Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maszynka do makaronu

2»

Komentarz

  • edytowano lipiec 2016
    @Katarzyna to nie chodzi o to że młodzi głupsi. Tylko dotąd jakoś starsi wiedzieli więcej. Dziś jest tak szybki postęp że starsi w ogóle nie nadążają. Poza tym ja często się czuję jak w świecie równoległym. Moja wypowiedź była więc swoistą autoironią.
  • Czy można regulować grubość rozwalkowanego blatu? Nie znoszę walkowania.  Gdyby sobie to ustrojostwo dobrze radzilo,  zrewolucjonizowałoby moją kuchnię. 
  • Można regulować grubość.
  • No i dalej nie wiem w sumie czy warto:( dostajemy z pracy bony do dziwnych sklepów i wybrałam już chyba większość potrzebnych sprzętów do kuchni, nie wiem co jeszcze się może przydać. Suszarka do warzyw? 
    ATSD na lubię rady starszych-doświadczonych :)
  • http://www.empik.com/

    możemy wybierać  za całego sklepu, ale mi się wydaje, że kuchnia najpraktyczniejsza, z resztą już sama nie mam pomysłu...
  • edytowano lipiec 2016
    edit: głupio napisałam
    garnek na ryż! to coś nad czym warto by się zastanowić, a może jednak dior ;)
  • Ryż można ugotować w normalnym garnku, a Diora trudno czymś zastąpić ;-)
  • Zdecydowanie wybrałabym Armaniego. Emporio. Bo lubię. W każdym razie, ten zapach bardziej mi podchodzi niż zapach ryżu ;-)
  • Superwposażona kuchnia, która się sypie, co nie @Katarzyna? Szkoda, że bonów do budowlanego nie dają. Ale mogę się wypsikac i patrzeć na obiektu muzealne w mojej kuchni. Swoją drogą widziałam podobne umeblowanie na muzealnej wystawie z czasów PRL :D 
    Ni i szkoda, że dior nie walkuje ciasta na makaron :(
  • Elunia, jaki masz szybkowar? Muszę kupić do strączków. Na co zwracać uwagę przy zakupie?
  • Nie wiem, co ma @Elunia, ale ja mam Berghoff Eclipse. Nawet dwa - mniejszy i większy. Zdaje mi się, że mają przyzwoitą relację ceny do jakości. Jestem dość zadowolona. Choć nie mogę powiedzieć, żebym ich jakoś namiętnie używała, ale do strączków i kasz bardzo się przydają. Na zupę, jak dla mojej rodziny, nawet ten 6l jest za mały.
  • Dziękuję. Ja do zup nie chcę, one nie gotuję się długo, kasze też. Ale do strączków potrzebuję. Zrobiło nam się w mieszkaniu ciasno i bardzo duszno. Mała śpi, to pokój zamknięty i nie ma jak wietrzyć na przestrzał. Gotowanie fasoli czy ciecierzycy jest męką. Niby malutki ogień, ale duchota wszędzie mocno odczuwalna. A gotuje się kilka godzin.
  • Makaronowe ciasto robię we wspaniałym Thermomixie, a reszta w maszynce Duka.
    Generalnie fajna jest, ale strasznie piszczy jak wałkuje. Można coś z tym zrobić?
  • Ktoś poleci jakiś wypróbowany przepis na makaron ( dostałam niedawno maszynkę i chce ją wypróbować) ?
  • Ja robię na każde 100 g mąki 1 jajko, trochę oleju.
    Podziękowali 1monia3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.