowano lipiec 2013 w Ogólna

Moje stare żelazko ledwo zipie, czas przymierzyć się do zakupu nowego, proszę o sprawdzone modele, myślałam nad tym z generatorem pary.

Za wszystkie rady dot. nieprasowania bardzo dziękuję, ale w tym temacie jestem niereformowalna. Żelazko musi być i koniec ;-)

«1

Komentarz

  • ja mam takie i chwalę :) 

    image
  • Też mam to co Sylwunia i jest super. I ma długi kabel.

    :)
  • Też mam philipsa, mój to Azur i też jest ok.
  • weszłam bo myślałam że o NPR będzie
    :D
  • Mamy Tefal Gv 7085 z generatorem pary. Bardzo sobie chwale, nie ma nawet porownania do normalnego zelazka (lepsze efekty, szybsze prasowanie).
  • edytowano lipiec 2013

    @Maciejka - nie widzę takiego na allegro - na pewno taki symbol?

    edit: znalazłam ;-)

  • Tak, tylko duze V, czyli GV7085. Sprobuj moze gdzie indziej poszukac.
  • wpadł mi w oko taki - sporo tańszy więc boję się, że gorszy

    http://allegro.pl/zelazko-tefal-gv5125-2320-wat-generator-pary-i3398744998.html

    @Maciejka - faktycznie jest taka różnica w prasowaniu?


  • Sprawdź,
    z którego roku jest Twoje żelazko Philips. Jeśli zostało wyprodukowane
    przed 1980 rokiem (data znajduje się na tabliczce znamionowej żelazka),
    masz szansę na wygranie innowacyjnego zestawu do prasowania o wartości
    2100 zł!
    http://www.philips.pl/e/promo/promotions/general/najstarszezelazko.html?origin=3_pl_pl_oldiron__ot_jul_hero_img&EDID=QFF6UUM-AKLS3-SJQEH1-PRT22O-EZI96-v1&ed_MID=1480302&ed_RID=QFF6UUM-AKLS3-SJQEH1-PRT22O-EZI96-v1
  • Roznica kolosalna! Wydaje mi sie, ze to tansze tez ok, ma 4 bary, a to sie najbardziej liczy (ponizej 4 nie ma co kupowac)
  • Pewnie w ogole to to samo zelazko, tylko starszy model, troche mniej disagnerski ;)
  • Też mam Philips Azur i nie narzekam. Duże i ta powłoka na nim jest fajna - jeszcze nic nie przypaliłam, a koszule męża się super prasuje:)
  • Philipsy sa fajne:) Dobrze sie mojemu Jimmyemu nimi prasuje:)
  • wpadł mi w oko taki - sporo tańszy więc boję się, że gorszy

    http://allegro.pl/zelazko-tefal-gv5125-2320-wat-generator-pary-i3398744998.html@Maciejka - faktycznie jest taka różnica w prasowaniu?



    My mamy takie, było sporo droższe kilka lat temu, jestem bardzo zadowolona.
  • Mama_asia, świetny temat i jego tytuł. U mnie też żelazko musi być, koniecznie. No, bez żelazka nie ma życia.





















    Tyle, że korzystam z niego rzadko, jesli już, to by wyprasować coś do kościoła.
  • to ja sobie tez poczytam. Stare żelazko już na wykończeniu i szukam nowego. I otwarcie się przyznaję - kocham prasować :) Jak jadę do rodziców na wakacje to oni dwa tygodnie wcześniej przestają prasować bo wiedzą, że ja będę miała frajdę przerzucając tą górę ciuchów. I możecie mi dać nawet bana, ale miłości do prawsowania się nie wyprę:) Za to gotowanie...szkoda gadać.  Jakby był ktoś chętny wymienić swoje prasowanie na moje gotowanie to podpisuję umowę od ręki:)
  • edytowano lipiec 2013
    Też mam to co Sylwunia i jest super. I ma długi kabel.

    :)
    ja wiem, zjecie mnie, ale:od 4:07
  • Już o tym pisałam w wątku Sprawdzony produkt: 
    image

    siemens ts11xtrm 
    Używam od pół roku.

    Chciałam kupić stację parową, ale uznałam, że lepiej nie zagracać domu wielkim sprzętem. Ma mocne uderzenie pary. Zaczęłam nim prasować pościel, którą wcześniej nosiłam do magla.  Ma długi sznur.  
    Lubię nim prasować.
  • Ale wątek na czasie, mi też właśnie żelazko pada, jakiś drut wystaje zamiast pokrętła i boję się tym prasować. To mówicie, że jest różnica między tym droższym a takim zwykłym? Myślałam, że to to samo.
  • Mam podobne żelazko do tego, co Sylwunia na górze strony poleciła. Działało jakieś 3 lata i nagle w czasie prasowania padło :( (tak, proszę o fluidki). Myślicie, że żelazko w ogóle opłaca się dać do serwisu (oczywiście po gwarancji)?
  • Wiesz może racja z tym lidlem :) Tylko ja bardzo dużo prasuję, tak hobbystycznie :)
  • Nie opłaca się. Kup sobie nowe i wmów sobie, że wolisz żelazko od nowej sukienki ;)
  • @OlaodPawla może się opłacać - w serwisach czasem jest darmowa wycena, wtedy dopiero po oszacowaniu kosztów naprawy ocenisz ile tańsza będzie naprawa od kupna nowego sprzętu.
    Ale szczerze mówiąc, przy żelazku - nie podejrzewam, żeby było to specjalnie opłacalne - zwłaszcza jeśli to, co padło ma szansę psuć się znowu (zwykle niestety tak jest), jak kupisz nowe to masz przynajmniej nową gwarancję, czyli 2 lata względnego spokoju... Żelazka (zakładając, że nie będzie to jakieś super-hiper) mają w miarę ludzkie ceny, taki philips pewnie nie kosztuje 150-200zł, więc nie wiem ile musiałaby kosztować naprawa, żeby się opłacało (chodzi o opłacalność ryzyka, że popsuje się znowu i wtedy albo znów naprawa, albo i tak trzeba kupić nowe, a już jesteś w plecy z jedną naprawą). Tak naprawdę musiałoby się okazać, że to jakaś drobnica padła i od ręki Ci ktoś naprawi za niewielkie pieniądze...

    Fluidki wysyłam, dylematy rozumiem aż za dobrze.
  • jak lubisz prasować, kup sobie ze stacją parową, to jest dopiero przyjemność prasowania :D
  • A deska do prasowania? Doradźcie mi, bo z moją mnie cholera bierze. Kupiłam jakieś drogie cholerstwo od Leifheit i teraz prasowanie to udręka. Powierzchnia deski jest z metalowej siatki, która oczywiście sie wygina i już nie jest płaska, dodatkowo na niektórych materiałach widać odbitą tę siatkę... Już podlozylam dodatkowy koc i nic :( gdzieś można kupić takie zwykłe? W sklepie nie wiedzą, bo pytałam.
  • Ja wiem o co chodzi.

    Chodzi o to, żebym to przeczytał i w końcu zadzwonił do jakiegoś serwisu philipsa...

    Wiem wiem... nie trzeba mi co pół roku powtarzać...
  • No widzisz? To sukienkę Oli kup w gratisie, żeby miała co prasować.
    :D
    Jak dbać o żonę to całościowo.
  • edytowano listopad 2015
    @Cart&;Pud - Na allegro. Np. tu.
  • Ja mam żelazlo philipsa 16 lat już. Spadło mi chyba 2 razy ale ciągle działa. Teraz jak bym kupowała to stacje parową.
    Swego czasu podobała mi sie deska do prasowania karchera z parownica, ale cena...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.