Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

borelioza

1246789

Komentarz

  • IgM:
     p 39 = 0 (4,0)
    antygen p 41 = (+) (16,00)
    antyg VIsE Bb = 0 (2,0)
    OspC adv Ba + (40,00)
    OspC adv Bb + (36,00)
    OspC adv Bg (+) (25,00)
    OspC adv Bsp + (38,00)

    IgM blott pozytywny


  • Na tym westernblocie ie niż takiego nie ma
  • Lekarz ma pewnośc a ja się nie znam
  • edytowano wrzesień 2017
    Do znających się.
    Siostra po miesiącu brania unidoxu jeszcze gorszy wynik.
    Elisa z wątpliwego wszedł w dodatni.
    Western odrazu pokazal bolerioze.
    @Dorota?
  • @Bridget , ja chyba nic madrego nie powiem , bo nie jestem wrozka ani lekarzem. Niech idzie do lekarza leczacego wg ilads czyli nie do zwyklego zakaznika takiego na NFZ i ten jej powie co dalej.
  • Mały cytat:

    "W dzisiejszym odcinku przedstawiamy historię kilku chorych na internetową boreliozę. Niestety, tylko kilku, jako że z reguły chorzy na tę straszliwą przypadłość jak ognia unikają zwykłych lekarzy - przecież wiadomo, że jedynie ci polecani na forum "borelioza" potrafią leczyć, a wszyscy inni to patałachy i naciągacze, prawda?"

    http://www.borelioza.vegie.pl/historie.html
  • katarzynamarta powiedział(a):
    A to badanie robiła od razu po antybiotyku czy odczekała 6 tygodni od zakończenia kuracji?
    Przecież trzeba odczekać 6 miesięcy a nie tygodni
  • asiu i bronku super ze zabierasz glos w mysl zasady nie znam sie ale się wypowiem.
  • Dorota powiedział(a):
    asiu i bronku super ze zabierasz glos w mysl zasady nie znam sie ale się wypowiem.
    To nie my pisaliśmy te teksty :smile: 
  • Nie my jesteśmy autorami tej strony, nie znamy też autora i nie zamierzamy bronić strony czy ją wychwalać. Przedstawia po prostu ciekawy punkt widzenia, z którym warto się chyba zapoznać. Każdy zaś sam zdecyduje, co zrobi.

    PS Każdy nasz post jest podpisany.
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    PS Każdy nasz post jest podpisany.
    Nigdy nie widziałam podpisu
  • Nika76 powiedział(a):
    Joanna i Bronisław powiedział(a):
    PS Każdy nasz post jest podpisany.
    Nigdy nie widziałam podpisu
    Podpisem jest nick.
  • Chodzi o to że nigdy nie wiem czy gadam z Joanną czy z Bronislawem
  • Bo albo Bronisław pisze, a Joanna dyktuje, albo na odwrót. ;)
    Podziękowali 1Bambidu
  • A ja cos czuje, ze to Bronislaw do nas pisze. Raz cos Joanna( tak przypuszczam) napisala w sukienkowym, ze ma maszyne do szycia i jakies tam kiecki na niej rzezbi czy cos w ten desen ale tak na ogol to mysle, ze z brzydsza czescia duetu mamy przyjemnosc ;)
  • edytowano wrzesień 2017
    Kurcze.. odstawilam krople do oczu bo dostałam antybiotyk.... no i na początku nic się nie pojawiało. A teraz mi oko znowu czerwienieje....
    I nie wiem czy antybol nie działa - czy źle że tak szybko kropelki odstawilam. Nie były zlecone przez okulistę tym razem, tylko mój własny pomysl na przetrwanie do diagnozy
  • @ola_g jak jeść ten Zinnat żeby sobie układu pokarmowego nie zajechać?
    Wczoraj miałam mdłości....

    Póki co staram się jeść probiotyki ale i tak ten posmak w ustach... 
  • No niestety. Ja w czasie calego leczenia mialam mdlosci i wzdecia. Na pocieszenie powiem ze przezylam. Wrzodow sie nie dorobilam. Nie bylo to przyjemne.

  • edytowano wrzesień 2017
    ola_g powiedział(a):
    @Nika76 ;
    jeśli stosujesz 2 x dziennie co 12 godzin, to prawdopodobnie musisz brać probiotyk 2 x dziennie albo nawet 3. Na przykład 7.00 zinnat, 10.00 enterol 1 kaps., 16.00 trilac/ dicoflor/ sanprobi superformula 1kaps., 19.00 zinnat. Być może zinnat tak mocno działa na Twój przewód pokarmowy że potrzebna byłaby większa dawka probiotyków. Wtedy raczej częściej niż więcej jednorazowo czyli np 10, 17 trilac czy dicoflor, 12 i 15 enterol. Niestety na to nie ma reguły :(
    Lekarz mi kazał raz ale ja go nie slucham i biorę 2 razy...
    Zinnat 10.00 i 22.00
    Probiotyki 7.00 i 12.00
  • edytowano wrzesień 2017
    Moze lepiej wziąć w nocy o 24 zamiast o 7?
    U mnie nierealne brac tak rano antybol...
  • bo nie miał!
  • Nigdy nie miałam rumienia a borelioze wyglada na to drugi raz już mam...
    Ta druga to z lata, od kleszcza co mi długo siedział w plecach. I rana ropiala ze względu na pozostawione resztki...
    Rumienia zero

    Gdyby dziecko zrobilo się też jakieś niekumate to lepiej zrobić test westernblota
  • edytowano wrzesień 2017
    Moj czteromiesieczny mial w wakacje kleszcza w uchu I objawow nie mial zadnych, ale lekarz nam kazal obserwowac skore jeszcze 6 mies, bo moze sie jeszcze pojawic rumien wedrujacy
    E-literowka
  • Uczulenie mnie bierze na ten antybiotyk..

    Lekarz mi kazał odstawić jak coś się będzie działo i przyjechać... 
    Przecież się przerwa zrobi....
  • kurde, minęło 6 tygodni od kleszcza, nic nie było żadnych zmian skornych, a dzis bol brzucha i temperetura, i skąd mam wiedzieć czy to grypa żołądkowa jak u wszystkich czy borelioza, chodzi o mojego 7 latka 
  • U nas panuje tez ten wirus.
    Podziękowali 1Nika76
  • Jak to było powiedzcie mi bo juz się pogubilam

    Kleszcza jak się miało to po jakim czasie trzeba zrobić westernblota?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.