Suszarka do ubrań

1356712

Komentarz

• Zuza, nasze się nie kurczyły. AEG mieliśmy.
  • Dojrzałam do kupna suszarki. Mam dość suszenia na suszarkach, wiecznego potykania się o nie, zawalonego balkonu w lecie. Mąż ze starszymi dziećmi wyjeżdża, zamierzam kupić po cichu jak ich nie będzie. Na co zwracać uwagę przy wybieraniu modelu?
  • Myśle, że na wielkość wsadu tak żeby zmieścił wsad z pralki.
    Podziękowali 2Ania D. wielorybek
  • A jak jest z oddawaniem ciepła, bardzo suszarki grzeją?
  • Moja tak. Są takie co nie oddają. Ja susze w suszarce tylko jesienią, zima i jak nie schnie na balkonie.
    Podziękowali 2Bea Ania D.
  • Moja też mocno.
  • edytowano sierpień 2017
    @AniaD myslalm ze zwariuje w te upaly. Wrocilismy do domu po wyjezdzie i czekwlam do wieczora zeby suszarke włączyć, ale i tak zrobily sie tropiki w domu. Tzn byly juz przez pogode ale suszarka dolozyla swoje. 
    Grzeje dosc mocno - zaleta w zimie.:) Zresztą i w zimie i w lecie susze buty stawiwjac pod wylotem powierza z suszarki -zawsze szybko sa suche.
    Ale i tak wole to niz stnie i prasowanie. 
    Zreszta teraz mam kilka koszul do prasowania to wlacze sobie na taki niezbyt suchy program ("do prasowania") zeby potem moc latwiej wyprasować to co trzeba, bo nie wszystkie koszule trzeba.
    ...
    Na co zwrocic uwage? By miala wyswietlacz konca czasu. Czas ochrony przed zagnieceniami (kreci sie beben juz, po zakonczeniu suszenia). Blokade przed dziecmi. W zimie duzo korzystam z funkcji opozniony start, bo wrzucam pranie wieczorem , ustawiam suszenie na rano i jak wstajemy jest cieplej w domu.

• Raczej tak. Mam A+++ w lazience stoi i jest odczucie ciepla w korytarzu.

Zwroc jeszcze uwage na strone zawiasu.
    Podziękowali 1Ania D.
  • @ramatha, a nie zaczyna śmierdzieć po paru godzinach?
  • Lato mniejszy problem, bo suszę u siostry na balkonie od tego roku. U nas już się nie mieściło. Gorzej w pozostałych porach.
  • Dla mnie super wynalazek. I nie wiem czy moja suszarka jakaś wyjatkowa, ale nie niszczy ubrań. A polary to już w ogóle są super- mięciutkie i miłe, jak nowe.
    Podziękowali 2aga---p Bea
  • Suszarka, zaraz po pralce, jest moim ulubionym sprzętem domowym ;)
    Jak myśmy kupowali, to kryterium było jedno - musiała być wąska, bo stoi na pralce (też raczej wąskiej). A po 1,5roku użytkowania to tak myślę, że nie ma co patrzeć na tysiącpińcet funkcji , bo i tak używa się ze dwóch na krzyż.
    Podziękowali 4Milamama kowalka Rejczel Bea
  • Tez mam takie refleksje. Kupilabym mniejsza i prostsza bo okazalo sie ze pralka tez mala tylko mozliwa inna nie przejdzie przez drzwi. Za to one czyli suszarki sa psujne z natury wiec jestem za przedluzona gwarancja 
    Podziękowali 2Ania D. Bea
  • Idąc tym tropem, jak stara padła zamówiłam najprostszy model, wywiewną z pokrętłem czasu i gra i buczy. Za to dokupiłam przedłużoną gwarancję.
    Podziękowali 2ewaklara Ania D.
  • Czy suszarka jest głośna? Ogólnie to zawsze kupuję modele proste, nigdy z bajerów nie korzystam.
  • Słychać, że pracuje, ale nam to nie przeszkadza.
    Podziękowali 3wielorybek Ania D. Bea
  • Tak samo - slychac że pracuje tak jak pralka. Od mojej zmywarki glosniejsza.  
    ...
    @Aga85 , wiesz ja zostawiam pranie i w ralce i w suszarcze, ja po tych kilku godzinach nie czuje smrodu zadnego. 
  • U nas w bloku jakoś ten szum suszarki umyka, więc nie powiedziałabym, źe jest głośna. Mój ulubiońy sprzęt AGD. Zaraz po pralce :) wyświetlacz czasu fajna sprawa, dźwiękowe info o końcu programu też - tylko żeby się dało wyłączać ( w naszej pralce się nie da i czasem pika i pika bezsensu zanim samo przestanie).
    Podziękowali 1Ania D.
  • Dziewczyny, suszył ktoś pościel z Ikei. Napisane żeby nie suszyć.

