Suszarka do ubrań

145791012

Komentarz

• To moje wyznanie: jestem zauroczona moją suszarką, geniusz wymyślił to urządzenie :) Nobla mu zaraz po wynalazcy pralki automatycznej:) suszarka w domu od wczoraj:)
    Podziękowali 2Barbasia anulaczarnula
  • Barbasia powiedział(a):
    Do tej pory żadne dżinsy mi się nie skurczyły, ale też uczciwie mówię, że nie czytam na nich metek ;)
    Bo na Ciebie to nawet najmniejsze dżinsy wejdą, hi, hi, hi.
    Podziękowali 3Barbasia uJa Sylwunia
  • Podpowiedzcie jakie macie te suszarki? ja wariuję już z wieszaniem prania, muszę kupić. Mam niewiele budżetu... Jakie elektroluksy? bo widziałam tanie już za 800 zł.
    Podziękowali 1anulaczarnula
  • edytowano grudzień 2017
    i czy taka suszarka generuje dużo wilgoci? bo mam zimne 2 pomieszczenia nie ogrzewane, wstawiłabym ją tam, ale tylko jeśli dmucha suchym.
  • Suszarka nagrzewa, ale raczej mało wilgotnym. Odkąd (3 tyg.) mam suszarkę wilgoć w mieszkaniu spadła do normalych 40-50%, a wczesnej miałam około 80%. I kwiatki musze częsciej podlewać...;P
    Podziękowali 2Lila anulaczarnula
  • @Lila my mamy elektroluxa EDP 12074 , jeden z tańszych (ok.1400 teraz)

Podziękowali 1Lila
  • @balum a ty jaka masz?

• Jeszcze pytania ignorantki w temacie:
    1. Skąd wychodzi powietrze?
    2. Kto z was ma półkę na delikatne ciuchy? to się sprawdza?
    3. Ile trwa mniej wiecej cykl suszenia?
    4. Koszule męskie bawełniane mozna suszyć?

• 1 powietrze wychodzi u dołu suszarki
    2 nie mam
    3 u mnie ok 1,5 godziny pełny wsad. Mniej rzeczy suszy szybciej.
    4 ja susze 
    Podziękowali 1Lila
  • U mnie temat powraca i nic z tego. Pomarzyć mogę i tylko tyle.
  • edytowano grudzień 2017
    @anulaczarnula u mnie pojawil sie raz jak maz za granica a mi pranie zamiast schnac zamarzalo na strychu, w domu mega wilgoc i zimno wiec nie chcialam, tesc mnie za ten zakup zwyzywal i wogole, mysle ze przyczynil sie tez do wyrzucenia nas z domu a dzieki temu mamy teraz swoj wiec zasadniczo suszarka to same dobre rzeczy :) 
    @Lila
    1. Nie wiem czy w ogole gdzies jakies powietrze idzie (nie zauwazylam zeby np w lazience bylo cieplej bo syszarka chodzi, ona raczej jak pralka)
    2. Polki nie mam. W instrukcji pisze cos o koszyku na welne - ale program na welne 5 minut trwa i tak nic nie wysuszyl
    3. Bawelna do szafy z opcja delikatne ponad 4 godz
    4. Suszylam nic im, w ogole to jesli kurczyly mi sie to raczej dzieciece rzeczy ale tylko raz :p nastawily mnie dziewczyny aby te rzeczy wieksze kupowac i tak bede robic. Ostatnio maz jesionke suszyl - balam sie ze sie skurczy a tu nic...

Dziewczyny a jak rachunki za prad? Bo zastanawiam sie czy na tatyfe ze wzgl na suszarke nie przejsc. Kupilam drozsza z uzycie 2kw bo 1kw (jak pralka) kosztowal prawie 4 tys 
  • 1. https://www.euro.com.pl/suszarki/electrolux-edp12074pd.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI6ajLwbKx2AIVRl8ZCh0NdgPVEAQYASABEgKCcvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CMLg1cOysdgCFU5VGAodv2AALg jak popatrzysz na suszarkę, to na samym dole ma taki małe dziurki - tamtędy wylatuje powietrze.
    2.nie mam
    3. suszarka 7kg na ekstra suche bawełna  to 1:50 - to najdłuższy cykl, reszta krótsza
    4. to zależy od jakości bawełny, są takie które susze i takie które mam obawy, więc nie suszę

• @Agmar ale ja wiem i mąż wie, że to bardzo dobry sprzęt i kasa by była. Tylko taki mały drobiazg: zajmuje miejsce, którego nie mamy w naszym mieszkaniu. I co roku w sezonie powraca jej temat. Coraz więcej osób kupuje i zachęca. A mi trudno, bo nic nie zmienię.
  • anula a w słupku nie da rady postawić - suszarka na pralce?
  • Nie mogę znaleźć wątka o zmywarkach a tu duży ruch to zapytam 

