Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciąża a żylaki

edytowano luty 2014 w Ogólna
Jestem na początku ciąży i od jakiegoś czasu mam taki rwący ból w nogach.
Lekarka zapisała mi na to cyclo 3 forte do końca ciąży. Czy ten lek można bezpiecznie zażywać w ciąży? Jest dość drogi, gdyż na 15 dni musiałabym wydawać 30zl. Czy macie jakieś sposoby na łagodzenie bólu nóg i profilaktykę żylaków i pękających naczynek?
«1

Komentarz

  • Powiem ci z doswiadczenia - pij, pij pij ile wlezie, minimum 2 litry a najlepiej 3. Gdybym o tym wiedziala wczesniej to bym zylakow nie miala.
    Wiem, ze kazdy o tym wie, ale nie kazdy to na serio stosuje.

    No i trzymaj miesnie nóg w dobrej kondycji, bo zanik mięśni = problemy z krążeniem.
  • przed ciążą trochę biegałam, a o piciu nie wiedzialam;)
  • Dużo chodzić, a jak już trzeba siedzieć lub leżeć, to nogi wyżej. Tylko z równomiernym podparciem pod łydką a nie punktowym pod piętą, żeby kolan nie utrzymywać w przeproście. I żadnych gorących kapieli oraz wpijających się w ciało gumek.
    Ja do tych leków wszystkich ma stosunek ambiwalentny. Acz mam jedna panią, która bierze cyclo-3-forte i twierdzi, że to jej tylko pomaga.
  • mi akurat lekarka ze względu na szyjkę kazała jak najwięcej leżeć. Ale leżę z nogami wyżej.
  • MleMle
    edytowano luty 2014
    ja w każdej ciąży mam ten problem (t.zn. poza nią też, ale w ciąży się nasila) a niestety praca siedząca. Picie wystarczającej ilości płynów w moim wypadku nie wystarcza, natomiast bardzo polecam rajstopy przeciwżylakowe - najpierw można nosić normalne, a jak brzuszek robi się za duży, to ciążowe. Niestety jest to spory wydatek, ale na ogół są inaczej tkane i na długo starczają. Nogi zdecydowanie mniej puchną.
  • Z doświadczenia wiem, że w trzecim trymestrze, choćbym nie wiem, jak zapobiegała, żylaki i tak wyłażą. Ale dzięki za pomysł z rajstopami, jakoś do tej pory nie dowierzałam...
    O, a doraźnie dużą ulgę daje zwykły masaż stóp (mija uczucie drętwienia i mrowienia).
  • a co sądzicie o tym leku cyclo 3 forte? 
    a moze tez pomysle o tych rajstopach..
  • o leku sądzę, że o kant... przynajmniej u mnie nie zadziałał.
  • ja dzisiaj będąc u położnej zobaczyłam jakąś ulotkę i ją o to zapytałam - w odpowiedzi usłyszałam, że niektórym pomaga; natomiast wg niej bardziej na opuchliznę niż żylaki. A jak jest z tym lekiem to może @Katarzyna coś wie? :)

    ps. Skąd jesteś? Może warto wizytę w centrum flebologii ->kierunek warszawa, ale może gdzie indziej też mają takie gabinety (Haku pisała jakiś dłuższy czas temu, że wizyty ciężarnych gratis)
  • Lek - jakoś nie do końca mnie przekonuje ale jeśli pomaga, to można brać. Jak nie pomaga, to szkoda kasy.
    Konsultację u flebologa bardzo polecam i dobrze dobrane pończochy uciskowe.
  •  Polecam rajstopy uciskowe Sicura. Nie są jakoś strasznie drogie (50 zł w sklepie medycznym, a internetowo jeszcze tańsze),dosyć wytrzymałe i przede wszystkim ogromna ulga dla nóg. Są z opcją ciążową też (wysoki stan). Zakłada się rano, najlepiej zanim wstanie się z łóżka, ja jeszcze robię chwilkę gimnastykę nóg, aby ułatwić odpływ zalegającej krwi i do wieczora chodzę w nich. Nigdy mi wtedy nogi nie puchną i żyły nie bolą,a bez tak...Troszkę uciążliwe jest zakładanie tylko bo dosyć ciasne  są no i ja ogólnie nie cierpię rajstop i innych takich wynalazków, ale jak mus to mus.
  • W moim przypadku rajstopy to był totalny niewypał denerwowały mnie a wkładanie to po prostu droga przez mękę (a miałam porządne , dobrej firmy)bo u mnie poważne problemy z żyłami. Od 4 miesiąca każdej ciąży musiałam brac Clexanę w różnych dawkach
  • Jak musisz sie oszczedzac to musza wystarczyc rajstopy i to picie...
    Chociaz ja osobiscie radze ponczochy - rajstopy uciskowe ciężko nawlec na nogi. 
    Trzeba wpychac obie stopy jednoczesnie, bo to ciasne jak skurczybyk
  • rajstopy u mnie się sprawdziły do czasu lipcowych upałów ;)
    przez żylaki miałam cesarkę - wylazły w pochwie ogromniaste i się bali rozpakowywać mnie naturalnie
  • Odkąd duzo pije i odbudowalam miesnie nog (na stepperze i schodach) - problem zylakow zniknąl do ok. 10%.