Szkoda mi bo kupiliśmy w końcu dwa komplety, dzieci wracają dziś z wakacji a pada u nas. I chciałam im ładnie powlec.

Jeden z satyny bawełnianej drugi z bawełny.
    Zasłonki mi się bez suszarki skurczyly, więc się zastanawam.
  • Moja się suszy i nie kurczy, a komplety mamy różne, od kilkunastoletnich po roczne. Bawełniane.
    Podziękowali 1tymka
  • Po pierwszym praniu suszylam na sznurze, po kolejnych w suszarce elektrycznej, nie skurczyła się.
  • Suszę w suszarce 
  • Suszarkę mamy. Super jest, nie grzeje, nie hałasuje. Tylko - pranie po suszeniu nie jest pachnące, tylko takie lekko ściereczkowe w zapachu. Dla koszulek i pościeli to tak nie bardzo. Zmieniłam płyn do prania, bo Lidlowy zrobił się nie do przyjęcia (myślałam, że pranie mi brzydko pachnie z powodu starej pralki, a okazało się, że nowej pralce, którą też musiałam teraz kupić, jest to samo - czyli płyn jest do niczego). Ale o ile to mokre pranie jest ok, to wyjęte z suszarki już nie do końca. Co można dać by pranie było przyjemne? Jakieś olejki zapachowe? Płynów do płukania nie używam, bo nie lubię zbędnej chemii.
  • Dlatego ja lubię gdy schnie na dworze, ale bez suszarki nie wyobrażam sobie jesieni i zimy. 
  • Kurczę, a u mnie pranie ma normalny zapach, żaden ścierkowy czy inny dziwny ( a jestem dość wyczulona na zapachy).  Nie mam pojęcia z czego to może wynikać... 
    Podziękowali 3kasha Ania D. tymka
  • Ania D. powiedział(a):
    Suszarkę mamy. Super jest, nie grzeje, nie hałasuje. Tylko - pranie po suszeniu nie jest pachnące, tylko takie lekko ściereczkowe w zapachu. Dla koszulek i pościeli to tak nie bardzo. Zmieniłam płyn do prania, bo Lidlowy zrobił się nie do przyjęcia (myślałam, że pranie mi brzydko pachnie z powodu starej pralki, a okazało się, że nowej pralce, którą też musiałam teraz kupić, jest to samo - czyli płyn jest do niczego). Ale o ile to mokre pranie jest ok, to wyjęte z suszarki już nie do końca. Co można dać by pranie było przyjemne? Jakieś olejki zapachowe? Płynów do płukania nie używam, bo nie lubię zbędnej chemii.
    mozna wrzucic
    dla przykladu ,nie jest to reklama
    http://www.sklepykrzys.pl/odswiezacze-powietrza/1112-lenor-trocknertucher.html
    Podziękowali 1Ania D.
  • Ja mam suszarkę Bosha i jest super.
    Pranie pachnie płynem do płukania ale trzeba je dobrze wysuszyć odpowiednim programem. 
    Podziękowali 1Ania D.
  • Jak bylam w Stanach to tam popularne byly chusteczki zapachowe co jednoczesnie zapobiegac mialy elektryzowaniu. Mozna wlozyc do suszarki jakas wilgotna chusteczke czy pieluche skropiona ulubionym olejkiem eterycznym. Powinno pomoc.
    Podziękowali 3Joanna36 ewaklara Ania D.
  • Spróbuję @Hanq i dam znać , z olejkiem spożywczym jakimś, cytrynowym np.
    Podziękowali 3Hanq Ania D. PaniWiosna
  • Moja pralko-suszarka "za nowości" nadawała dziwny, specyficzny zapach suszonym ubraniom, ale po kilku miesiącach to przeszło. 
    Albo nos mi się przyzwyczaił...
    Podziękowali 1Agnicha
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.