Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co u Was się je w Święta :) ?

edytowano grudzień 2013 w Ogólna
Jak w tytule :)

Ciekawa jestem Waszych kulinarnych zwyczajów...


Ps. Chyba, ze był taki wątek już, to odeślijcie :)

«13456

Komentarz

  • U mnie w tym roku bedzie mieszanka Podlasia i Wielkopolski czyli zwyczajowe dania z domu męża i mojego:))) Będziemy sobie wzajemnie próbowali je wciskać zapewniając, że "to pyszne! no czemu nie chcesz?!":)))
  • Uwierzycie, że dzieci zażyczyły sobie by jaglankę z bakaliami podać w wigilię na deser?  :-??
  • @tebacha

    a co konkretnie :> ?
  • U mnie to konkretnie: Ryby ( karp w galarecie , karp i łosoś smażony , śledzie ze dwa rodzaje ), barszcz czerwony, uszka  z grzybami do barszczu, pierogi z kapustą, sałatka jarzynowa tradycyjna, jajka w majonezie  ( nie wiem dlaczego ale zawsze znikają w brzuchu dzieci)  , dla mojego Taty i Mamy  i Teściowej - zupa rybna, kompot z suszu, makowiec, piernik.
  • a wiecie - u mojego Męża w domu je się taką dziiiwną zupę.. jestem ciekawa, czy ktoś się z tym spotkał...

    Do wody wrzuca się grzyby suszone, posiekaną kapustę surową, sól, pieprz itp.
    Zakwasza się sokiem z ogórków kiszonych albo kapusty kiszonej.
    I zasypuje się minimalną ilością kaszy gryczanej.


    Zna ktoś takie cudo :> ?
  •  U  mnie mieszanka tradycji polskiej ( zupa grzybowa, ryby pierogi, sledzie - czyli normalnie) a w pierwszy dzien swiat po angielsku indyk z nadzieniem, warzywa, brukselka, christmas pudding....i bigos !!!!!!!!!!!!!
  • ja robię karpia w galarecie - bez tego nie ma wigilii
    poza tym paszteciki drożdżowe, barszcz
    śledzie, sałatka jarzynowa
    teściowa zrobi pierogi:-)
  • U nas przez święta dojada się to, co zostanie z wigilii. Dodatkowo jakieś mięcho jest, bo święto ale nie za wiele, żeby im się tu i ówdzie nie poprzewracało.
  • Mój tato robi pyszny sernik, z podsuszonego na grzejniku twarogu, taki ciężki z polewą z gorzkiej czekolady. Smak dzieciństwa. Poza tym tradycyjna polska kuchnia...Czyli ryba po grecku sałatka warzywna itd :DDD 
    Z upływem lat nauczyłam się pić barszcz, ale octowe przetwory rybne omijam z daleka. 
  • Buraki na barszcz już mam ukiszone. Święta bez barszczu się nie liczą - druga zupa wg corocznych ustaleń - grzybowa albo rybna - w tym roku ma być rybna :)
    I tak, jak z barszczem, niektóre potrawy to żelazne menu, a inne w zależności od tego, co wysoka komisja wciągnie na listę. ;)
  • Moja komisja dziś właśnie sporządziła listę dań wigilijnych. Jak patrzę to mam ochotę się deską zabić...
  • To dawaj @Katarzyna

