Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co ciekawego w ferie?

edytowano styczeń 2014 w Ogólna
Co atrakcyjnego dla dzieci i dorosłych dziać się będzie pod koniec lutego w stolicy?
Co warto pokazać dzieciom mając 2-3 dni do dyspozycji?

Po zaplanowanych wizytach lekarskich zostało nam nieco czasu
;)
«1

Komentarz

  • @Agagaw a macie wygodne lokum? Bo my wyjeżdżamy na Podkarpacie i możemy Wam zostawić klucze :)
  • Dzięki Windo za propozycję. Mamy gdzie się zatrzymać :.
    Będziemy koczować w Starej Miłosnej lub na Tarchominie. Jest tam coś ciekawego?
    Jakieś muzeum, teatr, no coś, by się "odchamić", wszak człowiek z daleka jedzie ;)
  • Blisko ze Starej Miłosnej do Sulejówka - dworek Piłsudskiego.
    A Tarchomin kojarzy mi się tylko z seminarium... :) dziś tam (na Tarchomin) jedziemy na obiad do ziomali ze Szczecina. Jakby co, to nasza chałupa będzie pusta i cieszylibyśmy się na rewanżyk...
    A Wy teraz gdzie mieszkacie?
  • Jeszcze po staremu. Na nowe to pewnie za rok dopiero, bo remont nawet nie ruszył :(. Architekt 9 miesiecy projekt nam robi...
  • Warszawiacy, polećcie proszę jeszcze coś ciekawego do zwiedzania/obejrzenia w stolicy. Proszę ;;)
  • Stare miasto, muzeum wojska polskiego dla chłopaków super, dla dorosłych i dzieci starszych muzeum ks Popieluszki
  • Muzeum Kolejnictwa. Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Techniki - skoro juz po muzeach jedziemy.

    Koncerty dla dzieci w Filharmonii czasem sa - ale musialabys sprawdzic termin, w ktorym Ciebie interesuje.

  • Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Chopina, Muzeum Miasta Stoł. Warszawy, wjazd na Pałac Kultury (jeśli chmury są wysoko), a jako ciekawostkę - lodowisko na stadionie narodowym
  • Co ciekawego w ferie?
    Kawa z wielodzietnymi
    :D
  • Mąż mnie przekonuje, że tydzień wyjadowych ferii nam stanowczo wystarczy, a to oznacza, że drugi tydzień ferii prawdopodobnie jednak spędzimy w domu. Miejsca na nocleg dalej będzie dosyć, ale jako dodatkową atrakcję możesz sobie wpisać: Interaktywne i Multimedialne Muzeum Windów... ;)
  • Tyle muzeów zapodaliście, że chyba z miesiąc musiałabym spędzić ;)

    Chciałabym pokazać dzieciom coś unikatowego, a jednoczesnie ciekawego dla rozpiętości wiekowej od 1,5 do 12 lat.
    Muzeum Powstania Warszawskiego, to obowiązkowo.
    Myślałam jeszcze nad Centrum Nauki, ale ponoć kolejki długie.

    Z wielodzietnymi też bym się chętnie spotkała, o ile ktoś będzie miał ochotę
    :D
  • Labirynt Światła w Wilanowie - podobno przepiękny, czynne chyba do 15 marca od godz. 16.00, w czwartki wstęp bezpłatny (my wybierzemy się na pewno)
  • Podbijam stary wątek.
    Mam gości: dwie siostrzenice lat 11 i 8, no i swoje dzieci (starsze: 12, 11 i 6) i chciałabym gdzieś je zabrać. Nie wiem, jak jest w Muzeum Chopina. DO Kopernika siostrzenica wybiera się ze szkoły we wrześniu. Na drugie wyjście mogę odstawić młodsze (8 i 6) . CO polecacie, a co odradzacie?
  • edytowano luty 2016
    Nie jest to może charakterystycznie stolicowa atrakcja, ale może jak nie Wam to komuś innemu wpadnie w oko:
    Bardzo polecam ściankę wspinaczkową Murall z częścią FunClinb dla dzieci. Tyle że u nas ferie się już skończyły i w godzinach przedpołudniowych ścianka czynna tylko w weekendy (w ferie była czynna też w tygodniu). Warto zabrać dużo jedzenia ze sobą ;)
    Fajna atmosfera, życzliwi ludzie. Nam się bardzo podobało. Są automaty asekurujące, więc może czwórka dzieci się wspinać bez obstawy czwórki dorosłych.

