Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dieta krwiotwórcza

2»

Komentarz

  • a apteczna herbatka nie ma takich właściwości?
  • jeśli w aptece sprzedają całe suszone liście to jest to samo

    słyszałam, ze taka przemielona, w saszetkach ze sklepu spożywczego nie ma wiele wartości
  • nie licząc 1. trymestru (kiedy to miałam krwiaki i dzikie krwawienia) to pierwsza ciąża w której w 2. i 3. trymestrze miałam hemoglobinę w normie

    owszem - pijałam pokrzywę i floradix - ale jak to ja... sporadycznie / mocno nieregularnie
    podstawa - zdrowa dieta (natchnienie forumowe)
  • Mi kazali kiedyś w szpitalu jeszcze pomidory jeść.
    K
  • na potas chyba...
  • edytowano lipiec 2014
    Zielony, młody jęczmień - liofilizowany proszek pozyskany z pędów młodego jęczmienia. 
    Jęczmienny proszek, przez naukowców nazywany „zieloną krwią” lub „zielonym mlekiem”, zawiera naturalne substancje odżywcze, takie jak:

    - chlorofil, w końcu sama nazwa podkreśla zielony barwnik, który ma skład podobny do składu hemoglobiny. Chlorofil m.innymi: oczyszcza jelita i wątrobę, pomaga zapobiegać nowotworom, reguluje menstruację, zwalcza anemię, wspomaga układ naczyniowy nóg, działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, zwalcza bakterie beztlenowe z ust, leczy dziąsła, opryszczkę, zwalcza ból gardła, poprawia wzrok, przyspiesza gojenie się ran;

    witaminy C, E, B1, B2, B6,

    selen, zabezpieczający organizm przed wolnymi rodnikami i zapobiegający nowotworom,

    - 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, ponad dwa razy więcej magnezu i pięć razy więcej żelaza niż zwykła pszenica, a poza tym beta-karoten, kwas foliowy,mangan, cynk i krzem.

    Działa odkwaszająco na organizm.

    Do kupienia w aptekach internetowych i na allegro (ostrożnie!, taniej , ale często kiepskiej jakości).

  • chyba się skuszę na taką egzotykę jak ten zielony, młody jęczmień
    spożywałabym po trochu, na przemian z innymi produktami
    ale ile to jest trochę? i czy najlepiej kupić te całe ziarna ?

    no i jeszcze sok z pokrzywy
    czy z 2-3 łyżki na szklankę wody byłoby ok? ( tak co 1-2 dni jak się przypomni)
    może ktoś zna jakieś dobre źródło?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.