    A byly strasznie uciążliwe, chcialam nogi przeszczepiac.
  • @Nika, naprawdę picie, ćwiczenia coś dają? Po 4tej ciąży , zresztą w trakcie miałam okropne żylaki, nosiłam te pończochy uciskowe i to mnie ratowało. Teraz o połowę mniejsze, pończochy rzuciłam w kąt ale i tak źle to wygląda.,a ja z tych co do lekarza idą jak już umierają. U mnie żylaki ma cała rodzina mamy  :(
  • edytowano luty 2014
    Serio mówię, odkąd mam stepper i przy byle okazji na nim chodze (a od dawna mam przerwę) - a ponoć wystarczy 15 min dziennie, skonczyly sie problemy z zylami. PRAWIE CAŁKIEM.
    Ale jak zaniedbuję picie to pobolewają lekko.

    Nie umiem wypijac 3 l, ale piję co sie da, przy kazdej okazji i ile wlezie....
  • ja biegalam przed ciążą, a steper teraz w ciąży byłby dopuszczalny?
    dzis kupilam na początek maść venescin, ktos uzywał?
    mnie jakos te rajtuzy odrzucają, ale jesli pomagają, to chyba bedzie trzeba bo zakladam, ze w ciąży blizniaczej skutki mogą być gorsze..
    pić też dużo piję bo w sumie nawet chce mi się pić..
    a o co chodzi z tym piciem, jaki jest mechanizm?
  • Jesli spozywasz zbyt malo plynow to wtedy krew gęstnieje i słabiej krąży.

    Mnie tylko lioton doraznie pomagał. Na wszystkie tabletki bylam uczulona
  • Również polecam pończochy ciążowe. Udałam się na konsultacje do lekarza (chyba nazwa naczyniowiec), polecił mi te pończochy z II stopniem ucisku, polecił abym kupiła te pooperacyjne ale ich nie dostałam. Pielęgniarka pomierzyła mi nogę w różnych miejscach i dobrała rozmiar. Polecam aby udać sie do lekarza na konsultacje i samemu nie dobierać rajstop/pończoch. Pani a apteki gdy zasięgałam opinii powiedziała mi że za małe rajstopy to źle a za duże jeszcze gorzej bo mogą się fałdować i nierówno uciskać.Brałam również ten Cyklo 3 forte ale nie wiem czy coś mi to pomogło i tak bolały nogi, dopiero noszenie pończoch dało efekt.
  • Naczyniowiec=flebolog
    To tak, dla jasności, jakby się ktoś chciał umawiać.
  • Mięśnie nóg są ważne. One bardziej niż serce pchają krew z łydek ku górze, nawet określa się to czasem jako serce żylne. Jeżeli leżysz, to nawet co pół godziny warto po prostu ponapinać łydki naprzemiennie.
  • Ach i unikanie zaparć mnię się jaszcze przypomniało.
  • Czy ktoś używał może pończoch przeciwżylakowych marki Veera i może się wypowiedzieć czy są ok? Bo zanim dostanę się do flebologa chciałabym zacząć coś nosić, a te wydają się być w sensownej cenie i są dostępne w aptekach.
  • A ja noszę właśnie Veerę i jestem zadowolona, ale nie mm porównania z innymi Nic mi się nigdy nie marszczyło. I w ciąży zdecydowanie polecam pończochy zamiast rajstop. Paradoksalnie lepiej się trzymają na miejscu niż rajstopy ciążowe i są naprawdę wygodne, nie odciskają się a działają.
  • ale mialas jakies wskazania, czy tak po prostu profilaktycznie ci zapisano? 
    z ciekawości pytam, bo nigdy nie miałam żylaków 
  • mi też zapisała ginekolog cyclo 3  forte a rodzinna powiedziala by w ciąży nie brać, więc nie biorę..ale naczynia mam mocno popękane.
    Noszę rajstopy Pani Teresy i mi ciągle się zsuwają, teraz chcę inne przetestować.
    Natomiast zanim kupiłam rajstopy pani w sklepie poleciła mi ze względu na ciążę pończochy i po paru dniach noszenia strasznie w miejscu gumy bolała mnie noga i pękło naczynie więc wiem, że pończoch ja nosić nie mogę bo efekt jest odwrotny..
  • Od pierwszej ciąży zaczęły mi wychodzić żylaki, żadnych leków nie brałam, używałam podkolanówek uciskowych i używam do tej pory. Piję nalewkę z kasztanowca, dziękuję.
  • Ja bym chciala zobaczyc film pokazowy jak kobieta w ciazy nawleka rajstopy przeciwzylakowe......
  • No nie wiem, ja sie balam o dziecko, ze niedotlenione, ze ścisnięte.....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.