    Bardzo jestem ciekawa :) U mnie wczoraj teściowa z tą SPECJALNĄ zupą też mnie zaskoczyła... A Mąż swoje - MUSI BYĆ... ;)
  • AgaAga
    edytowano grudzień 2013
    Nasze zwyczaje sie klaruja w sumie dopiero.
    A reszte edytuje, bo rodzicielka przeczyta, co sadze na temat karpia i beda swieta w milczeniu;)
  • Dla mnie święta bez grzybowej to nie święta:) a dla meza musi byc barszcz. A dla meza i syna obowiazkowo kluski z makiem, dla mnie ryba po grecku. Jeszcze tylko salatka warzywna dla syna i żelazne menu gotowe.
  • Moi zapisali:
    - barszcz z uszkami
    - pierogi z kapustą i grzybami
    - karp smażony
    - kulebiak + barszczyk do popicia
    - śledź po kaszubsku
    - sałatka jarzynowa
    - ryba po grecku
    - łazanki z kapustą i grzybami
    (Jakby mnie pytali o zdanie, to bym sobie zrobiła kapustę z grochem ale poza mną nie bardzo są amatorzy w rodzinie, więc nie będę nalegać.)
    Do tego jeszcze desery:
    - kompot z suszu
    - kisiel żurawinowy
    - kutia
    - mak z łamańcami
    - piegus
    - makowiec
    - ciasteczka:
       - pierniczki
       - makowe
       - orzechowe
       - kruche z cukrem
    Na szczęście jesteśmy bezmleczni, bo jeszcze sernik by dopisali. Nie ujawniam im, że istnieje tofu ;-)
    Żeby nie było wątpliwości - z żadnego z wigilijnych dań nie da się zrezygnować. No, z tej kapusty z grochem się dało. Dlatego potem przez całe święta dojadamy dania wigilijne i tylko przegryzamy domową wędlinką. Z resztek wędlinki będzie bigos sylwestrowo-noworoczny. A z niedojedzonych resztek łakoci  będą bajaderki.

  • @Katarzyna, kapusty z grochem długo nie robiłam, bo mąż nie lubi, ale jak się okazało, że Zosi tak smakuje, że zje KAŻDĄ  ilość, to znów robię. Dwie kapusty; z grochem dla mnie i Z; z grzybami dla męża. :D
  • Mak z lamancami i kutie pamietam z wczesnego dziecinstwa, to jeszcze byly tradycje pradziadkow. Ale kutie lubil w sumie tylko moj dziadek i ja, wiec po smierci dziadka znikla. Mak w wersji mamy nie mial wziecia, bo byl "na bogato" i jedna lyzeczka zapychala ;)
    Piegusa piekla zawsze moja babcia, poki jeszcze umiala. Uwielbialam. Moznaby wrocic do tematu, chociaz sama zuzywam bialka na jakies ciasteczka.
  • co to jest mak z łamańcami?
  • @Katarzyna, a jak robisz kulebiak?
    Robię ciasto drożdżowe z pełnoziarnistej orkiszowej mąki, ładuję w nie farsz z kiszonej kapusty i grzybów, zawijam, wsadzam do natłuszczonej keksówki i piekę. Przepisu nie mam, jeśli o to pytasz. Tak, na oko robię. Za to zdjęcie mam:

    image
  • co to jest mak z łamańcami?
    W moim rozumieniu miska maku doprawionego jak na makowiec (miod, bakalie), w to powbijane cienkie, bardzo kruche ciasteczka.
  • co to jest mak z łamańcami?
    To jest mak taki jak do makowca, a w niego powtykane kruche ciasteczka w kształcie rombów.
  • @AB - mogę CI w wolnej chwili parę bezglutenowych uszek i pierożków ulepić, jak będę robić swoje pierogi. Mam nadzieję, że jak bym wysłała przed piątkiem priorytetem to do wigilii dojdą do Was.
  • Oj, kapusta z grochem...uwielbiam!!!
  • Ja tez! 
    Co najsmieszniejsze, bardzo dlugo tego u mnie w domu nie robiono i ja tez unikalam, gdyz krazyla plota, opowiadana odpowiednio rubasznie przez mojego chrzestnego, jakie to sensacje dzwiekowe sa, jak sie rodzina naje kapusty z grochem. Kiedys dostalismy taka kapuste od mamy mojej kolezanki. Byla hiciorem, pyszna. I bez zadnych tam sensacji ;) Od tamtej pory chetnie przygotowujemy, a chrzestnego mialam ochote ukatrupic ;)
  • Ja nie mam tyle czasu, by spędzić w kuchni całe dnie.
    Ale będzie:
    ryba po grecku - wersja na zimno i na ciepło, bo ja nie wiem jak można ciepłą rybę jeść... 
    ryba smażona (dla tych co nie lubią po grecku
    jakiś śledź
    barszcz biały (już się zakwas na niego robi)
    jakieś ciasto miodowo - orzechowe
    pierniczki - może?
    sałatka jarzynowa
    kapusta z grzybami
    może naleśniki z tą kapustą?
    no i może coś z kaszy jaglanej, ale tę mamy na codzień.

