Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opus Dei - dni skupienia i Msze we wspomnienie św. Josemarii

1356719

Komentarz

  • Owszem,jak piszesz "potrawy z resztek" to dla mnie dodatkowy plus. Bo tarta obiadowa podrasowana robi za przystawke dnia nastepnego. Limitowania owocow nie zauwazylam. I nie dziwie sie,ze skoro sanepid nie pozwala kostek,to do zakazu sie stosuja. Maja placic kary?
  • "potrawy z resztek " to się psom daje albo świniom

    nie gościom

  • Patrz,a mnie uczyli ze sie jedzenia nie wyrzuca.

  • Dni skupienia w Poznaniu odbywają się:


    - w soboty w Ośrodku "Antrejka" w godzinach 10.00-13.00,


    - w czwartki w szkole "Horyzonty" (Szczepankowo 131, 61-306 Poznań) w godzinach 16.00-18.30 (w programie przewidziana jest Msza Święta).



    Terminy dni skupienia na najbliższe miesiące:

    18 października (Antrejka)

     9 października (Horyzonty)



    uzupełnienie do wpisu Danki :)

  • E.milia bo Ty jestes z miasta ;)
  • edytowano październik 2014

    .

  • edytowano październik 2014

  • edytowano październik 2014

    .

  • @babka4 - ja też gościom daję potrawy z resztek. Świń, psów, ani nawet kur nie mam. A nawet gdybym miała, to szkoda dla nich jedzenia zdatnego dla ludzi. Umiejętność wykorzystania resztek żywności uważam za przejaw gospodarności, a nie powód do wstydu.
  • babka4, Ty tak serio?
  • Odprowadzaja DWIE. Ksieza szeleszczacy,owszem. Za to doskonale przygotowani. I przynajmniej JEST kaplica oraz Najswietszy Sakrament. Rozmowy w kuluarach? U nas zachecali do milczenia. Dziewczyn z kuchni nikt tam za kare nie poslal,ucza sie. A jesli chodzi o cene-i tu pisze TYLKO o kwocie- to wole zaplacic 540,za 3 nocki z pelnym wyzywieniem w jedynce z lazienka w domu rekolekcyjnym z kaplica niz 500 za tej samej dlugosci konwiwencje w hotelu,gdzie nawet krzyza na scianie nie bylo,a chleb z margaryna tez nie dla wszystkich starczal. Krowek nikt kupowac nie kazal. Ani rozancow. Ani ksiazek,a byly,i tez drogie,mspanc.
  • wwoooow


    Najpierw chciałam zapytać czy jest coś w ŁODZI. To po pierwsze.


    A po drugie - @babka4 ; - a o co chodzi tak serio? Bo tyle jadu między Twoimi słowami, że nie wiem...to nie jest tylko ocena, za tym musi stać coś więcej.
  • @Malgorzata


    :D

    Dokładnie.


    A coś jest w Łdz?
  • A jeszcze co do ksiezy Hiszpanow to padlam ze smiechu. Bo sluchalam jakis czas temu ksiedza z Dominikany,jako ten,no,prezbiter wedrowny przyjechal. Kaleczyl jezyk polskí i malo co go mozna bylo zrozumiec,to jego sz,cz...
  • edytowano październik 2014

    .

  • bym coś w Łodzi wolała powiem szczerze
  • @babka4 - a ty z kimś na/ po rekolekcjach rozmawiałaś o tym wszystkim, co tu piszesz?
    Bo takie rzeczy najlepiej od razu wyjaśniać - co, jak i po co to wszystko.
    (cdn)
  • Warto najpierw pójść na "dzień skupienia", żeby zobaczyć, czy to, co Dzieło proponuje to "mój klimat" (tak trywialnie pisząc).
    Na rekolekcjach jest więcej i lepiej :).
    k.
  • edytowano październik 2014

    .

