Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

1111214161730

Komentarz

  • ale hlodny nie jest a pediatra nie kazali.. ale swoim mlekiem bym dopoila bo chetny..z butelki. to moje pierwsze i jedyne szczuple dzoecko. chude.. y
  • A ile ten chudy Stefek waży, że taki chudy?
    Wszystko, co ściągasz, to podajesz Stefkowi?
  • nie no bo na zmiane przychodza do piersi... on chodzi na butelke o 15 i17 bo wtedy najmniej mleka sie je a o pozostalych porach mozna zaszalec z cycka. on kiedys szalal tzn. jadl ile bylo..stad takie pory.. a teraz rano z lepszej piersi je z 80-100 gdy jego brat z gorszej 150.. w poludnie nieraz tylko mnie ugryzie wiec jak widze ze nic nie zjadl bo juz nie wazymy (to jest po soczku) to dostaje jakas 50tke z butelki i wypija.. potem dwa razy dostaje 80 z butelki ale tez czesto sie tym bawi(to jest po obiedzie i kolacji) pilnowany dopije.. na wieczor najbardziej denwrwujace bo mam wrazenie ze laktacja spadla przez niego w tym jednym. bo na poczatku- on tu dostaje gorsza- jadl 150-160. teraz je100- 125.. po sciagnieciu dostaje dopelnienie do 150-160.. chudy stefek zatrzymal sie ok.7 kg.. i mamy wrazenie ze spada szczegolnie ostatnie dni.. ze mogl juz z 7200-7300 .. bracia maja ok.8.. w przyborach wychodzi ok( ale to na dluzszym odcinku czasu bo ostatnio chyba spadl) ,w nocy spi, stale posilki zjada.. no ale jest chudziutki na prawde i mleka je mniej niz bracia. a najbardziej mnie stresuje wizja wstrzyknoecia w niego mmr
  • @MAFJa a po co lekarzy pytać czy można takiemu dużemu dziecku kaszy dać?
    W ogóle oni się na tym znają? Oni od chorób,od żywienia dietetyk jak już :wink: 
  • jakej kaszy? kasze one jedza duzo.. z reszta dr mowo ze jest ok i generalnie sie nie wtraca poki przyrosty sa prawidlowe a jak rozumiem sa ..
  • moge mu chrupki dac ale nie wiem czy to ma sens jakis.. albo racje zywieniowe zwiekszyc..
  • Racje zwiększyć. Zdecydowanie.
    Z chrupkami daj spokój.
    MMR bym odwlekała, jak tylko się da. Wszystkim, nie tylko Stefkowi.
  • Tak zrozumiałam,ktoś Ci tutaj radził kaszę dać a Ty napisałaś,że lekarz nie kazał,chyba że źle coś zrozumiałam z tamtego postu.
    Moja je ile chce, nie ma racji żywieniowych ani dokładnych co do minuty godzin karmienia,żadna  z moich 5 nie miała
    więc ja tego nie znam i nie rozumiem po co.
    Wipije mniej mleka to nadrobi czym innym.
    No i ważona też kilka miesiecy nie była.
    Wyglada zdrowo,radosna,bawi się,śpi,nie widzę potrzeby.
    To ważenie,mierzenie po każdym jedzeniu to tylko Ci chyba niepotrzebnych obaw dodaje?
    Co innego jak byli noworodkami,ale teraz to już duże chlopaki.

