Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szukam książki...

13

Komentarz

  • @ramatha
    myślę,że dobra okazja. bo tam są wplecione pzrerywniki - teksty o misjonarzach - ale nie dewocyjne tylko z naciskiem na egzystencjalne problemy, w sumie dotykające każdego człowieka. No i misjonarze pzredstawieni jako bohaterowie. Poza tym też są fajne naprawdę pzrepisy z całego świata - kuchnia codzienna.
  • @minka czy z tych "duzych" ksiazek Szymanderskiej masz jakies jeszcze?
    Przepisy sie powtarzaja? Styl napisania jest ten sam?
    Chcialam kupic ktoras dla siebie i tesciowej, ale nie wiem czy potrawy regiomalne czy taka encyklopedie polskiej sztuki kulinarnej... Czy domowa, czy polska ktora Ty zamiescilas.
    Czy w tych ksiazkach tez jest o jedzeniu? Czy same przepisy?
    Dania z anegdota sa niestety niedostepne. Do kupienia tylko na ebooka a nie o to mi teraz chodzi :(
  • Aha super :) To dla mnie bardzo przydatne informacje, bo nie mam mozliwosci zobaczyc na zywo, a zdjec w googlach jakos nie znalazlam.
    Widzialam za to zdjecia tej "z laki na talerz" i wlasnie ze wzgledu na te dodatkowe informacje mi sie podobala. Mialam nadzieje ze tak jest i w innych.
    Teraz mam jasniejszy obraz. Jej ksiezke ktoras kupie napewno :)
    Jeszcze raz DZIEKI :)
  • @Haku -chcę ! bardzo !
  • książka o autyzmie niedługo wyjdzie, pewnie taka popularnonaukowa, pisana przez dorosłą autystyczkę

    http://www.ccpress.pl/produkt/Mozg_autystyczny._Podroz_w_glab_niezwyklych_umyslow_261

    image
  • Co współczesna nauka mówi o autyzmie?
    Co osoby autystyczne dają nauce?
    Jak wygląda wewnętrzny świat osoby autystycznej?
    Jak wykorzystać potencjał różnych umysłów i sposobów myślenia?

    Temple Grandin i Richard Panek zabierają czytelników w fascynującą podróż do wnętrza tytułowego Mózgu autystycznego. Wiedzie ona poprzez rozmaite struktury mózgowe, geny oraz codzienne doświadczenia osób autystycznych i ich opiekunów.
    Autorka, sama będąca osobą autystyczną, pokazuje, że kluczem do zrozumienia autyzmu są zmysły, których odmienne funkcjonowanie warunkuje sposób doświadczania świata. Przygląda się wreszcie różnym typom myślenia, których właściwe wykorzystanie, może prowadzić do zdumiewających rezultatów.
    Książka uczy osoby autystyczne, ich rodziny, lekarzy i terapeutów, jak rozpoznać i wykorzystać potencjał drzemiący w mózgu autystycznym, a wszystkim innym czytelnikom pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie umysłu i działanie mózgu w ogóle.
  • T. Grandin napisała też książkę "Byłam dzieckiem autystycznym". Bardzo ciekawy jest film o niej samej.
  • edytowano grudzień 2015
    @Lulu- już kilka dni temu dotarła i od razu napisałam ci priv
    nie dotarł ?
    edit. jeszcze raz pisze prywatna wiadomość w takim razie
  • A jeśli by ktoś chciał posłuchać na żywo autystycznej dziewczyny, to Katja Schroedinger będzie się produkować za tydzień na konferencji w Gdyni.
  • Szukamy pilnie książki. Zgubiła się nam, a kara w bibliotece leci.:
    http://www.smyk.com/strrraszna-historia-to-okropne-sredniowiecze,324449,ksiazki-dla-dzieci-p