Beko 
    Jaka pod względem jakości firma ???
    Bo znalazłam świetną zmywarkę spełniającą moje wymagania na 14 kpl naczyń 
    Półka na sztućce oraz kosz na sztućce 
    I podnoszona półka ta wyżej 
    Cenowo tańsza od Boscha i większa w wypchaniu naczyniami no i ta półka i kosz na sztućce

Ale nie znam jakości Beko.
    Więc pytam może Ktoś miał w użyciu tę firmę??
  • moja siistra miała. Nie poleca. Musiala naczynia yc po wyjęciu ze zmywarki. BBN
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Ja w sprawie suszenia jeansów. 
    Moim dużym dziewczynom zniszczyły się takie cienkie jeansy z lycra. Lycra nie wytrzymdla i zniknęła A spodnie straciły fason. 
  • Nie tylko nie Beko :weary: już dwa razy przyjeżdżali nam naprawiać i pralkę i zmywarkę na gwarancji. W zmywarce facet niestety nawet nie ustalił co było przyczyną tego, że się psuła, kazał przechylać na jedną stronę jak się problem powtórzy. Koleżanka kupiła też suszarkę z Beko i też lipa.
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Czy sztuczny obrus do suszarki? 
  • I sukienkę z aksamit? Weluru takiego? Bo wrzuciłam. Strasznie bolała w praniu
  • Poszło. Time out.. Mam nadzieję że nie splona
  • @anulaczarnula, weźcie pralkosuszarkę. Jak macie teraz "chudą" pralkę ładowaną od góry, obok zlewu, to podnieście zlew i kupcie płytką p-s. My tak zrobiliśmy i zdecydowanie nie żałuję!
    Podziękowali 1anulaczarnula
  • U mnie siostra z beko ma ale kuchenke - po roku czasu rozgracila sie, a zmywarki nie wiem jak. Ja mam z boscha ale srednio pojemna, rodzice maja taka stara zanussi i jest mega pojemna ale nie wiem czy nowe tez takie pojemne
    Podziękowali 1Malgorzata
  • @MAFJa to czy można coś suszyć to często zalezy od dobranego programu. Obrusy i welur suszyłam i był ok
    Podziękowali 1MAFJa
  • @Lila My mamy boscha, bez pompy i starszy model (mniej naszpikowany elektroniką). W sklepach raczej juz ich nie ma, ale mozna zamówic samemu lub przez sklep. Nawet cene utargowalismy ;) programów sporo i kazdy mozna dodatkowo regulować, czy bardziej, czy mniej suche. Mam program do koszul, 15 minut. Wrzuciłam 8 bawełnianych i nie trzeba było prasowac :dizzy: 
    Uzywam najczęsciej programu mix (mieszane tkaniny) i czas poczatkowy to 1h20, a w rzeczywistości suszy ok. 20-30 minut, bo czujnik wilgoci sam dopasowuje potrzebny czas. Ja mam dobra wirówke, to wszystkie programy mi skraca.
    W mojej to na dole to wlot powietrza (nie można zastawiac np. stertą ubrań,) a wylatuje z tyłu (caly tył ma perforacje). Poniewaz ja upchnęłam suszarke pod blatem, mam w blacie kratkę wentylacyjna, dla lepszej cyrkulacji. Tego ruchu powietrza nie czujesz specjalnie, poza ciepłem w łązience.
    Podziękowali 1Lila
  • @balum jaki to model?
  • tymka powiedział(a):
    @anulaczarnula, weźcie pralkosuszarkę. Jak macie teraz "chudą" pralkę ładowaną od góry, obok zlewu, to podnieście zlew i kupcie płytką p-s. My tak zrobiliśmy i zdecydowanie nie żałuję!
    Jaką macie pralko-suszarkę?
  • Candy, głębokość teoretycznie 45, o ile dobrze pamiętam. Z wystającymi elementami więcej. Teraz jesteśmy poza domem, mogę model sprawdzić po 2.01.
  • Malgorzata powiedział(a):
    (...)
    Ale nie znam jakości Beko.
    Więc pytam może Ktoś miał w użyciu tę firmę??
    Od ponad trzech lat zmywarka beko spisuje się dobrze.
    Żeby było super idealnie trzeba myć na programie do garów, godzinny też daje radę.
  • Beko myśmy mieli pralkę z przedłużona gwarancja bo oni dają za darmo na niektóre modele... U nas bez zarzutu sprzedalismy przy wyprowadzce. Ale tu na suszarkę ktoś narzekal
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.