Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opus Dei - dni skupienia i Msze we wspomnienie św. Josemarii

2456719

Komentarz

  • @Katarzyna wybieram się tylko muszę zadzwonić czy mi pozwolą w ratach zapłacić...
  • @Taja to się spotkamy :)
    Podziękowali 1zapominajka
  • edytowano październik 2014
    Juz sprawdzilam.  Chetnie bym pojechala, ale chyba w grudniu. Mozna rozlozyc kwote na raty?
  • A z 8mio miesięcznym dzieckiem już nie można jechać?
  • edytowano październik 2014
    Czasem się zgadzają... Dla mnie to bardzo dużo jak na raz... Spróbuję. Może są jeszcze miejsca i może się zgodzą... Potrzebuje tych rekolekcji. Teraz. Póki Marcela mi da coś przeżyć...

    E-ja o ratach
  • Dla mnie to tez bardzo duzo, na raz totalnie nie ma szans.

    bede sledzic ten watek :)
  • @Pro, ty chodź najpierw na dzień skupienia. We wtorek ten już jest :).
    A z rekolekcjami - to się cały rok po troszku zbiera.
    Można w ramach prezentów urodzinowych i imieninowych - znam takie historie.
    k.
  • A macie jakieś informacje o Poznaniu? Bo ja bardzo chętna na dzień skupienia jestem.


  • @Hania
    http://www.opusdeiwpolsce.pl/opus-dei-poznan-panie
    a tam: http://w-antrejce.blogspot.com/

    Tylko ja mam super-filtr na kompie i blogi mi nie wchodzą.
    Haniu, przekleisz info z "Antrejki"
    dzięki,
    k.
  • Właśnie na stronie "Antrejki" szukałam, ale tam tylko terminy do wakacji podane, nowych brak, dlatego też pytałam :-) Maila napiszę wobec tego do nich.
  • Aaa, to jasne :).
    To wklej, jak się dowiesz, co? Dzięki!!!
    k.
  • Właśnie mi mąż powiedział, że w Gda już były... tylko zapomniał mi powiedzieć...
  • O "Dniu skupienia" z "Ostatniej szuflady" (http://www.ostatniaszuflada.pl/ogolne/co-to-jest-dzien-skupienia.html)

    Dzień skupienia to powszechny w Kościele środek formacyjny, polegający na poświęceniu zwykle jednego dnia w miesiącu na osobiste wyciszenie, modlitewne skupienie i wysłuchanie nauk księdza. W Opus Dei podczas dnia skupienia dla dorosłych uczestnicy wysłuchują dwóch nauk księdza (w kaplicy lub w kościele), słuchają czytanego na głos fragmentu książki duchowej, dokonują osobistego rachunku sumienia i przyjmują błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Podczas dnia skupienia (w rzeczywistości trwającego ok. 2 h) można też przystąpić do sakramentu Spowiedzi.
  • @Dorotak - dni skupienia dla Pań w Gdańsku:
    Dni skupienia dla Pań w Gdańsku odbywają się co miesiąc, w sobotę po trzeciej niedzieli miesiąca w godz. 10:00 - 12:30 w kaplicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Fregata w Gdańsku-Oliwie, przy ul. Cystersów 13

    Tak było do sierpnia br., warto zapytać, czy dalej jest tak.
    k.
  • dzięki:-) P. obiecał się dowiedzieć :-)
  • Jak się dowie, to wstaw tu, co :)?
    I może by na stronę www.też dodali...
    k.
  • Ja potwierdzam,w Dworku z dziecmi jak w bajce,wszelkie udogodnienia sa. A najwazniejsze ze postawa prowadzacych (przynajmniej te moje rekolekcje) byla b.otwarta na moje potrzeby. Bylam z 4mc Saskia. Naprawde,gdyby mogly,to by nieba przychylily,zlego spojrzenia nie widzialam jak z chusta sie bujalam na medytacji w katku malej kaplicy. A chetne do spaceru z wozkiem w kolejce mozna bylo ustawiac. Tak ze ten
  • matki karmiace-warto. A jaki standard pokoi,obslugi,jedzenia! Luksus dla ciala i ducha.
  • aano - fakt, @E.milia masz najświeższe story dzieciowo-dworkowe. Zachęcaj, zachęcaj, a ja będę po cichu podbijać wątek.
    k.
  • To na nowej stronie tez zachecam. Pokoj na parterze dali,drzwi obok kulezanka mieszkala,prawda @Lila? Nawet kosz na pieluchy osobny w schowku w korytarzu,zeby nie smierdzialo w lazience.
  • Wezcie, bo jutro pojade ;)
  • Poznań, Ośrodek Antrejka, zaprasza na Skupienia w soboty, od 10:00 do 13:00 (w tym Msza św.).
    ul.Wyspiańskiego 10/6:
    18.X

    15.XI

    20.XII

    24.I

    21.II

    21.III

    18.IV

    23.V

    20.VI
  • 8->

    Się rozmarzyłam..
    . Na razie bez szans na wyjazdowe reko, we wtorek też mi nie pasuje :(
    Moźe w listopadze się uda!

    O, ale dziś idę na mszę i zdjęcia "z Alvaro " więc nie jest źle :)
  • Bywają też rekolekcje w Zaniemyślu i/lub Dębogórze (okolice Poznania).
    Warto pytać w Antrejce.
  • edytowano październik 2014
    W A R S Z A W A

    W Ośrodku Wisła (ul. A. Krzyckiego 5/7, Warszawa) odbędą się dni skupienia w następujących terminach:

     7 X i 21 X  wtorki, w godz. 17.30-19.15,  4 X sobota, w godz. 10.30-12.45;
    4 XI i 18 XI wtorki, w godz. 17.30-19.15,  8 XI sobota, w godz. 10.30-12.45;
    2 XII i 16 XII  wtorki, w godz. 17.30-19.15, 13 XII sobota, w godz. 10.30-12.45;

    Posługa kapłańska: poniedziałek - 17.30-20, wtorek - 17.30-20, sobota - przed dniem skupienia i po zakończeniu.

    W Ośrodku Filary (ul. Gościniec 12 - Siekierki):

    18 X sobota, w godz. 10.30-12.45;
    22 XI sobota, w godz. 10.30-12.45;
    20 XII sobota, w godz. 10.30-12.45;

    Posługa kapłańska: środa: 10-12.30, sobota - przed dniem skupienia i po zakończeniu.
  • Szczególnie serdecznie zapraszam do Ośrodka Filary! :)
  • Dostałam terminarz z Gdańska:

    Daty są następujące (pierwsza data - piątek dla panów, druga - sobota dla pań):

    10 i 25 października 2014
    14 i 29 listopada 
    12 i 20 grudnia *
    16 i 31 stycznia 2015 *
    13 i 28 lutego
    13 i 28 marca
    10 i 25 kwietnia
    8 i 23 maja
    12 i 13  czerwca *

    Gwiazdką sygnalizowane są daty wypada w inny piątek lub sobotę niż reguła.

    Dni skupienia dla Pań w Gdańsku odbywają się co miesiąc, w sobotę po trzeciej niedzieli miesiąca w godz. 10:00 - 12:30 w kaplicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Fregata w Gdańsku-Oliwieprzy ul. Cystersów 13 (wejście od strony boiska, domofon 9). Prowadzi ks. Ignacy Soler.


  • edytowano październik 2014

    .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.