  • byłam na spotkaniach niedaleko mnie
  • zeby nie było ze wszystko negatywnie

    park okazały mozna popołudniu wyjść sobie pospacerować

    duże korytarze i oszklony łącznik ładny

  • suchie wielkie bukiety klimat robią i duzo obrazów dają wrażenie eleganckiego hotelu
  • Moze zbieramy ekipe na grudzien?

    a moze na przyszly rok, bo do grudnia chyba nie dam rady..
  • Pro chętnie bo w tym roku nie ma już miejsc... a mi się  bardzo chce pojechać :(
  • Mówicie przyszły rok? hmmm...
  • Dobra, zrobimy rekolecje kobiet z orga w OD !!!

    Ternim ?

    I zbieramy dziewczyny. Naprawde bede zbierac!
  • Zobaczymy, co z moją małą, jak jednak nas opuści, to jadę w styczniu, jeśli finał nastąpi pomyślny, późną wiosną na macierzyńskim.
  • @Malgorzata
    kurcze, miniemy się
    ale cieszę się bardzo, że będziesz w Filarach :)
    poproś, żeby Cię oprowadziły po całym domu, powiedz, że przyjechałaś z Łodzi i że jesteś moją koleżanką ;) zwróć proszę uwagę na obraz olejny w pokoju dziennym i akwarele w jadalni (i innych pomieszczeniach) - malowała Wielorybek :)

    Ja jadę do Dworku (ale termin rezerwowałam w listopadzie czyli dawno dawno temu... teraz rzeczywiście nie ma już miejsc, na grudzień też nie, to dwa najtrudniejsze do osiągnięcia terminy w ciągu całego roku), obiecuję, że będę o Was wszystkich pamiętać w modlitwie :)

    @babka4
    nie wiem co tam napisałaś, bo zajrzałam dopiero teraz i są już tylko kropki, tylko się z kontekstu domyślam

    Jeżdżę w to miejsce od kilkunastu lat, co roku, i wszystko jest już tam dla mnie tak naturalne, że zauważam to tylko, jak ktoś zwróci na to uwagę... no i może czasem, jeśli jadę z koleżanką, która jedzie po raz pierwszy łapię się na takim myśleniu "ciekawe co ona pomyśli o tym czy o tamtym"... np. o tym że w kaplicy zapala się świeczki w określonej kolejności, albo, że owoce je się nożem i widelcem, albo że nie chodzi się w kapciach, albo że wszędzie są kaczki... myślę też sobie, że to nawet fajnie, że jest pierwszy raz, bo dzięki temu nie zorientuje się, że suszone kwiaty w wazonach nie zmieniają się odkąd pamiętam ;)

    Potem sama odpowiadam sobie, że to wszystko są tylko zewnętrzne, materialne rzeczy, które mogą się podobać lub nie, w większości mają one swoje uzasadnienie w praktycyzmie, zdrowym rozsądku, ubóstwie, albo w historii Dzieła, które tak jak każda rodzina, ma swoje tradycje... więc tak czy owak warto pytać.

    Za to to czego nie można Dworkowi odmówić to to, że jeśli dobrze wykorzysta się ten czas, to naprawdę można tam dobrze się modlić i wiele rzeczy odkryć, o sobie, o Bogu, o relacjach z innymi...
    Druga rzecz to to, że panie, które opiekują się tym domem, robią to z ogromną miłością, w duchu pokornej i oddanej służby i ofiarują godziny intensywnej pracy w intencji uczestników rekolekcji, moim zdaniem ta atmosfera przepełnia cały Dworek i nawet nie ma co tego porównywać z usługami hotelowymi.
  • w Łodzi są pogadanki, ale niestety nie mam terminarza
    odbywają się w soboty, chyba raz w miesiącu
    o godz. 11:00 przy ul. Orlej 23 (centrum, blisko galerii łódzkiej)


    Osoba kontaktowa dla spotkań w Łodzi: Julia Kłosińska,  tel: 606 946 121, julia.klos@gmail.com

  • @Malgorzata, ja Cię tam widzę. Co nie, @Lila? ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.