    Podziękowali 1MAFJa
  • ja bym chciala wszystkom na 3urodziny ale jest dosc duzy opor.. moze z jednym rzecxywiscie latwiej pojdzie..
  • a wlasnoe wszystkim napisalas.. przelecial mi przecinek.. bedxoemy probowac gadac..
    Podziękowali 1Felicyta
  • waze ze wzgledu na podzial mleka mojego i dolewanie wieczorem by spaly cala noc.. mnie mecxy karmienie na rzadanie a przy trojaczkach uwazam to za nierealne.. mozna spojrzec zem wariatka i mam nerwice natrectw godzinowa ale nie wyobrazam sobie bym za kazdym miala latac z cyckiem i zupka jak zakwili ze moze glodny bo noe zjadl tego czy owego.. tak robie i oni sa zadowoleni i nie robia klopotu miedzy posilkami raczej.. martwie sie tylko waga jednego i ttle w temacie..i to nawet noe o liczby chodzi bo ich dokladnie nie znam tylko o to ze na prawde chudy szczypiorek sie wydaje
  • @MAFJa, a w jakim wieku są chłopaki?  Może chudzielec wolałby normalne jedzonko?
     Moja N. słabo przybierala, kolo 6 mcy, w ogóle nie chciała pić mojego mleka (modyfikowanego tym bardziej nie)- piła  wyłącznie przez sen. Za to pięknie zaczęła jeść zupki- dodawałam do nich trochę masła ekstra albo oliwy i zaczęła bardzo dobrze przybierać. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • No powymądrzałam się,przepraszam @MAFJa ;
    na pewno z trojaczkami sajgon i trzeba mieć jakiś system żeby to ogarnąć.
    Chodziło mi raczej o to żeby jakiś dystans mieć taki w sobie,szkoda nerwów jak dziecko zdrowo rośnie.Pozwolić sobie ma trochę luzu w dyscyplinie żywieniowej.
    Jak głupio piszę i nie pomagam to też olej sikiem prostym :wink: 
  • spoko olgal mam ciezki czas ostatnio i trojaczki to jeszcze najjasniejszy pkt w tym wszystkim.. wiec moge byc nieco nadwrazliwa.. a jeszcze jak nigdy boje sie tych szczepien a wiem ze jak nigdy patrza mi na rece przy nich
  • znow laktacja wyraznie w dol.. mam dola nie umiem tego zatrzymac... a myslalam ze jak jest na jakims poziomie to nie spadnie.. tymczasem leci w dol po prostu.. wiem ze jak ktos czyta ze karmie 10 miesiecy to uzna ze dramatyzuje ale przy nakladzie pracy ktory to kosztuje caly czas chcialabym sama decydowac kiedy skonczyc..
  • Może Twój organizm mówi "dość" po prostu? Twoje zmęczenie, smutki, gorszy nastrój przy takich potrzebach pewnie obniża trochę laktację.

    moze się "nie da" tak samemu zaplanować zakończenie karmienia? Tak jak nie da się wprowadzić karmienia jak przy jednym dziecku to może i tu człowiek nie przeskoczy pewnych rzeczy. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja się dziwię, że tyle czasu przy takim niedospaniu i przepracowaniu bylo tak dobrze. Ja bym teraz postawiła na większy luz, dzieci zawsze się już najedzą, a jak się wyśpisz, to i laktacja może odbije.
  • A w jakim wieku dziecko? Jakos ponizej roku chyba?
  • Ja sama sobie się dziwię.. Troche
  • Ja się martwię. Oni chcą mleko. Najchętniej z butelki. Stefek nie jadł o 12z piersi.. Ale bardzo chętnie je z butelki.. Jak on dostaje j. Który wcześniej butle dostaje się wścieka że on też chcę.. Gryzą strasznie.. Źle nie wyglądają ale Stefkiem chętnie bym nie żałowała... A w tajemnicy powiem że marzy mi się powoli skończyć... Ale jeszcze trochę pociągne.. Może kozie by im jako uzupełnienie aplikować? Nie wiem. 
  • Ściągam.. Kurcze.. Jak to boli.. 
    Podziękowali 1madzikg
  • @MAFja, łączę się w bólu, chociaż nie ściągam, to czuję, że Maćkowi idzie następny ząb i mamy niezłą szarpaninę czasem.... i boli
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa - kozie to fajny pomysł! Tylko nie ze sklepu. Od swojskiej kozy by trzeba brać.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jo no jest pod Ciechocinkiem tam gdzie byliśmy.. Oni jeżdżą do Torunia do liceum i pracy może by się dało Ugadac jakoś... Nie mają samca więc ono wogole koza nie czuć. Trochę kosztuje ale i tak mniej niż mm.. A zdrowsze pewnie.. Pomyślimy.. 
  • Ile to Twoje małe ma? 
  • @MAFJa - niewiele mniej niż Twoje Trojaczki w sumie... ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Nono.. Z rok dobry jak kojarzę.. Ja rok nie dam rady na pewno
  • mam pytanie o wpływ kp na poziom cholesterolu- jestem 4,5 mca po porodzie i ogólny cholesterol mam powyżej normy (237 przy normie 115-190 mg/dl). HDL  52, LDL 155. Trójglicerydy w normie (147 przy normie do 150)- czy powinnam się niepokoić i przejść na jakąś dietę ? przed ciążą nie miałam żadnych problemów z cholesterolem, ale mam rodzinne obciążenia...

  • Mi też endokrynolog zalecała witaminy dla kobiet karmiących, ale zastanawiam się czy to w ogóle ma sens brać jakiś ogólny zestaw bez sprawdzania niedoborów? Ciężko mi uwierzyć, że każdej karmiącej brakuje tego samego. Może generalnie tak, ale żeby jedna tabletka coś załatwiała?:/
  • A tego DHA też jesteM ciekawa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.