    http://www.murall.pl/
  • edytowano luty 2016
    Nasze dzieci (6,5l i 9l.) najpierw wspinały się na tej ściance dla dzieci, a potem przeszły na ściany "normalne". W sumie byliśmy tam około 4h, z tego przez 3h dzieci się wspinały - nie wiem skąd oni mają tyle siły... Ścianka dla dzieci (29zł przy zakupie online, który w zasadzie jest obowiązkowy, bo inaczej może nie być miejsc) to około 45minut wspinania, a potem dopłaca się 10zł i można już bez ograniczeń czasowych wspinać się na pozostałych ścianach - do upadłego.
  • Dzięki, @Joanna, może skorzystam dla swoich dzieci. Siostrzenice mało sportowe są. :(
  • Podnoszę,
    u nas od przyszłego tygodnia ferie :)


  • Da się zobaczyć Warszawę w jeden dzień, mamy 12 h do dyspozycji, ja+ troje starszaków???
    wiem, jak to brzmi, ale najmłodszego ciągnąć nie chcę a noc mąż oprotestował :)
  • @ Elunia dzięki,
    jesteś moim głosem rozsądku <3
  • U nas się juz kończą, ale domki w Truskawkowie są ciągle czynne. Mamy własną górkę na sanki i lodowisko na oczku wodnym.Trójka dzieci właśnie nauczyła się jeżdzić na łyżwach. Poza tym w okolicy czynne wyciągi narciarskie i stajnia. Można też wygrzać się w saunie i zanurzyć w przeręblu, co gorąco polecam! Rewelacyjny relaks...
    Zapraszamy!!!! :)
    Podziękowali 2asiao jan_u
  • @Karolinka, jak macie fanów historii, to koniecznie Muzeum Wojska Polskiego, wejście z kustoszem. (2-3 h)
     Wspaniały wykład o historii Polski w oparciu o ich bogate zbiory. Koło 100 zł zwiedzanie, już bez biletów "osobowych". Byliśmy rok temu z zestawem 10 l., 8l., 6,5l., 5 l, 3l. 
    A na zewnątrz - wozy opancerzone, czołgi, wyrzutnie, dla chłopaków raj.

    Byliśmy dokładnie rok temu. W Warszawie było bardzo zimno wtedy. W Muzeum zacisznie i bardzo interesująco.


    Podziękowali 2Karolinka Joannna
  • Moim zdaniem na CNK to cały dzień potrzeba, dlatego ostatnio zrezygnowaliśmy.
    Ja bym zaczęła od któregoś muzeum, potem jakaś pizza na Starym Mieście i spokojny spacer - Krakowskie, Zamek - wedle tego, ile będziecie mieć sił. 
    Zawsze można gdzieś jeszcze na kawę i ciastko zawinąć, jakby trzeba było energii nabrać.
    k.

    Podziękowali 2Karolinka Joannna
  • Tak, moi synowie bardzo nastawieni na  ciekawe muzeum, im bardziej nietypowe tym lepiej np. muzeum gazownictwa


    W Bydzi jest Muzeum Brudu ;)
  • z racji wyjazdu do Czech...nie rozglądałam się w Poznaniu
    moja córka w drugim tygodniu warsztaty filmowe ma w Warsztatowni ( w sensie prowadzi)
  • Fajne jest tez w Warszawie Muzeum Techniki w Palacu Kultury:)

    Podziękowali 2Karolinka annabe
  • A w tym Muzeum Ewolucji w PKiN bylas @draconessa ?
  • BYlam, tez fajne. ale nieduze. Dinozaury sie Markowi podobaly. Troche skamielin. nada sie, ale jak mowie - nie jest ono wielkie.

    Podziękowali 1annabe
  • annabe powiedział(a):
    A w tym Muzeum Ewolucji w PKiN bylas @draconessa ?
    moi rodzice byli z naszymi dziećmi i byli zadowoleni, dzieci też
    Podziękowali 2annabe draconessa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.