Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka do ubrań

15681011

Komentarz

  • Niestety nie zawsze. Moja pierwsza suszarka electrolux, ta co po dwóch latach padła to byla wlaśnie z pompą ciepła za ponad 3 tysiące. O połowę tańszy bosch działa już 4 lata.
    Podziękowali 1nowa
  • edytowano styczeń 2018
    @Katanna drogie nie zawsze znaczy dobre :wink:  Dlatego napisałam : jak coś jest dobrej jakości CHOCIAŻ  droższe.
  • Podobno Miele dobre, ale 9 tys nie dam na suszarkę. 
  • Nie wierzę w nowy dobry sprzęt. ;)


  • groszek powiedział(a):
    Ktoś polecał kiedyś suszarke,taką zwykłą nie elektryczną, tylko dużą, pietrową. Nie mogę odnaleźć.
    Mam już kilka lat Meliconi 60M 
    bardzo duża-dwa,trzy prania z dużej pralki wchodzą,
    trwała,grube rurki,bardzo sobie chwalę.
  • edytowano styczeń 2018
    @kasha, moja pierwsza suszarka AEG była z pompą ciepła, wypasiona w klasy energetyczne, za około 3400zł a to było jakieś 7-8 lat temu, więc nie był to sprzęt z niższej półki. Też myślałam, że kupuję na lata  :D  Po około 3,5 roku a może nawet i krócej zepsuła się właśnie pompa ciepła, koszt wymiany 1800 zł. Podziękowałam za ofertę serwisu i kupiłam Elektroluxa z grzałką o niższej klasie energetycznej (ponad 1tys. tańszy), który też jakieś odczuwalnej różnicy na rachunkach nie zrobił. Elektrolux też miał awarię grzałki po około 3 latach, ale koszt grzałki to około 350 zł.
    I nie myl filtra do kłaków, który w obu typach suszarek jest wyjmowalny i trzeba go czyścić. Ja mówię o POMPIE w podstawie suszarki , której nie można wyczyścić a która się kłaczy, z czasem na amen (bo kłaki lecą dalej, mimo wyjmowalnego filtra przy bębnie). W suszarkach z grzałką część odpowiadająca pompie ciepła jest wyjmowalna i można ją wyczyścić.
    Ja susze w tygodniu dużo, co najmniej jedno pranie dziennie, często i dwa, dlatego być może kłaków u mnie duzo ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • @beabea a nie,już ja taka naiwna żeby obecnie na lata kupować to nie jestem.
    Teraz specjalnie jest  konstrukcja wszystkiego ,że działa 6-7 lat.
    Chociaż pralkę mam już ponad 10,wyprawiam z nią cuda, a ona dzielnie się trzyma :smiley:
    A co do suszarek.Skoro tak jak mówisz oba rodzaje i ta co jej można z pompy kłaki spłukać i ta co nie można tak samo się psują,to różnica jest tylko w wygodzie użytkowania.
    Czyli ta z pompą ciepła wcale gorsza nie jest.
    I powtórzę -to co drogie nie jest z automatu lepsze.
    Dlatego warto poszukać opinii,poczytać o tym jak która działa i wybrać najlepszą dla konkretnego użytkownika.

  • Rożnica jest taka, że jak padnie pompa muszę kupić nową suszarkę, jak padnie grzałka wymieniłam grzałkę.
    @Gosia5, nasz Elektrolux już nie jest niestety dostępny na rynku. Sprawdziłam, jak jeszcze nie wiedziałam czy to na pewno grzałka i czy naprawa będzie opłacalna. Ale jak tak wtedy przepatrywałam te suszarki, to wyszło na to, że godna polecenia jest BOSCH WTG86400PL seria 6 (z tym, że ja szukałam z grzałką a nie pompa ciepła).
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2018
    pytalem ale cos nie doczekalem sie odpowiedzi

    Czy przy tej pompie tez masz filtr?



