Suszarka do ubrań

168101112

Komentarz

• edytowano grudzień 2017
    Podziękowali 2Bambidu Lila
  • Ha, właśnie taką wczoraj oglądałam stacjonarnie w euro, @balum. Właściwie wolałabym wywiewową, ale obecnie chyba jedyna na rynku to Indesit. A ta firma jakaś niezbyt godna zaufania mi się wydaje.
    Podziękowali 1Lila
  • @balum ; a suszarkę macie obudowaną ze wszystkich stron (ścianki po bokach) czy tylko jest blat na górze ?
  • @beabea ;
    Z wszystkich stron, ale z jednego boku jest szafka umywalkowa na nózkach , która nie sięga do tylnej sciany (bez tyłu, bo to kosze) i ma ażurowe drzwiczki. Z drugiej ściana.
    Podziękowali 1beabea
  • Jakie macie pralko-suszarki? Jesteście zadowoleni?
    Czy ktoś może użytkuje
    https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/electrolux-eww1685swd.bhtml#opis

@PaniWiosna chyba pisałaś, że masz, to Cię wołam ;)

• @kika0 ja mam akurat LG, kocham ten sprzęt  :) może osobna suszarka lepsza (niestety nie miałam okazji poznać w praktyce), ale i tak oszczędza mi czas prasowania i miejsce na suszenie.
  • @PaniWiosna a możesz napisać mi konkretny model? Ile srednio trwa pranie i suszenie?
  • A ja się chciałam odezwać w temacie ekonomicznym, bo właśnie dostaliśmy rachunek za prąd (mamy rozliczenie roczne). Suszarkę kupiliśmy w X 2016, więc dopiero 2017 był pełnym rokiem z jej użytkowaniem. No i w zużyciu prądu nie widać żadnej różnicy w stosunku do poprzedniego roku, mimo że po drodze mieliśmy różne remonty, prace karcherem, a córki rosną, więc i prań coraz więcej (wychodzi mi 7kg prania średnio co 2 dzień), a suszę prawie wszystko (no może poza szybkoschnącymi syntetykami) :D
    Podziękowali 1Agmar
  • A jaką masz suszarkę? W sensie klasa energetyczna?
  • Tez z suszarka nie zauwazylam roznicy. Mamy ja ponad rok, tzn to druga taka sama, bo poprzednia padla na gwarancji.
    Cykl zalezy od intensywniaci suszenia. Reczniki, grube rzeczy daje na cotton extra dry, inne na nirmal plus a jakies w miere cienkie na zwykle. Od 1-2 h to trwa, czasem jak duzo grubych to dluzej. Polary, kurtki maja swoj program, ok 50 min. W.sumie jest tam masa programow i w kazdym rozny.stopien suszenia.oraz prasowanie. Miele.
  • Ja mam taka https://www.mediaexpert.pl/suszarki/suszarka-bosch-wtw85461pl,id-850866?gclid=CjwKCAiAm7LSBRBBEiwAvL1-Lz6QmSzT4QnCR9VkaEMu5z2498vtcDargb9NlDUyjhOcIg-Elu5uJxoCrUEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CIKMuIOjvNgCFYaRmwodqCQCOA
    Tylko kurcze u mnie te programy duzo dluzej trwaja niz u innych dziewczyn i dlatego ja sie boje rachunkow. Ja dopiero od listopada na swoim i wizja niewyplacalnosci mnie przeraza, wczesniej z rodzicami i u tesciow taryfa to 250 srednio co dwa miechy a siostra mi mowi bo ona bez taryf ze bez suszarki 500 na fwa miechy to z suszarka mowi ze kolo 600 moze mi wyjsc
  • @kika0 mamy taką:
    http://www.lg.com/pl/pralko-suszarki/lg-FH2U2HDM1N
    Ja piorę na "mieszane", trwa ok 1,40 h, suszenie może trwać od 30 minut do chyba 1,5 lub 2 godzin. 
    Można samemu skomponować sobie program prania, ale nie korzystałam z tego. 
    Podziękowali 1kika0
  • @OlaOdPawla sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale musiałam wykopać oznaczenie modelu, żeby znaleźć tą klasę energetyczną. To jest Siemens WT45W460PL iQ500 na 9 kg (teraz chyba już niedostępny), klasa A++. Na stronie piszą, że roczny koszt energii to 141,90 zł (ciekawe, jak to policzyli), ja bym stawiała na więcej, bo naprawdę dużo suszymy, ale w ciągu roku to faktycznie koszt niezauważalny.