    Chętnie odkupię, bo nigdzie jej nie ma w księgarniach.
  • Asia sprawdź na allegro.
  • A ja szukam dla dziecka lektury "Wierszykarnia"
  • Asia, jak zaginęła mi książka, to prosiłam w bibliotece o jej przedłużenie. Pan dał nam termin na chyba dwa miesiące. Chciałam odkupić, ale okazało się, że ksiązka była przemyślnie ukryta u kuzynki na wsi w pudełku z zabawkami. Znaleziona zupełnie przypadkiem, bo ktoś niespodziewanie odwiedził ją z dzieckiem, więc zabawki były wyciągnięte ze schowka. Gdyby nie udało się znaleźć takiej książki, identycznej, to pytaj co innego możesz odkupić. Wszystko można uzgodnić z pracującymi tam osobami.
  • @AB - ja chyba nie byłam w kolejce....
  • @Bea, piszę priv.
  • Dziekuje za pomoc, na szczęście książka się znalazła.
    U nas w bibliotece kara leciała, chociaż prosiłam aby pani zatrzymała aż ją znajdziemy. Innym wyjściem była zapłata trzykrotnej wartości książki plus kara.
  • @AB, a możesz do mnie wysłać? postaram się szybko przeczytać
  • U nas w bibliotece kara leciała, chociaż prosiłam aby pani zatrzymała aż ją znajdziemy. Innym wyjściem była zapłata trzykrotnej wartości książki plus kara.

    Surowe panie bibliotekarki (lub pan bibliotekarz ;) )
    U nas kary zawsze były symboliczne, np. 5 zł za trzymanie książki chyba z rok... albo przyniesienie jednej lub dwóch innych (i nikt nie wymagał żeby były to nówki wydane w bieżącym roku, mogły to być używki kilkuletnie)

  • kto ma pożyczyć książkę Kropki "Pokonać alergie"
  • Poszukuję komiks "Dwaj z Galaktyki Gryfa czyli Kłopoty z ziemskim ruchem drogowym".
  • :) ja ci dam Kropki, jak juz to Bożeny Kropki :)
  • Czy ma może ktoś do sprzedania/pożyczenia książkę "Czekając na cud" W. J. Stuart? Bardzo potrzebuje poczytać coś pozytywnego o ciąży...
  • edytowano lipiec 2016
    .
  • Ogrom książek o ZA można znaleźć w bibliotekach pedagogicznych. Można się tam zapisać nie będąc pedagogiem i wypożyczać 5 na msc. 
  • @Bea książka od dłuższego czasu niedostępna w gandalfie i nigdzie indziej. Jak by się dało ją tak po prostu kupić to bym nie pisała.
  • @Agnieszka88, mam tę ksiązkę.
    Moim zdaniem rewelacyjna!
    Zresztą swego czasu wklejałam na forum całe jej obszerne fragmenty.
    Zmienia patrzenie człowieka na wielodzietnosc.
    Ksiązka bardzo dla mnie wazna.
    Wracalam do niej orzy kazdej ciąży.
    Pozbywac sie jej nie chce.
    Ale chetnie pozycze- majac nadzieje, ze do mnie wroci ;).
    Tyle, ze musisz mi dac troche czasu na wysylke. Chwilowo czesc ksiazek lezy w kartonach. A ja msm w domu sajgon pomiedzy wsjacyjnymi wyjazdami.
    Dzis zaplanowalam sobie " dzien techniczny" (czyt. sprzątaniowy), wiec jest naszieja. :)

  • edytowano lipiec 2016
     Dziękuję @Małgorzata32 , bardzo chętnie pożyczę i na pewno oddam. Przypomnę się za jakiś czas :)
  • Zlokalizowalam książke :smile: 
    Napisz mi adres na priv. Jutro wyslę.
    Cos jeszcze bys chciala pezeczytac?
    Moze mam.
  • @małgorzata32 A czy ja bym mogla ustawic sie w kolejce do pozyczenia tej ksiazki?
  • Apropo kar w bibliotece to się "pochwalę" bo przetrzymalam książki nieświadomie tak ze miałam kary 2000 zl- dwa tysiące (ponad) złotych. Zero kontaktu z biblioteką bo się przeprowadzaliśmy. Sprawa oddana do komornika. Szczęśliwie przeprowadzaliśmy się znowu i odkrylam je u siebie. Musiałam je mieć z 2-3 lata.
    Ale naprawdę same nieciekawe, nieprzydatne, nie jakiś ważne.
    No ale - po telefonie i wyjaśnieniu sytuacji umożyli mi całość.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.