     
    po zamknieciu tak to wyglada


  • edytowano styczeń 2018
    @Taw ; Filtr wyjmowalny przy bębnie jest w obu typach suszarek. Po każdym suszeniu trzeba go wyjąc i wyczyścić z kłaków. Filtr ten jednak nie zatrzymuje niestety 100% kłaków i w pewnej części przelatują one dalej - w suszarkach z pompą ciepłą zakłaczają pompę i w warunkach domowych nie ma jak jej wyczyścić, bo to część niewyjmowalna. W suszarkach z grzałką jest wyjmowalny wymiennik ciepła, który co kilka tygodni przepłukujesz np. pod prysznicem. Patrząc się na ilość kłaków jaka wylatuje z wymiennika ciepła wierzę, że po 2-3 latach intensywnego użytkowania pompa ciepła ma na sobie tyle brudu, że przytyka się.
    Teraz w tych droższych modelach niektóre firmy stosują płukanie pompy ciepła wodą, która odparowuje z prania. Niestety też nie jest to do końca efektywne, bo płukany jest tylko przód pompy a tył dalej syfi. O to się pytałaś @Joanna36 ?
    Ja po moich doświadczeniach i przemyśleniach a także po dyskusjach z serwisantami jestem obecnie zwolenniczka suszarek z grzałką. Chyba, że udoskonalą pompy ciepła.
    Podziękowali 2Katanna Joanna36
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2018

    Ty mowisz o tym a ja pytam o ten jak post wyzej.
  • edytowano styczeń 2018
    Nie odświeżałam strony, bo pisałam na raty. Teraz widzę dopiero zdjęcia z pierwszego postu. Chodzi Ci o to czy mam matę filtracyjną przed pompą ciepła. Ale ja teraz od ponad trzech lat nie mam suszarki z pompą tylko z grzałką, więc mam trochę inną sytuację. Ja po prostu mogę wyjąć co kilka tygodni wymiennik ciepła i go wypłukać pod bieżącą wodą - w związku z tym nie mam żadnych filtrów przed wymiennikiem, co przeleci to i tak wypłuczę. A co przeleci do pompy pomimo filtrów, to już się nie da wypłukać. Z tego co czytałam na różnych forach, także na Elektrodzie, jest to niestety problem w suszarkach z pompą.
  • A jak wykupię gwarancję na 5 lat to w razie czego wymienią pompę za darmo? 
  • Miele z  pompa padla w.niecaly rok. Nowa przyslali, wiec ok. Ale moze dlatego, ze maz.buty suszyl w.niej na jakims zwyklym programie, cos mu sie przypalilo czy cos. Wiec moze to nie wina suszarki...
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nie wiem... Nigdy nie wykupywałam takiej gwarancji do żadnego sprzetu. Trzeba się wczytać bardzo dokładnie w warunki gwarancji, żeby nie było jakiś pułapek, bo tanie to to nie jest.
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2018
    ok
    no a jak to wyglada w utrzymaniu?

    Rzucilem okiem na elektrode i tam koles pisze ze z pompa ciagnie 2,2 a ta z wymiennikiem 4,4.

    Ta moja z opisu 1,41 a faktycznie policzylem ostatni tydien jakies 10 cykli policzyla 6kWh

    No ale liczac nawet te 14kwh, to na pol roku mi wychodzi z pradu po 0,46 ponad 420 roznicy. Czyli wystarczy ze sie przez dwa lata i troszeczke nie popsuje.
    Dobrze to ja licze?
  • edytowano styczeń 2018
    Ja kupiłam do pralki gwarancję plus ubezpieczenie po 3 latach był robiony bęben łożyska była moja wina bo za bardzo ją eksplatowalam ,wymienili za darmo teraz do każdego sprzętu dokupuje bo mi zawsze wysiada kilka miesięcy po gwarancji,
    Podziękowali 2Gosia5 Katanna
  • Na pralke nie mam ale cos mam przeczucie ze ona z tego pokolenia co ubezpieczen nie potrzebowal
  • Tu chyba takiego prostego przełożenia długofalowo nie można zastosować. Pisali też tam, że jeśli pompa z czasem się coraz bardziej kłaczy to jednocześnie spada efektywność suszenia i wydłuża czas, a co zatem idzie jest bardziej prądożerna. Tak naprawdę to trzeba by ją poobserwować ze 2-3 lata i globalnie posumować.
    U mnie np. producent podaje, że średnie zużycie przy programie bawełna 60 stopni przy pełnym załadunku (suszarka 8 kg) to około 4,5 kWh. Ale ja rzadko suszę na tym programie, najczęściej na syntetykach do szafy i raczej dosuszają się nawet ręczniki, tak więc pewnie mam mniejsze zużycie niż te 4,5. Rzeczywiste zużycie zależy pewnie najbardziej od sposobu korzystania z urządzenia.
  • @Taw, ale Ty masz chyba Miele. Z Miele to się tu nie porównuj ;)
  • czyli jest cyna..?