Programy są długie, jak włączam "bawełna do szafy" to mi na początku pokazuje ok. 4h, ale w miarę suszenia (po jakiejś godzinie) to się redukuje wg czujnika wilgotności i pewnie w ok. 2h się całość zamyka. Fakt, że wrzucam pranie odwirowane w 1400 obrotach, czyli nie bardzo mokre.
  • Mam elektroluksa suszarke po pół roku padła pompa ciepła ale przyjechali wymienili i hula. Widzę zę znów zbiera się tam kurz więc po jakimś czasie znow padnie. Ogolnie super działa i ma funkcje zmniejszania gaci. Nie niszczy ubrań! Wogóle to taki luksus. Bardzo jestem zadowolona. Wykupiliśmy 5l gwarancji więc mam zamiar ją zajeździć. Podobno one sie psują i nie da się na to nic poradzić. Susze wszystko na programie bawełna ekstra suche.  Z tej funkcji suszenia wełny nie korzystam i tak wieszam sweterki na grzejniku po odsączeniu w ręcznik jak wieszałam...jakoś powoli suszyło w tej suszarce  i kilka razy musiałam nastawiać. Wziełabym ewentualnie tańszą bez tej funkcji suszenia wełny korzystacie z tego?
  • Nie wiem, po co jest ten program. Mój ma 6 minut i nie widzę różnicy w wilgotności swetrów, więc też takie rzeczy suszę w stanie rozwieszonym.
  • TawTaw
    edytowano 15 styczeń
    wielorybek powiedział(a):
    Mam elektroluksa [...] Podobno one sie psują i nie da się na to nic poradzić.[...]
    A tam przy tej pompie masz dodatkowy filtr?

ps
    Podobno jest opcja ze w te blaszki wbija sie resztka proszku jak ktos sypie za duzo(tak slyszalem)
  • @wielorybek , a jakie były objawy zepsucia? Moja suszarka ma 2 i pół roku i właśnie padła. Od miesiąca zdarzało jej się nie załączać albo przerwać suszenie. Na wyświetlaczu EH0. Dziś dwa cykle suszyła, przy trzecim załączyła się bucząc dziwnie i padła znowu z komunikatem EH0.
    W czwartek ma być fachowiec, który już dwukrotnie "naprawiał" nam pralki polecając kupić nową. Diagnozował problem, wyceniał. Nawet nie musiał mi polecać kupić nową. :/ Obawiam się, że podobnie będzie z suszarką, a że u nas czarna seria ostatnio, wiec wolałabym uniknąć zakupu. Mamy już nową pralkę, piekarnik i płytę. Zmywarka co jakiś czas wylewa. Strach się bać, kiedy lodówka się zbuntuje :(
  • Malo wody w zbiorniku gornym czyli w szufladzie a duzo na dole przy pompie.
  • Oj, to u nas co innego. Mam nadzieję, że uda się naprawić bez większych szkód dla portfela.
  • Beko turecka części drogie ,jak kupować tylko i wyłącznie z ubezpieczeniem na wypadek awarii z wersją rozszerzona na wypadek przypadkowych uszkodzen i żeby ubezpieczenie trwało min 5 lat
    Podziękowali 1Bea
  • Z Beko miałam
    - lodowke- 2 lat i kilka miesięcy wada fabryczna nic się zrobić nie dało gwarancja się skończyła 
    - pralkę -3 lat koszt naprawy tyle co nowa
    - kuchenka była długo z 6 lat trudno dostępne części drogie piekarnik się przepalił 
  • A i ta kuchenka była najlepsza jaką kiedykolwiek miałam
  • @Gosia5 nam jak po 2 latach padła suszarka to na amen. Nie opłacało się naprawiac. Teraz mamy najtańszą boscha i gwarancję na 5 lat, to już 4 działa bez awarii.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Suszarka to nasz jedyny sprzęt bez przedłużonej gwarancji. :( 
    Podziękowali 1Katanna
  • Oj jak mam teraz suszarkę to nagle mówicie że się psują. I tak czyni mnie szczesliwa:-) 
  • Od początku bylo że psujne!
  • Nie napiszę, że moja 3 rok już suszy i się jeszcze nie zepsuła, żeby nie zapeszyć  ;)
  • 3. Strona.  ;)
  • edytowano 19 styczeń
    No i klops :( Zepsuty silnik. A w maju kończyłaby trzy lata...
    Pan twierdzi, że naprawa to koszt 600-700 zł, ale mówił, żeby upewnić się w serwisie. naprawa nie gwarantuje jednak bezawaryjnej pracy przez kolejne lata. Zakup nowej z 5-letnią gwarancją to koszt 2300 i w górę. Tyle, bo bardziej opłaca się kupić droższą z klasą A++. W ciągu roku oszczędność przy 160 cyklach 150 zł, a przecież w ciągu roku idzie ich u nas dużo więcej.
    Taka jest najtańsza. Ma ktoś coś takiego?
    https://www.oleole.pl/suszarki/candy-cs-h8a2de-s.bhtml

edit Dodam jeszcze, że jeśli producent zakłada 160 cykli rocznie, to mogę uznać, że moja suszarka chodziła nie 2 i pół, ale ponad 5 lat ;)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.