    W dzień świąt - obiad po prostu: pewnie indyk, jakieś sałatki, warzywa, ciast zostanie z Wigilii. A może jakiś sernik zrobię?
    Na obiedzie mamy mieć gościa, więc ten indyk jest na miejscu. Jakaś samotna kobieta z pracy męża, która przyznała, że nie ma gdzie pójść, że jako obca w tym kraju czuje się źle i w ogóle. Więc mąż ją zaprosił. Tak więc ten indyk jako angielski akcent, ale bez żadnych innych brytyjskich tradycji (dla mnie niestrawnych, sorry @draconessa;)


  • Myślałam, że tegoroczna lista stracona, ale dziewczynki odtworzyły, tzn. Tosia pamięta, a Zosia zapisała i tak:
    barszcz z uszkami;
    zupa rybna;
    pierogi z kapustą/ruskie;
    ryba smażona karp dla koneserów ;) łAsoś dla łasuchów;
    śledzie;
    ryba w cieście w sensie, jak kulebiak faszerowany rybą - hit dzieci :)
    kapusta z grochem/grzybami;
    grzyby w cieście (smażone);
    kluski z makiem;
    jaglanka z bakaliami;

    plus sernik, piernik, makowiec

    a w święta jakieś mięcha, wędliny, sałatki - wędliny już zrobione, w weekend wędziliśmy :)


  • @Katarzyna - u nas podobnie z tym ze ow sernik tudziez tez 

    Ale kapusty z grochem nie znam. Dobre to?
    Bardzo dobre! Moim zdaniem. Smak dzieciństwa...
  • a wiecie - u mojego Męża w domu je się taką dziiiwną zupę.. jestem ciekawa, czy ktoś się z tym spotkał...

    Do wody wrzuca się grzyby suszone, posiekaną kapustę surową, sól, pieprz itp.
    Zakwasza się sokiem z ogórków kiszonych albo kapusty kiszonej.
    I zasypuje się minimalną ilością kaszy gryczanej.


    Zna ktoś takie cudo :> ?
    o,o! u mojego coś podobnego jest. nazywaja to barszczem grzybowym (chociaz bez burakow) i zajadają z drożdżówką.
  • Wieczerza wigilijna

    Opłatek
    Zupa u mnie w domu rodzinnym czysty wywar z grzybów z kaszą gryczaną
    u męża grzybowa, zabielana z makaronem
    karp smażony
    ew. karp w galarecie
    pierogi z kapustą i grzybami
    kapusta z grzybami
    kapusta z grochem
    groch solo
    kapelusze od grzybów panierowane
    kompot z suszonych owoców
    chleb
    kluski (makaron domowy grubo krojony) z makiem gotowanym na mleku, z rodzynkami, migdałami, miodem i masłem
    ryż rozgotowany na miękko na mleku z posiekanymi migdałami, podawany z zimną bitą śmietaną i ew podgrzanymi konfiturami z wiśni (to przywiozłam z Danii)
    ciasta
    bakalie
    owoce cytrusowe
    ew. słodkie wino białe
    herbata, kawa
    przy słodkościach prezenty i kolędy z płyt, a potem kolędy śpiewane przez nas
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.