  • czyli co ? nie rozumiem
  • ktoś pytał o Candy - miałam pralkę Candy 13 lat, nie padła, w końcu sprzedałam ją działającą za symboliczna kwotę, bo uznałam, ze przy 3 dzieci pralka z wsadem 3 kg jednak jest troszkę mało wygodna

    teraz mam pralko-suszarkę Candy (ma specyficzne wymiary mi pasujące i 5 letnią gwarancję producenta) po miesiącu padła, a przynajmniej takie sprawiała wrażenie ;) przy naprawie gwarancyjnej okazało się, że w odpływie (w rurce w ścianie) była ...... tadam .... piłeczka kauczukowa ;) p-s działa tfu tfu i chwalę ją sobie, i nie trzeba pamiętać o przekładaniu prania :)))

    Podziękowali 2Gosia5 tymka
  • edytowano styczeń 2018
    @agatak , ja pytałam. A serwis candy działa sprawnie? Bez suszarki można żyć, ale nie chciałabym czekać miesiącami na ewentualną naprawę. Candy jest po prostu najtańsza. 9-kg znalazłam w media markcie jeszcze taniej, niż ta linkowana, bo za 1700.
  • beabea powiedział(a):
    @Taw, ale Ty masz chyba Miele. Z Miele to się tu nie porównuj ;)
    Nowe Miele to juz chyba nie ta klasa co kiedys. Pisalam, suszarka.roku nie miala i padla, beben latal luzem jak sie go zakrecilo, a podczas suszenia nie krecil sie wcale. 
    Kilka razy kupowalam elementy.do odkurzacza Miele. Te szczotki, ssawki takie delikatne... Wreszcie odkurzacz padl. 
  • Tu jest Jakis taki trend/opinia ze dobre
    Pralki suszarki miele
    piekarniki plyty bosch
    zmywarki siemens
    lodowki zamrazarki Liebherr
    Auto Mercedes
    a odkurzacz  Kärcher

    Swoj do swego po swoje hehe
  • Ja mam Beko - zmywarkę i suszarkę i chyba dobre. Zmywarka miała  wymienianą teraz grzałkę, 350zł, i czasem jakiś plastikowy element się złamie ale Elektrolux nie był lepszy. Zmywa ładnie . Suszarka dużo pracuje, daje radę.
  • Czy suszycie w bawełnianych programach takie grube bluzy dresowe ale z różnymi nadrukami? Mój M ma większość bluz i koszulek z różnymi takimi... Właśnie wyciągnęła z prania bluzę z aniołem Michałem i druga z krzyżem Benedykta chyba. Spali się to? Ten Benedykt mniej wypukły ale na metę oczywiście skreślony suszarka
  • Na lewej stronie, zapięte. Bardziej niż po praniu się nie niszczą 
  • Ja wszystko suszę jak leci oprócz wełny. Na lewej, choć nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ;) Suszarkę mamy z rok jakoś i kurczą sie tylko skarpetki, z żadnym nadrukiem nic się jeszcze nie stało, choć ogólnie ubrania w wyniku suszarki się jakby szybciej zużywają - szybciej blakną, jakby się powoli mechacą, ale nie jest to proces spektakularny. A - nie suszę też dzianin, którym w suszarce zagina się ściągacz (to dość często w sweterkach dziecięcych), bo głupio potem wyglada taki wywijający się.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.